Advert

Eğitimci - Yazar / Mustafa Kadakal

Çat kapı gündem

Eğitimci -  Yazar / Mustafa Kadakal

Eğitimci -  Yazar Mustafa Kadakal desek, Türk Milli Eğitimi’ne 30 yılı aşkın hizmet vermiş yurdun diğer bölgeleri dâhil ancak İstanbul’da Bahçelievler’de görev yaptığı okula damgasını vurmuş bir eğitimciden söz etsek bu satırlar yetmez.


Şirinevler’de yeni açtığı mekânını ziyaret ettik. Konu elbette referandumdu. Mustafa Kadakal hoca gerçekten dolu Ergenekon ve Balyoz davalarının devamı olarak görüyor bugünkü mücadeleyi buradan paylaşamayacağımız pek çok konuyu bizlerle paylaştı gerçekten insanı hayretler içerisinde bırakacak bilgiler verdi.


17 Nisan’dan sonra bir büyük mücadelenin yurtseverleri beklediğini de açık açık belirtti. Yapılan referandumun şuan tartışılan sonuçları bir tarafa Mustafa Kadakal hoca geçmişten gelen tüm birikimleriyle Türk Milletinin dikkatli ve uyanık bir kimlikle yoluna ilerlemesini istiyor.


Neler konuştuk? elbette bugünkü Türkiyeyi... işte kısa başlıklar; bir tarafta ABD’nin büyük orta doğu projesi, bir tarafta 1 Mart tezkeresinin yansımaları, ABD’nin bölgede ve Türkiye üzerindeki düşünceleri, emperyalizmin büyük tuzaklarını teker teker anlattı.


Biz dinledik, not aldık. Hemen hemen her gün duyduklarımız, gördüklerimizin hiçbir farklılığı olmadığını içimizde hissettik.


Mustafa Kadakal öyle bir iki cümleyle anlatılacak bir isim değil gerçekten Şirinevler’e yolunuz Şirinbaba kafeye uğrarsa kişiliğini, beyefendiliğini ve insan olmanın tüm inceliklerini yakından görecek ve bizzat müşahade edeceksiniz.


Gümüşhaneli kimliğinden asla taviz vermeyen ama Gümüşhane'ye dönük sert eleştirilerinide gizlemeyen Mustafa Kadakal hocamız hakikaten kaybedilmemesi gereken değerlerden bir tanesi hatta nasıl diyelim abi, baba, arkadaş, dost, kardeş…


Son bir hatırlatma ne ilgisi de var diyebilirsiniz ama gazetecilik refleksi işte olmadan olmuyor. Genelkumay başkanlarımızdan merhum Necip Torumtay ile Başbakan, Cumhurbaşkanı  merhum Turgut Özal arasında geçen ve Özal’ın anılarını yazdığı kitabında da yer alan istifa macerasını da lütfen dikkatlice dinleyiniz.


Neden Türkiye bugün Mustafa Kadakal hocanın dediği gibi cebren ve hile ile kuşatılmış inanınız daha iyi kavrayacaksınız..

 

mustafa kadakal eğitimci yazar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Yaşanan selde o anları anlattı
Yaşanan selde o anları anlattı