Advert

YSK'da var yok

Kim gitse partiye başkan o olurdu

YSK'da var yok

2017 -  16 Nisan referandumu tamamlandı. Yüzde elli bir ile yüzde kırk dokuz evet hayır cephesi Türkiye genelinde taraf tuttu.
16 Nisan akşamı referandum sonuçları sonrası konuşulan bir konu daha vardı ki, belki de bu hareket referandumun önüne geçti. O tartışma, MHP’den ihraç edilen genel başkan adayı Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın YSK kapısında verdiği mücadele idi.
Sonuçlar hayır lehine döndüğü sırada YSK’nın aldığı yeni karara tepki gösteren Özdağ’ın cansiperane mücadelesi taraflı tarafsız takdir görürken, o dakikalarda gözler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu aradı
Kılıçdaroğlu, üç beş bilindik sözcük ile bir kez daha mağlup ayrıldığı referandumu geçiştirmeye çalıştı. Oysa Prof. Özdağ’ı gören milyonlar o anlarda CHP liderini de o YSK kapısında görmek istedi geliniz görünüz ki, sadece kağıttan okumakla yetindi.
CHP İl Eski Başkanı Atilla Sait Özdamar’da bu durumu, ‘Ben olsam derhal görevi bırakırım yada yetkili olsam Sayın Kılıçdaroğlu’nu bir dakika orada tutmam’ diyerek özetledi.
Özdamar, Prof. Özdağ haricinde YSK’nın kapısına gitmeyen MHP’li ve CHP’li adaylara da sitem etti: ‘Belli ki kimse genel başkanlığı istemiyor, o anlarda YSK kapısında kim olsaydı, CHP’nin yada MHP’nin yeni genel başkanı o olurdu’ çıkışını yaptı.

 

prof. dr. ümit özdağ ysk kemal kılıçdaoğlu chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yetiştirdiği öğrenci Mars'a roket gönderen ekiple çalışıyor
Yetiştirdiği öğrenci Mars'a roket gönderen ekiple çalışıyor
Tolga Zengin: Ölmüş anneme küfüre dayanamadım!
Tolga Zengin: Ölmüş anneme küfüre dayanamadım!