Advert

Garip bir tekerrür

YSK’nın kararı göklerden gelen karar mı?

Garip bir tekerrür

Referandum sonuçlarına ilişkin YSK’nın tavrına halkın sessiz kalmadığını belirten CHP milletvekili adayı Kazım Bilgen “Sandık görevlilerine ve müşahitlere bildirdiğiniz bu yepyeni karar sizlere göklerden mi geldi?” dedi. Konuyla ilgili görüntülü açıklama yapan Bilgen şunları söyledi:

 

GARİP BİR TEKERRÜR
“Bir referandum yaşadık. Herkes kendi penceresiyle bu seçimi yorumladı. Önce bu seçime duyarlılık gösteren herkesi yaptığı tercihi önemsemeden kutlarım. Sonuçlara gelince bir garip tekerrürü yaşadık.

 

BU KARAR GÖKLERDEN Mİ GELDİ?
15 yıl içinde her sandığa gidişimizden sonra tezahür eden bir durum bu defa bize farklı sorular sordurdu. YSK referandum günü çeşitli davranış biçimleri sergiledi. Kanunu ve kararları uygulamak zorunda olan bu kurum sanki yeni bir karar almış gibi davranarak sözde inisiyatif kullandı. Şimdi onca çabanın bir SMS’le heba edilmeye çalışmasına istinaden şunu sormak istiyorum. Sandık görevlilerine ve müşahitlere bildirdiğiniz bu yepyeni karar sizlere "göklerden mi geldi?"

 

GÜÇ, HAKTAN ALINMIYORSA GERÇEKLERE TESLİM OLUR
Unutmayın ki bu referandum, hukuk ve hak tanımaz bir çok alt ya da üst akla şu dersi vermiştir: ‘Güç, halktan alınmıyorsa bir gün gelir gerçeklere teslim olur.’

 

kazım bilgen ysk chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Sizlerden Beklentimiz Büyük”
“Sizlerden Beklentimiz Büyük”
9. Kanuni günleri etkinliklerinin açılışı gerçekleştirildi
9. Kanuni günleri etkinliklerinin açılışı gerçekleştirildi