Advert

Sine - i Meclis

Eyyyyy! CHP?

Sine - i  Meclis

16 Nisan sonrası haksızlığa uğradığını savunan hayırcı kesim ayağa kalkarken genel merkezden gelen cılız sesler dönüşen, dönüştürülen kimliğinden uzaklaşan CHP’nin topluma umut olmaktan çıktığını görme adına yadsınamaz bir gerçektir.

Bir tarafta referandum için gecesini gündüzüne katmış cengaver taban, diğer tarafta hala bildiğini okuyan bu tavırla hiçbir şey çıkmayacağını bildiği halde istifini bozmayan bir genel merkez!?

Haklıdır, hukuk içerisinde herşey halledilmelidir. CHP hukuğa sonuna kadar inanmalıdır zira Türkiye’nin 2017 yılının ortasına doğru yaklaştığı şu zaman diliminde ama ne olursa olsun bu sözcüğün bırakınız ismini hayalini bile taşımaktamıdır?

YSK kararı sonrası karışan referandum sonuçları hayırcı kesimi çıldırtırken anamuhalefet partisi CHP’nin toplumun tabanın sesine ayak uyduramaması bilinen gerçeğin ötesinde bir anlam ifade etmemektedir.

Milyonları harekete geçiremeyen, toplumdan uzak haklı davasını bile savunmayan CHP ne yazık ki yine toplumun umudu olamamıştır. Biz demiyoruz kendileri söylüyor sonucun tam tersi olsaydı acaba yüzde kırk dokuzda kalan evetçi cephe ne yapardı elbette bu durumda CHP gibi kâğıttan okumaz ülkeyi ayağa kaldırırdı.

Bugün akşam saatlerinde CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke’nin sine-i millet çıkışı kitleleri ne kadar heyecanlandırmışsa da Grup başkanvekili Levent Gök’ün politbüro vari çıkışı umutları bir kez daha kırmıştır.

CHP’nin bu görüntüsüyle bu kimliği ile bu haliyle kendi kendini eriten mum misali kaybolup gitmesi kaçınılmazdır. Hele yedi sekiz kere seçim kaybeden bir yönetimin hala ağır abi pozuyla umut aşılamaya çalışması da inanılır gibi değildir.

Taban coşku içinde ufak bir hamle beklerken CHP kurmayları sadece diline doladıkları kuru laiklik, Atatürkçülük, Cumhuriyetçilik söylemleri ile seçmenime güven vermemektedir.

Bir partinin YSK kararı sonrası bile böylesine ayrışma ve karmakarışık görüntü çizmesi kelimeleri fazla zorlamamayı hatırlatmaktadır.

CHP, yine sınıfta kalmış, AKP bu CHP’ye binlerce teşekkür etmektedir.

sine-i millet chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu: Ortadoğu'ya barış getireceğiz, Türkiye'ye dolar yağacak
Kılıçdaroğlu: Ortadoğu'ya barış getireceğiz, Türkiye'ye dolar yağacak
Karpuzu Sevmemizin 6 Nedeni
Karpuzu Sevmemizin 6 Nedeni