Advert

23 Nisan Mesajları

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 97. yldönümü

23 Nisan Mesajları

 

 

Vali Okay Memiş’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladıkları mesajı
 
“Türk milletinin ulusal egemenliğini tescilleyen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920, tarihte eşine az rastlanır bir bağımsızlık mücadelesi veren Aziz Milletimizin iradesinin vücut bulduğu ve “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!” ilkesi doğrultusunda millet egemenliğine dayalı Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı gün olmuştur.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen ve dünyadaki tek evrensel çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla ve gururla kutladığımız bugün, meclisimizin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiği önemi ve güveni göstermekte, modern Türkiye’nin çocukların omuzunda yükseleceğine işaret etmektedir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Birinci Meclis’te görev yapan tüm milletvekillerimizi ve bu cennet vatan için canlarını seve seve feda eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, savaş ve şiddetten arınmış bir dünyanın kurulması temennisiyle, çocuklarımızın tüm dünya çocukları ile birlikte kutladıkları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

 

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ın 23 Nisan Mesajı

620 yıllık bir İmparatorluğun getirildiği son noktada, elde kalan toprakların da emperyalist devletlerce işgal edilmesi üzerine başlatılan Kurtuluş mücadelesinin kurumsal yapısı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yılındayız.
Bu topraklar üzerinde yaşayan ahalinin “ümmet” olmaktan çıkarılıp “ulus” yapılması sürecinin de başlangıcı olan 23 Nisan, özgür bireyler haline gelen Türk Milleti’nin geleceğinin teminatı olan çocuklarına büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün armağanıdır.
Anayasa Referandumu sürecinde ve sonrasında yaşanan adaletsiz ve kanunsuz uygulamaların gölgesinde kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocuklarımızın demokrasiye ve Atatürk ilkelerine olan inancı ve bağlılığıyla ileriye yönelik kaygılarımızı bir nebze olsun hafifletmektedir.
Türk milleti şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklar üzerindeki egemenliğini hiç kimseye devretmeyecek kadar bilinçli ve kararlıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

 

 

Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜYAD) Genel Başkanı Tahsin Söğüt’ün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın kardeşlik, birlik ve beraberlik duyguları içerisinde aziz devletimizi daha güzel, müreffeh  günlere taşıyacak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tüm dünya çocuklarıyla paylaşıyoruz.

TBMM’nin açılış günü olan ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını her sene olduğu gibi bu sene de büyük bir coşku ile kutlayacağız.
 
Yakın bir gelecekte Cumhuriyetimizin koruyucusu olacak çocuklarımızın kardeşlik, birlik ve beraberlik duyguları içerisinde devletimizi daha güzel günlere taşıyacaklarını biliyorum. Tarih boyunca çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olan 23 Nisan’da çocuklarımızın bu güzel günü en iyi şekilde geçirebilmeleri için düzenlenen etkinliklerle bir arada ve mutlu zaman geçirmelerini diliyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm dünya çocuklarına ve bütün insanlığa barış, refah ve huzur getirmesini, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ilk gazi meclisimizdeki tüm milletvekillerini, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yad ediyorum.

 

 

Ulusal bağımsızlığa kavuştuğumuz '23 Nisan 1920' tarihinde açılan TBMM’nin kuruluşunun 97. yıldönümünü ve Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara bayram olarak armağan ettiği bu mutlu günü günümüz şartları her ne olursa olsun büyük bir coşku ve gururla kutlamamız gerekmektedir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Meclisimizin açıldığı bu anlamlı gün, bağımsızlığa ulaşma yolunda milletimizin kendi azim ve kararlılığına inanarak başlattığı var olma mücadelesinin en önemli adımıdır. Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olma niteliğini taşıyan 23 Nisan günü, kurulan meclisle yapılandırılan demokrasinin çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine inanan Atatürk Türk Milleti’nin aydınlık geleceği olarak gördüğü çocukları; sağlıklı, mutlu ve özgür bireyler olarak yetişmeleri ve bu şekilde hayatlarını sürdürmeleri için büyük çaba sarf etmiştir.Biz Türk Kadınları ve Anneler de bu kutsal görevi borç bilip sonsuza dek yaşatmalıyız. Bu nedenle Bu kutlu günü yarınlarımızın teminatı olan çocuklara armağan etmiştir. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bugüne kadar meclis çatısı altında miletimize emeği geçen tüm meclis üyelerini en derin saygı ve rahmetle anıyor, bu bayramın tüm dünya çocuklarının barış, refah ve huzur içerisinde yaşamasına vesile olması dileğiyle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

 

Esma Bal Özdemir
AP Kadın Kolları Genel Başkanı

Bugün kurtuluş mücadelesinin başından beri ortaya konulan ulusal iradenin, ulusun elinden alınması çabası ile karşı karşıyayız. 1920’de kurulan parlamenter sistem, halkın önüne getirilen bir sandık ile tek adam sistemine dönüştürülmek istenmiştir. Demokrasiye sahip çıkanlar, adil ve eşit olmayan bu süreçte hukuksal zeminden ayrılmadan mücadelesini vermiştir.
 
Biz haklıydık ve halen haklıyız; demokrasiye, adalete, hukukun üstünlüğüne ve milli egemenliğe inandık ve inanıyoruz. Tarih, zafer sarhoşluğuyla halkın iradesini hiçe sayanların hezimet örnekleriyle doludur. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde seslendiği gibi “Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş…”  olsa dahi, bizler vazifemizi unutmadık.  Asıl şimdi başlıyoruz. Dünden daha güçlüyüz. Gün mücadele günü, gün çocuklarımızın geleceği için, ulus egemenliği için safları sıklaştırma günüdür... "
 

Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız'ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesaj ekte yer almaktadır. 

Saygılarımızla...

Genel Sağlık-İş Basın Bürosu

 


TÜRKONFED YÖNETİM KURULU BAŞKANI TARKAN KADOOĞLU: “ÇOCUKLARIN ÖLMEDİĞİ BİR DÜNYAYI BİRLİKTE İNŞA EDEBİLİRİZ”


Türkiye’nin gönüllük esasıyla bir araya gelmiş, en büyük bağımsız iş dünyası örgütü olan TÜRKONFED’in Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, yayımladığı 23 Nisan mesajında, “Dünyada çocuklar savaş, açlık ve yoksulluk nedeniyle hayatını kaybetmektedir. Geleceğimiz çocuklarımızın huzur, barış, refah ve iyi bir eğitim almasından geçiyor. Çocukların ölmediği bir dünya mümkün” dedi.

22 Nisan 2017 / İstanbul – Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. “Çocukların ölmediği bir dünyayı hep birlikte inşa edebiliriz” diyen Kadooğlu, “Çocukların özgürce ve barış içinde yaşadığı bir dünyayı hep birlikte inşa edebiliriz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm dünya çocuklarının tek bayramıdır. Dünyada çocuklar savaş, açlık ve yoksulluk nedeniyle hayatını kaybetmektedir. Geleceğimiz çocuklarımızın huzur, barış, refah ve iyi bir eğitim almasından geçiyor. Çocukların ölmediği bir dünya mümkün. En önemli servetimiz ve umut kaynağımız çocuklarımızdır. Onları geleceğe iyi hazırlamak, kendimiz, ülkemiz ve dünyanın geleceği için de çok önemlidir. Bu duygularla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” dedi.

TÜRKONFED Hakkında: Çatısı altında 25 federasyon ve 194 dernek üzerinden 24 bin 100 iş insanı ve 40 bine yakın şirket yer alan TÜRKONFED, üye tabanı ile toplam (enerji dışı) dış ticaretin yüzde 83'ünü, tarım ve kamu dışı kayıtlı istihdamın yaklaşık yüzde 55’ini sağlamaktadır. İstanbul, Batı Anadolu, Marmara ve İç Anadolu, Trakya, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Orta Anadolu, Doğu Karadeniz, İç Anadolu, Güney Ege, Doğu Marmara, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz, Güney Marmara, Çukurova, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Güneydoğu, Zafer, Doğu, Serhat, Dicle ve Fırat Sanayici ve İşadamları Federasyonu’nun yanı sıra Sektörel Dernekler Federasyonu, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu da TÜRKONFED üyeleridir. TÜRKONFED, Avrupalı KOBİ’lerin çatı örgütü olan ve 12 milyon firma ve 55 milyon çalışanı temsil eden Avrupa Esnaf, Sanatkâr ve KOBİ Birliği (UEAPME) üyesidir.

 


23 Nisan, Milletimiz için dönüm noktasıdır 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu yayınladığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında 23 Nisan 1920’nin Türk milleti için tarihi değer taşıyan bir dönüm noktasını ifade ettiğini söyledi. 

“23 Nisan 1920, ülkemizi işgal etme teşebbüsleri karşısında, Türk milletinin egemenliğini eline aldığı, vatanına sahip çıktığı günü simgelemektedir. 23 Nisan, bir milletin bağımsızlık meşalesini alevlendiren önemli adımlardan birisi olmuştur" ifadelerini kullanan Başkan Gümrükçüoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 97. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi:

“23 Nisan, Türk milletinin yok olmadığı, işgallere, bölünmeye karşı bütün imkânlarını seferber ederek dünyaya varlığını kanıtladığı gün olarak tarihteki yerini almıştır. Bir millet ve devlet olarak yeniden tarih sahnesine çıkma yolunda önemli kararlar alan, en önemlisi de millet egemenliğini esas alarak kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, 97’nci yaşına girmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu günü tüm dünya çocuklarına armağan ederek, gelecek nesillere ne kadar değer verdiğini ve onlara ne kadar güvendiğini ortaya koymuştur. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeleri en büyük arzumuz; özgür düşünceli, donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir. Bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 97’nci yıldönümünü en içten dileklerimle kutlar, çocuklarımıza aydınlık yarınlar diler, selam ve saygılar sunarım." 

 

 

EGEMENLİK ULUSUNDUR!
 

Bugün ulusal egemenliğimizin,  demokrasi ve bağımsızlık mücadelemizin 97. yılını büyük bir heyecan ve coşkuyla kutluyoruz.
Tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920, varlığına kastedilen Ulusumuzun uyanışını; esaret zincirlerini kırarak, kendi yazgısına el koyduğu günü simgelemektedir.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde ve Ulusumuzun temsilcilerinin katılımıyla toplanan Büyük Millet Meclisi, bağımsızlık ve özgürlük hareketinin yürütülmesinde tarihsel bir sorumluluk üstlenmiştir.
Kurtuluş Savaşı’nın olağanüstü koşullarında, Türkiye Büyük Millet Meclisi, aldığı kararlarla ulus egemenliğine dayanan Cumhuriyet yönetiminin oluşturulması, çağdaşlaşma ve aydınlanma çabalarının başarıya ulaşmasında büyük rol oynamıştır.
Atatürk’ün önderliğinde, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, devrimlerin gerçekleştirilmesinde yaşamsal rol üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi, ulusal egemenliğin vücut bulduğu, demokratik rejimimizin temel kurumudur.
Ancak, çağdaş demokrasilerde rejimin temelini oluşturan yasama-yürütme-yargıdan oluşan kuvvetler ayrılığı ilkesi, AKP iktidarı döneminde yok edilmiştir. TBMM büyük yara almıştır. AKP yöneticileri, bir taraftan demokrasi havarisi kesilirken, diğer taraftan da tek parti iktidarı ve başkanlık sistemiyle padişahlık rejimine özlem duymaktadırlar. Hukuk tanımaz, baskıcı iktidar, bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü ve demokrasimizi taçlandıran, aydınlanma devrimimiz Cumhuriyet’in kazanımlarını yok etmek için her türlü çabayı göstermektedir.
Cumhuriyetin temel nitelikleri tartışmaya açılmakta; üniter devlet yapısı hedef alınmakta; başta Öğretim Birliği ilkesi olmak üzere devrim yasaları çiğnenmekte; Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda oluşturulan çağdaş bilim ve eğitim hedefi terk edilmekte; Türkiye, bir karanlığa doğru sürüklenmektedir.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük devrimim” dediği laik Türkiye Cumhuriyeti’ne içten ve dıştan yönelebilecek tehditlere karşı, bugün her zamankinden daha dikkatli ve uyanık olmak zorundayız. Eğitim-İş, tam bağımsızlık ve ulus egemenliğine dayanan; laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, üniter devlet yapısı içinde korumaya ve sonsuza kadar yaşatmaya kararlıdır.
Atatürk’ün ve onun kurduğu Cumhuriyetin eğitim çalışanları olarak biz her türlü tehlikenin farkındayız. Yetiştirdiğimiz gençliği de bu konuda uyanık tutmak asli görevlerimizden biridir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.
Bu duygular ve düşüncelerle aydınlık geleceğimizin güneşi ve güvencesi çocuklarımız başta olmak üzere, tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz. Barış ve kardeşlik içinde yaşanacak bir gelecek diliyoruz.
 

MERKEZ YÖNETİM KURULU   

 

 

 

Başkan Vergili’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Vergili, Türk ve Dünya çocuklarının kutladığı bu anlamlı günün, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için mutluluğun, huzurun ve başarının yeni başlangıcı olması temennisinde bulundu.
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili mesajında; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97. yılını yaşıyoruz. Bundan 97 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasıyla bu topraklarda başlayan bağımsızlık mücadelesi, bugün tüm dünya çocukları için bir bayramdır. Bu günü bir bayram olarak geleceğin teminatı olan çocuklara armağan eden Mustafa Kemal Atatürk, böylelikle çocuklara verdiği değeri ve yeni Türk Ulusunun geleceğinin çocukların omuzlarında yükseleceğini işaret etmiştir. Bu bayram, Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. Bizler de, değeri ölçülemeyen bu mirası koruma ve kollama konusunda var gücümüzle çalışmalıyız ki bu uğurda milyonlarca şehit verilerek elde edilen bu eser sonsuza kadar yaşayabilsin. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş günü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi.

 

Ülkü Ocakları İl Başkanı Taşcı’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı
"Bugün ülkemizin her köşesinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 97. yıldönümünü ve bir milletin istiklalini ve çocuk masumiyetini bir araya getiren Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir heyecanla kutluyoruz. Bugünü bayram olarak kutlayan çocuklarımızın sevincini ve coşkusunu paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.

23 Nisan 1920 , “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” sözünden hareketle ecdadımızın birlik ve beraberlikten ödün vermeden, vatan toprakları uğruna büyük mücadeleler verdiği, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma adına Milli İradeyi hâkim kılıp Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni meydana getirdiği, parlamenter demokrasimizin ve cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür.

23 Nisan, Çocuk Bayramı olmanın yanı sıra, millî hafızamızda özenle saklanan; hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun tescil edildiği tarihtir. Türk Milletinin ebediyen bağımsız yaşama hakkına sahip olduğunun ve bu bağımsızlığını da ancak milletin azmi ve kararlılığı ile sağlayacağının somut bir ifadesidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'en büyük eserim' diye övündüğü Cumhuriyeti kuran TBMM'nin açıldığı bu önemli gün, Anadolu'nun istiklali ve istikbalinde tayin edici bir gündür. Zira TBMM'nin açılışı, işgal altındaki yurdumuzun kurtuluşunda önemli bir merhaleyi teşkil etmiştir. TBMM, orduları dağılmış, silahlarına el konulmuş ve toprakları işgal edilmiş milletimizin yeniden diriliş mücadelesine öncülük ederek, büyük bir tarih yazmıştır. TBMM ülkemizin kalbi, demokrasimizin mabedi, bağımsızlık savaşımızın yönetildiği merkezdir. “Gazi Meclis” unvanı, Türkiye Büyük Millet Meclisinin taşıdığı kimliğin ve üstlendiği tarihi misyonun en veciz ifadesidir. TBMM, millet olarak kurtuluşumuzun, devlet olarak kuruluşumuzun kaynağıdır.

Sevgili çocuklar

TBMM'nin açıldığı bu özel günün aynı zamanda Atatürk tarafından sizlere bayram olarak armağan edilmesi çok büyük anlam taşımaktadır, Bu size duyulan güvenin en somut ifadesi olduğu gibi, varlığınızın bizler için ne kadar önemli olduğunun da göstergesidir. Sizler milletimizin en büyük zenginliği, umudusunuz.

Geleceğimizin teminatı olan sizlerin sağlıklı, sıhhatli, erdemli, bilimi ve teknolojiyi kullanan, bilimin ve aklın yol göstericiliğinde sorunlara çözüm üretebilen, araştıran, sorgulayan, milli, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; görev ve sorumluluklarını bilen bireyler olarak yetişmenizi önemsiyor, bu minvalde devletimizin bütün imkânlarıyla arkanızda olduğunu bilmenizi istiyorum.

Bu vesileyle, sizlerin ve bütün dünya çocuklarının; savaşın, çatışmaların, kavgaların olmadığı, çok daha güzel, huzurlu ve neşeli bir dünyada yaşamaları temennisi ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, Birinci Meclis üyelerini saygı, minnet ve şükranla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı tebrik ediyor, sizleri sevgiyle kucaklıyor ve gözlerinizden öpüyorum."

 

Başkan Çimen'den 23 Nisan mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile dolayısıyla mesaj yayınladı.
Başkan Çimen, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yıldönümünde 23 Nisan 1920 ruhunu her zaman koruyacaklarını belirtti. 
Türkiye'nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en samimi duygularıyla kutladığını kaydeden Başkan Çimen, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"'Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' şiarıyla çıkılan yolda, ecdadımız birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, vatan toprakları uğruna büyük mücadeleler vererek bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır. Milli egemenliği tesis ederek çocuklara hediye eden ilk Meclis, vatan sevgisinin, birlik ve beraberliğin, bağımsızlık uğruna sergilenen fedakarlıkların en büyük örneği olmuştur. 23 Nisan ayrıca demokrasinin, milli iradenin ve millet egemenliğinin en bariz göstergesidir. Biz çocuklarımıza güveniyoruz. Onlar da, kendilerine sunulan imkanları iyi değerlendirecek, tarihlerinden aldıkları özgüvenle büyük başarılara imza atacaklardır. Çocuklara armağan edilmiş olan bu özel bayramda, daha yaşanabilir, daha müreffeh, daha huzurlu ve daha güçlü yarınlar için çalışırken, 23 Nisan 1920 ruhunu her zaman koruyacağız. Bu duygularla, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. yıl dönümünde, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. 23 Nisan 1920’de açılan meclisimizin ilk başkanı, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını tazimle yad ediyorum."


 

Belediye Başkanı Memiş'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı 

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında 23 Nisan 1920’de kurulan TBMM’nin tarihimizde çok önemli bir dönüm noktası olduğunu söyleyen Başkan Memiş şunları ifade etti:

Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir şiarıyla çıkılan yolda, ecdadımız birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, vatan toprakları uğruna büyük mücadeleler vermiş, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır. Milli egemenliği tesis eden ilk Meclis, vatan sevgisinin, birlik ve beraberliğin, bağımsızlık uğruna sergilenen fedakârlıkların timsali olmuştur.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, dünyada eşine az rastlanır bir maziye ve büyüklüğe sahiptir. Varlığını hürriyetine adamış bir milletin temsil edildiği; milli iradenin kalbi Meclisimizin açıldığı gün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza hatta bütün dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilmiştir.

Bu vesile ile sevgili çocuklarımıza, dünya üzerindeki ilk ve tek bayramların da neşeli, huzurlu ve başarılarla dolu bir hayat diler, aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarım.

 

BAŞKAN KASAP'TAN 23 NİSAN MESAJI"ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK TEMİNATI ÇOCUKLARIMIZDIR"
Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, "23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Kasap mesajında; "Aziz milletimizin aynı amaç doğrultusunda Meclis çatısı altında birleştiği 23 Nisan 1920, İstiklal mücadelesinde zafere ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolda önemli bir dönüm noktasıdır.
Ülkemizin zenginliği olan çocuklarımız, dinamizm, değişim ve ülkemizin her alanda gelişme gayretinin kaynağıdır. Ulusumuzun en değerli varlığı çocuklarımız; barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesidirler. Sevgi dolu yüreğiniz, hoşgörünüz ve iyi niyetiniz barışın temelini oluşturacaktır.
Biliyoruz ki sizin öz güveniniz, sizin azminiz bu ülkenin en büyük teminatıdır. Bu aşamada geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın kendilerini geliştirmeleri, araştıran ve sorgulayabilen donanımlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak biz yöneticilerin en önemli görevlerinden bir tanesidir. Bu sebeple çocuklarımıza sahip çıkacak onların yarına daha umutlu ulaşması için gayret edeceğiz.
Çocuklarımıza hediye edilen bu bayram, vatan sevgisinin, birlik ve beraberliğimizin daim olması adına coşkuyla, mutlulukla anılmaktadır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 97. yıl dönümünü ve 23 Nisan 1920 Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı bu duygu ve düşüncelerle kutluyorum. Sizleri en samimi duygularla kucaklıyor ve hepinizin gözlerinden sevgiyle öpüyorum" dedi

23 nisan mesajları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Yaşanan selde o anları anlattı
Yaşanan selde o anları anlattı