Advert

Tatlı sözcüklerin sanal dünyası bir tarafa..

Demek ki isteyince oluyor!

Tatlı sözcüklerin sanal dünyası bir tarafa..

Baktığınızda dağların arasındaki şehrin, dağların arasına sıkışmış bir ücra köşesidir Kürtün. Herkes eti ne, budu ne derken; öz kaynak diye bir sözcüğün araya sıkıştığını sıkışan bu aralıkta yahu bu ilçeye neden yatırım yapılmaz şikâyetini de alıp götürdüğünü görürsünüz!
Belki küçük, belki büyük belki amann sende! diyebilirsiniz o size kalmıştır, ne ki bir belediye başkanı çıktı önce Mahmut Oltan Sungurlu kültür merkezini şimdide çok amaçlı içerisinde belediye hizmet binasının  yer aldığı Kürtün Belediyesi’nin yeni hizmet binasını ilçeye kazandırdı.
Nasıl ki yapılabilinir olduğu halde yapılmayanları eleştiriyor isek yapıldığı zamanda ortaya çıkan eserlerin kahramanlarını alkışlamak da insanlık adına bir görevdir. Ahlakın gereğidir. Kürtün ilçesinin belediye başkanını da alkışlamak gerekir.
Tatlı sözcüklerin sanal dünyası bir tarafa belediye başkanının bu küçücük bir avuç insanın yaşadığı ilçeye kazandırdıkları yadsınamaz, görmemezlikten gelinemez.
Kürtün belediyesi yeni hizmet binasıyla bende bu coğrafyada varım; beni de unutmayın demiştir. Siyasi, idari ya da fantezi sözcükleri bir kenara bırakarak yapılan işin hakikaten gözalıcı öneminden söz ediyoruz.
Eserler yükseldikçe, anıtlar yapıldıkça, söylemler yerini eyleme bıraktıkça, şehir Gümüşhane’nin her çakıl taşına kadar hak ettiği ile yeri bulacağını düşünüyoruz.
Başkan Kanat’ın, ‘daha çok yapacak işimiz var’! diyerek ve de ‘zaten yapamayacaksak halk bizi neden seçti’? sözünü bu köşeye sıkıştırarak diyoruz ki, gerçekten helal olsun.
Yükseldikçe güzelleşen, güzelleştikçe daha yaşanabilir bir yerleşim sahasına dönüşerek bu sempatik önemi büyük ilçeyi yakın zamanda iyi şeyler bekliyor. Biz de başkanın dediklerini sizlere aktarıyoruz
Kürtün’ü izlemeye devam ediniz o zaman…

 

kürtün belediye yeni hizmet binası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yetiştirdiği öğrenci Mars'a roket gönderen ekiple çalışıyor
Yetiştirdiği öğrenci Mars'a roket gönderen ekiple çalışıyor
Tolga Zengin: Ölmüş anneme küfüre dayanamadım!
Tolga Zengin: Ölmüş anneme küfüre dayanamadım!