Advert

Şimdilik polemik olmasın

Süleymaniye'de son başlıklar

Şimdilik polemik olmasın

Süleymaniye turizm bölgesi, kış sporları merkezi. Belki bugüne kadar onlarca yüzlerce haber o bölge için yazılıp çizildi. Gümüşhane şehrinin eski evsahibi bu bölge kuşkusuz asırlık tarihe şahitlik ediyor.

Gümüşhane bu bölgeyi kendi bünyesine katarak ekonomik katkı başta olmak üzere şehrin vizyonunu da değiştirecek bir plana dönüştürmek istiyor.

Bu konudaki son gelişmeleri öğrenmek üzere Gümüşhane gündemine hâkim bir isme son gelişmeleri sorduk, projenin dev yatırım hamlesinin nerelere doğru ilerlediğinden söz etmesini istedik

Şimdilik polemik olmaması adına ismini saklı tutmakta fayda görüyoruz ne ki çarpıcı tespitleri var..

 

Şu imar projesi yol meselesi

-Kendi ayağımıza kurşun sıkmayalım. Tahribat diye bi şey yok. Maalesef Gümüşhane’yi uzaktan gelerek öyle yorumlamak istiyorlar. Yolun tahribat ettiği ya da tarihi eserlere zarar verdiği bir konum söz konusu değil. Bi şey söyleyeyim yol mevzu imar planına göre 10 metreye kadar izin veriyor ama burada kullanılan alan 7 metre..

 

Konak restourant olur mu?

-Yani millet nerede yesin içsin. Başka alternatif yok ki? O bölgeyi gezen turist  elbette yaşamın gereksinimleri olan ihtiyaçları da karşılamak zorunda..

 

Ya butik otel meselesi?

-O konu belki daha sonra yani otel yapılır hizmete geçirilir alternatif olarak üzerinde durulur.

 

Süleymaniye’de ne var ne yok?

-Proje için çalışmalar devam ediyor. Büyük gayretler var. Yol yapım çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Süleymaniye bizim için önemli bir bölge. Hatta diyelim ki benim bile görmediğim bilmediğim o denli yaşamışlığıma rağmen yerler çıkıyor. Muazzam bir çalışma yapılıyor, titiz bir şekilde uygulamaya konuluyor. Bir tarafta maden müzesi, konağı, camii’si çeşmeleri, hamamı, burası şehir adına bambaşka bir bölge..

 

Tartışmalar için ne diyor? Bölge halkının tepkileri?

-Mağduriyet yok. Maalesef bölgeyi dışarıdan gelerek yorumlamak biraz işin kolay tarafı. Biz Gümüşhane için zarar verecek bir eyleme neden girelim?  Süleymaniye hepimiz adına önemli bir yatırım.

süleymaniye bölgesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziosmanpaşa bu ziyareti konuştu
Gaziosmanpaşa bu ziyareti konuştu
Kulağı etkiliyor... 3 günde bir değiştirin...
Kulağı etkiliyor... 3 günde bir değiştirin...