Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği

Sportif yetenek taraması başladı

Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği
Advert

Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme projesi Gümüşhane’de başladı.

Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme projesi  başladı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan, Spor Şube Müdürü Selahattin Taş başlayan Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme projesini yerinde inceledi.

07 – 15  Mayıs tarihleri arasında devam edecek olan proje İl ve ilçeler dahil, okullarda eğitim alan 3. sınıf öğrencileri yetenek taramasına alınıyor. Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme projesinde yetenekli öğrencileri belirlemek amacıyla İl Merkezi ve İlçe Spor salonlarında kurulan parkurlarda elektronik cihazlar ile  uzman beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler tarafından ölçümler yapılıp, ölçüm sonuçları bilim kurulu tarafından değerlendirilmeye alınacak.

Değerlendirme sonucunda yetenekli öğrencilere temel spor eğitimleri verilerek, branşlara yönlendirilerek ülkemizi temsil edecek sporcular yetiştirilecek

 

israfil aslan sportif yetenek taraması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi’ne Yoğun İlgi
Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi’ne Yoğun İlgi
Çanakkale Zaferi’nin Yıl Dönümünde 15 Sanatçı 'Hey On Beşli' Dedi
Çanakkale Zaferi’nin Yıl Dönümünde 15 Sanatçı 'Hey On Beşli' Dedi