İYİ Parti'den kamuoyumuza çok önemli açıklama

Seçim sonrası yapılacak yeni anayasanın zaman takvimini yapmak üzere...

İYİ Parti'den kamuoyumuza çok önemli açıklama

Seçim sonrası yapılacak yeni anayasanın zaman takvimini yapmak üzere toplanan komisyonca açıklanan "millet ittifakı tutum belgesi"nde "iyileştirilmiş parlâmenter sistem" vurgusu yer alamamıştır.
Bu konuda bize gelen sorular üzerine aşağıdaki zorunlu açıklamayı yapmak millete verdiğimiz sözümüzün gereğidir. Saygılarımızla.
 
Değerli Basın Mensupları,
İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Meral Akşener’in “İyileştirilmiş Parlamenter Sistem”in gerçekleştirilmesi ve bir takvime bağlanması için “Millet İttifakı”nı oluşturan partilerin Genel Başkanlarıyla görüşerek 24 Haziran öncesi, seçmene bir taahhütte bulunması sürecini başlattı.

Ancak bu konuda çalışmak üzere kurulan komisyonca açıklanan metinde “parlamenter sistem” vurgusunun bulunmamasının, kamuoyunda ve seçmenlerimiz nezdinde kafa karışıklığına sebep olmaması için bu açıklamaya gerek duyulmuştur.

Biz, İYİ Parti olarak ve Cumhurbaşkanı Adayımız ve Sayın Genel Başkanımız tarafından seçmenlerimize verdiğimiz sözün arkasında durmaktayız. “İyileştirilmiş Parlamenter Sistem”e dönüş için kararlılığımız, bu süreçteki tüm kurumsal belgelerimizde Partimizi bağlayıcı olarak bulunmaktadır. Komisyon görüşmelerinde de tavrımızı bu yönde koyduk.

Kamuoyuyla paylaşılan “Millet İttifakı Tutum Belgesi”nde “parlamenter sistem” vurgusunun bulunmaması konusu ile ilgili, süreci kararlılıkla başlatan Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Meral Akşener’in değil, konunun diğer muhataplarının bilgisine başvurulmasının daha doğru olacağını düşünmekteyiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Dr. Aytun Çıray /  İyi Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü

dr. aytun çıray İYİ Parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SupertotobetBahis SiteleriTipobetSekabet1xbetbets10https://betting2win.net/
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tığlı, Rabia Naz olayının peşini bırakmıyor
Tığlı, Rabia Naz olayının peşini bırakmıyor
Renk cümbüşü
Renk cümbüşü