Genel sağlığın sigortası ağız sağlığıdır

Dr. Bünyamin Dal / Vividenta Diş Polikliniği

Genel sağlığın sigortası ağız sağlığıdır
Advert

Kadıköy’ün en popüler yeri neresi derseniz kuşkusuz Bağdat Caddesi akla gelen ilk yerdir.

Suadiye Mahallesi ise en gözde yerleşim sahası. Bu müstesna bölgede Vividenta Diş Polikliniği 2 ay önce modern, teknolijik altyapısı ile, kusursuz hizmet sonrası müşteri memnuniyeti ilkesiyle hizmet vermeye başladı.

Gümüşhaneli Diş Hekimi Dr. Bünyamin Dal, Vividenta Diş Polikliniğinin sahibi.  Gündoğumu olarak Vivideta’ya konuk olduk, belki de eğitim sisteminden sonra ülke genelinde en büyük sorunlardan bir tanesi olan ağız ve diş sağlığına ve Gümüşhane’ye dair sorularımıza Dr. Dal’dan yanıt aradık.

*Sizi tanıyabilirmiyiz?

‘1970 Gümüşhane doğumluyum. İlkokul ve Ortaöğretimimi Gümüşhane’de tamamladım. 1996 yılında İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Diş Hekimliği’nden mezun oldum’.

 

Zor bir coğrafyada doğup büyüdüğünüz anlaşılıyor. Bu noktaya gelmek kolay olmasa gerek?

BEN KÖY ÇOCUĞUYUM

‘Köyde her işi yaptım diyebilirim. Reçberlik de dâhil. Adeta babamın marangoz atölyesinde büyüdüm’.

 

BAŞARILI BİR ÖĞRENCİYDİM

‘1991 yılında üniversite sınavını kazandım. 1996’da mezun oldum. Üniversite yıllarım da başarılı bir öğrenciydim. Hiç ikmale kalmadan mezun oldum’.

 

*Sayın Dal, ülkemizde eğitimden sonra en büyük sorunlardan bir tanesi de ağız ve diş sağlığı. Bu konuda birşeyler söylemek istermisiniz?

 

GENEL SAĞLIĞIN SİGORTASI İSE AĞIZ SAĞLIĞIDIR

‘Özellikle genç insanımıza ve vatandaşlarımıza sesleniyorum. Siyah dolgudan kesinlikle bir an önce kurtulsunlar. İmplant hakkında ortada dolaşan ve akılları karıştıran sorular ise bilinmeyen dedikodulardan ibarettir. Olumsuz efsaneler gayri bilimseldir. Genel sağlığın sigortası ise ağız sağlığıdır. Herkes ağız sağlığını önemsemelidir’.

     

HER FIRSATTA HEMŞERİ SOFRASI MÜDAVİMİYİM     

*Ya Gümüşhane; doğup büyüdüğünüz topraklar için neler söylemek istersiniz?

‘Bir defa Gümüşhane sevdamız, özlemimiz, hasretimiz, geçmişimiz, herşeyimiz. Hayatım boyu çok üst düzey insanlarla oturup kalkıyorum ama her fırsatta hemşeri sofrasının müdavimiyim. Her yıl mutlaka Gümüşhane’ye giderim. Memleketine âşık bir insan olarak, şunu söyleyebilirim ki son dönemde yapılan hizmetlerle ve elbette üniversitenin gelmesiyle şehirde gözle görülür bir değişim gözleniyor’.

*Tabi ki Gümüşhanesporu sormadan olmaz. Bir hekim olarak üç sezon PTT 1. Ligin kapısından dönen Gümüşhanespor için neler söylemek istersiniz?

‘Gümüşhanespor’u çok yakından takip ediyorum İnşallah bu sezon o şansızlık kırılacaktır. Sayın İdris Çimen elini taşın altına koyarsa ve de gösterilecek gayretle sonuca ulaşılır’.

 

*Sizce Gümüşhane şehrinin geleceği adına bilinenlerin dışında neler yapabiliriz?

EN GÖZE BATAN ŞEY PESTİL OLDU

‘Örneğin Gümüş hediyelik eşya el işçiliği ile en az 1500 kişiye istihdam sağlanabilir. Ve eğitimi de desteklenmesi gerekir. Şehrin büyük sorunları arasında gözüken bir tünel otopark yeraltına yapılabilinir. Böylelikle yer altına yapılacak otoparkla sorun aşılır. Bir başka seçenek olarak organik ürünler teşvik edilebilinir. Üretim ve paketlenmesi ve pazarlanması teşvik edilebilinir. En göze batan şey pestil oldu her Gümüşhaneli bu noktada Sayın Kaya Büyükbayraktar’a ayrıca Sayın Muammer Taş’a teşekkür edilmelidir. Yayla turizmi desteklenmelidir bir artı daha olarak bu konularda üniversite ile mutlaka işbirliği yapılmalıdır. Örneğin İnşaat Mühendisi Sayın Halil İbrahim Karahanoğlu’nun çalışmaları desteklenmelidir’.

 

*Şehrinize bir mesajınız var mı?

EĞİTİM VE ÜRETİM AMAÇLARI OLSUN

‘Gümüşhane’deki bütün gençlere seslenmek istiyorum. Hayatta edinmeleri gereken tek rehber bilim olsun. Eğitim ve üretim amaçları olsun. Sonunda elde edecekleri mutluluk olsun’.

dr. bünyamin dal vividenta diş poikliniği gümüşhane kuşburnu pestil kaya büyükbayraktar muammer taş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yakup oktay     2018-07-01 Hem şahsiyeti hem yaptıkları ile saygıyı hak eden bir beyefendi Bünyamin dal
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi’ne Yoğun İlgi
Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi’ne Yoğun İlgi
Çanakkale Zaferi’nin Yıl Dönümünde 15 Sanatçı 'Hey On Beşli' Dedi
Çanakkale Zaferi’nin Yıl Dönümünde 15 Sanatçı 'Hey On Beşli' Dedi