İl spor merkezleri açılışı yapıldı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 20 spor branşında...

İl spor merkezleri açılışı yapıldı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 20 spor branşında ücretsiz olarak eğitim vermek üzere İl spor merkezlerini resmi olarak düzenlenen törenle açtı. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen il spor merkezleri açılış törenine Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili  Selahattin Taş,  Şube Müdürü Necati Köksal, Gençlik Merkezi Müdürü Beytullah Cebel, Kuran Kursları hocaları, antrenörler, sporcular ve sporcuların aileleri katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan İl Müdür Vekili Selahattin Taş, şunları söyledi:


Spor Genel Müdürlüğümüzün 80. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle her yıl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan İl Spor Merkezleri açılış törenine hoş geldiniz.


Çocuk ve gençlerimize spor kültürünü aşılamak, sporu sevdirmek, spor yapma alışkanlığı kazandırmak, sosyal ve kültürel yönden gelişmelerini sağlamak, yazın boş zamanlarını sporla değerlendirmek, her türlü zararlı alışkanlıklardan korumak, Ruh ve beden sağlığı yerinde fizyolojik ve psikolojik sağlamlığa sahip, yetenekli ve kabiliyetli gençleri Türk sporuna kazandırmak, Güçlü bir alt yapı oluşturmak amacıyla her yıl okulların yaz tatiline girmesiyle başlayan İl Spor Merkezlerimiz de antrenörlerimiz nezaretinde sportif çalışmalarımız yürütülmektedir.

 

İl Spor Merkezlerimizde almış oldukları eğitimler sonrasında elit sporcu vasıflarına ulaşan çocuklarımızın antrenmanlara devam ettirilmeleri sağlanarak müsabık sporcu olmaları sağlanacaktır.  Dolayısıyla İlimizi ve Ülkemizi Uluslararası platformda temsil etme bakımından İl Spor Merkezlerinin birer fırsat olduğunu, bu fırsatı bütün çocuk ve gençlerimizin sporu bir yaşam kültürü olarak benimsemeleri yegâne amacımızdır.Bu amaca ulaşabilmemiz için de ailelerimizin desteğine ihtiyacımız vardır. Sporun çocuklarımızın yaşamında sadece yaz dönemi faaliyeti olarak görülmemesi, okullar açıldığı zaman da çocuklarımızın spora yönlendirilmesi ve desteklenmesi çok önemlidir.

İl Spor Merkezlerimizde farklı okullardan, farklı kültürlerden gelerek hep birlikte spor yapan çocuklarımız, gençlerimiz, yeni arkadaşlıklar ve dostluklar edinmektedirler.

İlimizde 05-18 Yaş arası çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik Atıcılık, Atletizm, Badminton, Hentbol, Bocce,  Cimnastik, Halkoyunları, Masa Tenisi, Kayak, Kick Boks, Yüzme, Bilardo, Satranç, Boks, Bilek Güreşi, Voleybol, Taakwondo, Okçuluk,  Basketbol ve Aikido yüzme hariç 20 branşta ücretsiz olarak açılan İl Spor Merkezleri 15 Eylül 2018 tarihine kadar devam edecektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor İl Spor Merkezleri açılış törenine katılan sporcu ailelerine, Antrenörlere teşekkür ederek sporculara başarı diliyorum

selahattin taş il spor merkezleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SupertotobetBahis SiteleriTipobetSekabet1xbetbets10https://betting2win.net/
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşıyı Reddederek Çocuğunuzu ve Toplumu Riske Atmayın!
Aşıyı Reddederek Çocuğunuzu ve Toplumu Riske Atmayın!
Feyzioğlu: Tehlikeyi gördük, artık kucaklaşmalı, birlik olmalıyız
Feyzioğlu: Tehlikeyi gördük, artık kucaklaşmalı, birlik olmalıyız