DSP Lideri Aksakal: “Madımak Unutturulamaz!”

DSP Genel Başkanı Sayın Önder Aksakal...

DSP Lideri Aksakal: “Madımak Unutturulamaz!”

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Sivas katliamının 25. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı. Madımak’ta yaşanan katliamın unutturulamayacağına dikkat çeken Aksakal şunları söyledi :
“25 yıl önce Sivas’ta Madımak Otelinde yaşanan katliamın gerçek sorumluları maalesef günyüzüne çıkarılamamıştır. Pir Sultan Şenliklerinde, söyleşilere katılmak, kitaplarını imzalamak, şarkılarını söylemek için gitmişlerdi Sivas’a. İnsanlık için, kardeşlik duygularını sevgiyle beslemek için oradaydılar.  İnsanlıktan nasibini almamış, gözünü kan bürümüş bir güruhun saldırısında yanarak, boğularak can verdiler. Katilleri azmettirenler ortaya çıkarılmadı. Ama 25 yıl sonra, o günün “yakan”larının siyasi paydaşlarıyla “yanan”ların siyasi paydaşları bir çırpıda kaynaştılar!”
DSP Lideri Aksakal açıklamasını şöyle sürdürdü :
“Madımak katliamının 25. yılı, yananlarla yakanların ittifakında anılacak. Burada yaşamını yitiren 33 aydınımızı ve 2 otel çalışanımızı saygıyla yâd ediyorum. Tarihi “kaynaşma” sonrasında müttefiklerin anma törenlerine “kol kola” katılmaları durumunda tarih, bu olayı da sayfalarına altın harflerle (!) yazacaktır.”

 

önder aksakal madımak dsp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SupertotobetBahis SiteleriTipobetSekabet1xbetbets10https://betting2win.net/
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşıyı Reddederek Çocuğunuzu ve Toplumu Riske Atmayın!
Aşıyı Reddederek Çocuğunuzu ve Toplumu Riske Atmayın!
Feyzioğlu: Tehlikeyi gördük, artık kucaklaşmalı, birlik olmalıyız
Feyzioğlu: Tehlikeyi gördük, artık kucaklaşmalı, birlik olmalıyız