’Vatanı korumak çocuklarla başlar’

Ankara ve Ağrı’dan gelen küçük bedenlerin talihsiz ölüm haberleri...

 ’Vatanı korumak çocuklarla başlar’

Ankara ve Ağrı’dan gelen küçük bedenlerin talihsiz ölüm haberleri, tüm yurtta olduğu gibi Gümüşhane’de de büyük üzüntüye sebep oldu.
Büyük tepkilere sebep olan ölüm haberlerinin ardından Gümüşhane Bakkallar ve Manifaturacılar Odası Başkanı Leyla Bostancı’da yayınladığı basın açıklamasıyla duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Bostancı şu açıklama da bulundu:


Son yıllarda ülke genelinde sıkça duyduğumuz, çocuklarla ilgili kayıp istismar ve katledilme haberleri ardı ardına geliyor. 

Tüm ülkeyi büyük kaygıların eşiğine getiriyor. İnsanlık dışı olaylardan birisini daha geçtiğimiz günlerde yaşadık. Ankara Polatlı’da insan olmanın gerektirdiği vasıfların hiç birini taşımayan, cani ruhlu bir sapık tarafından, henüz bebek sayılabilecek 8 yaşında olan Eylül çocuğumuz, ardında Ağrı’da bayramın birinci günü kaybolan 4 yaşında cennet gözlü Leyla’dan vahşet kokan acı haberleri aldık, bir sapığın cinsel istismarı ile karşı karşıya kaldı. 

Bu vahşi davranış ne yazık ki son yıllarda onlarca, belki de yüzlerce yaşanandan sadece birisi. 

Bu insanlık dışı muameleye maruz kalan çocuklarımız, bunların bütün izlerini ve ruhlarında oluşturduğu travmayı yaşamları boyunca yaşamakta ve bu ailelerine de yansımaktadır. 

Çocuk istismarı kaçırılmaları işkenceleri ardı ardına ülke gündemimizi meşgul etmektedir. 

Nasıl bir insan olduğumuzu artık kafalarımızda sorgular olduk. Bütün bu insanlık dışı davranışlar toplumumuzun geldiği nokta açısından bizleri endişelendirmektedir. 

Ne yazık ki bu cani ruhlu yaratıkların ortaya koyduğu insanlık dışı davranışlar karşısında hak ettikleri cezaların yeterli olmadığı kanaatini taşımaktayız. 

Bu konuda başta kanun yapıcı meclis üyeleri olmak üzere ilgili tüm bakanlık, kurum ve kuruluşlara toplumsal bir görev düşmektedir. 

Bu insanlık dışı davranışların önüne geçilmesi için ve daha da büyümemesi için vakit geçirilmeden çocuk cinayetleri, cinsel istismar, tecavüz ve şiddet konusundaki yasal düzenlemeler yeniden gözden geçirilmeli ve yeniden düzenlenmelidir

Maalesef mesele sadece 2 çocuğumuzun katledilmesiyle sınırla değil. Eylül ve Leyla’mız gibi binlerce çocuğumuz var çocukların istismar edilerek katledilmesi öylesine korkunç bir vahşet ki insanın yaşam hakkının ihlal edilmesinin çok ötesinde insanlığın tükendiğini vicdan ve merhametin iflas ettiğinin göstergesidir. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ’Vatanı korumak çocuklarla başlar’ sözünü hatırlatarak, bu insanlık dışı vahşi ve sapık davranışları sergileyen, insanlık onurundan uzak bu yaratıkları Gümüşhane bakkallar ve manifaturacılar odası olarak şiddetle kınıyor, evlatlarınızın kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

leyla bostancı eylül leyla ankara ağrı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SupertotobetBahis SiteleriTipobetSekabet1xbetbets10https://betting2win.net/
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşıyı Reddederek Çocuğunuzu ve Toplumu Riske Atmayın!
Aşıyı Reddederek Çocuğunuzu ve Toplumu Riske Atmayın!
Feyzioğlu: Tehlikeyi gördük, artık kucaklaşmalı, birlik olmalıyız
Feyzioğlu: Tehlikeyi gördük, artık kucaklaşmalı, birlik olmalıyız