DSP Başkanlık kurulu seçim sonrası değerlendirme yaptı

DSP Başkanlık Kurulu Genel Başkan Önder Aksakal başkanlığında...

DSP Başkanlık kurulu seçim sonrası değerlendirme yaptı
DSP Başkanlık Kurulu Genel Başkan Önder Aksakal başkanlığında DSP Genel Merkezinde toplanarak 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerin sonuçlarını ve Cumhurbaşkanı Yemin Töreni sonrasında oluşan Türkiye’nin yeni siyasi durumunu değerlendirmiş ve aşağıdaki hususların kamuoyuyla paylaşılmasını benimsemiştir.
• 9 Temmuz 2018 tarihinde TBMM’nde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı Yemin Töreni ile Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan resmen görevine başlamış ve ülkemiz “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” adı altında yeni bir yönetim dönemine girmiştir.
• Bu yeni dönemle birlikte, Türkiye Cumhuriyeti bütçesinin hazırlanmasından, kabinenin oluşturulmasına, bakanlıkların yapılandırılmasına, üst yönetim kadrosu ile sivil ve askeri bürokrasinin yanı sıra yüksek yargı mensupların da atanmasına kadar tüm yetkiler Anayasamızda yapılan değişikliklerle Cumhurbaşkanı’nın uhdesine verilmiştir. Diğer bir ifadeyle, devlet yönetimiyle ve yürütme erkiyle ilgili tüm yetki ve sorumluluklar Cumhurbaşkanı’ndadır.
• Demokratik Sol Parti olarak beklentimiz, Sayın Cumhurbaşkanı’nın da vurguladığı şekilde, kendisine oy versin ya da vermesin 81 milyonluk Türkiye’mizin tüm vatandaşlarının Cumhurbaşkanı olmasıdır.
• Ayrıca, bu yeni dönemde öncelikle Olağanüstü Hal uygulamasının kaldırılmasıyla başlanarak demokrasinin geliştirildiği, bireysel hak ve özgürlüklerin en üst düzeye taşınıp korunduğu, üretim ekonomisinin güçlendirilerek toplumsal refahın arttırıldığı, her hususta adaletin sağlandığı bir dönem olması da üzerinde ısrarla takipçisi olacağımız bir husustur.
• Ayrıca 8 Temmuz 2018 Pazar günü Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde meydana gelen “cinayet gibi” elim tren faciasının tüm yönleriyle araştırılması ve sorumlularının biran önce tespit edilerek adalete teslim edilmesi yönünde Sayın Cumhurbaşkanı’nın ivedilikle konuya eğilmesi gerektiğini düşünmekteyiz.
• Bu faciada hayatını kaybeden ve muhtelif şekillerde yaralanan vatandaşlarımızın ailelerinin yaşadığı trajedinin, “doğal iklim koşullarına” bağlanmaya çalışılması asla kabul edilemez.
• Yeni yönetim döneminin ülkemize ve milletimize hayırlı olması temennisiyle yaşanan tren faciasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve acılı ailelerine başsağlığı diliyoruz. Yaralı vatandaşlarımızın da en kısa zamanda eski sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz.
dsp başkanlık kurulu önder aksakal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SupertotobetBahis SiteleriTipobetSekabet1xbetbets10https://betting2win.net/
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşıyı Reddederek Çocuğunuzu ve Toplumu Riske Atmayın!
Aşıyı Reddederek Çocuğunuzu ve Toplumu Riske Atmayın!
Feyzioğlu: Tehlikeyi gördük, artık kucaklaşmalı, birlik olmalıyız
Feyzioğlu: Tehlikeyi gördük, artık kucaklaşmalı, birlik olmalıyız