Eğitim İş'ten Milli Eğitim Bakanına ziyaret

Eğitim - İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, beraberinde Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri...

Eğitim İş'ten Milli Eğitim Bakanına ziyaret

Eğitim -  İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, beraberinde Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Ebru Sungar, Hüseyin Kara, Bilal Şener ve Suat Özkolay ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan değişiklik ve uygulamalar çerçevesinde çeşitli bilgiler edinmek üzere Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u ziyaret ettiler. Ziyarette Bakan Selçuk’a eğitimde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri raporu sunuldu.

Eğitim İş adına sunulan raporun içinden; dernekler ve vakıflar ile ilgili protokol, yeni orta öğretime geçiş  sistemi, performans,  atamalarda mülakatın yerine liyakatın esas alınması, rehberlik ve psikolojik danışma, norm kadro sorunları, 3600 ek gösterge, proje okullar, sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik, nöbet gibi daha bir çok konuda eğitim sorunlarına dikkat çekildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk;  eğitim de adaleti esas alacağını öğretmenin itibarını öncelik alarak tüm uygulamaların merkezinde çocuğun olacağı vurgusunu yaptı. 
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, dünyadaki eğitimle ilgili gelişmelerin takip edileceğini ifade etti
Bakan Selçuk, yaşanan bazı sorunların süreç içinde çözülebileceğini Fatih Projesi ile ilgili olarak da; teknolojiden kaynaklı olmayan sorunların teknoloji ile çözülemeyeceğini ifade ederek Fatih Projesi ile ilgili düşüncesini dile getirdi

Öğretmenin performans değerlendirmesiyle ilgili olarak alt yapısı olmayan, öğretmeni değerli kılmayan bir uygulamanın yanında olmayacaklarını ifade eden Bakan Selçuk, Alo 147 öğretmen şikâyet hattının kaldırıldığını önümüzdeki haftaya 444’lü veli ve vatandaş için bilgi amaçlı bir danışma hattı kurulacağını belirtti.

Genel Başkan Orhan Yıldırım; öğrencilerin ve eğitim çalışanlarının sorunlarının çözümüne yönelik bakanlığın yapacağı her tür olumlu değişiklikte katkı koymaya hazır olduklarını ifade etti.

orhan yıldırım eğitim iş ziya selçuk milli eğitim bakanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Feyzioğlu'ndan önemli açıklamalar
Feyzioğlu'ndan önemli açıklamalar
Yılmaz’ı yalnız bırakmadılar
Yılmaz’ı yalnız bırakmadılar