Çalışmaların tutarı 5 milyon lira

AFAD Gümüşhane’de önemli işler yaptı

Çalışmaların tutarı 5 milyon lira

Vali Okay Memiş, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından il’de yapılan çalışmaları inceledi.
Beraberinde Afet ve Acil Durum Müdürü Mesut Bayrak ile birlikte il merkezindeki Afet kapsamına alınan yerlerde yapılan çalışmaları inceleyen Vali Memiş son durum hakkında kurum müdüründen bilgi aldı.
Vali Okay Memiş, Merkez Eskibağlar Mahallesi üst kısmındaki kayalık mevkide taş düşme riskine karşı yapılan enerji sönümleme çalışması, yine aynı yerde 1. TOKİ yerleşkesi yolu üst kısmında tamamlanan kaya ıslah çalışması ile Yeni Devlet Hastanesi bölgesinde devam eden kaya ıslah çalışmalarını yerinde inceledi.


Vali Memiş, AFAD’ın Gümüşhane’de önemli işler yaptığını belirterek “AFAD çalışma alanı itibariyle insan hayatına odaklı bir kurumumuz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamaya dönük çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar hem can ve mal güveliğine gelebilecek tehlikeleri önlemeye dönük, hem de bir afet veya kaza sonrası zarar gören vatandaşlarımıza en kısa sürede ulaşma noktasında oluyor. Bu gün burada vatandaşlarımızın olası bir riskle karşılaşmaması için il merkezinde AFAD tarafından yapılan çalışmaları inceledik. Bu çalışmaların tutarı yaklaşık 5 milyon lira civarında. İşlerin bir kısmı bitti bir kısmı ise devam ediyor. 2005 yılından günümüze kadar AFAD tarafından ilimizde afet konutu yapım işi, kaya ıslahı çalışmaları da olmak üzere, 52 milyon lira civarında bir yatırım yapıldı, bu çok ciddi bir rakam. Devam eden çalışmalarda İnşallah en kısa süre de tamamlanacak” dedi. 

 

vali okay memiş AFAD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Feyzioğlu'ndan önemli açıklamalar
Feyzioğlu'ndan önemli açıklamalar
Yılmaz’ı yalnız bırakmadılar
Yılmaz’ı yalnız bırakmadılar