Rahip Brunson krizinin perde arkası

Portakala bıçak çekip Hollanda’yı kokutamadık

Rahip Brunson krizinin perde arkası

Portakala bıçak çekip Hollanda’yı kokutamadık. İngiltere’de 24 Haziran öncesi Eski Bakan Mehmet Şimşek’le para aradık. Almanya ile öteden beri ip gibi gerilen ilişkileri buraya koymuyoruz bile.

Şimdi ise Başkan Trump’ın aylar öncesinden serbest bırakılmasını istediği son twet’inde ‘rezalet’ olarak tanımladığı rahip Brunson meselesinde kriz geldi bir kez daha kapıya kapandı.

Aklı başında siyasetçiler rüya görmekten çok hep şu akılcı izahatı ortaya koyuyor. ‘Artık savaşlar silahla, tank topla değil ekonomi denilen sözcükle yapılıyor’.

Malumunuz Türkiye’nin kasasında tek kuruş yok. Dışarıdan gelecek kredilere bakıyor. Yabancı sermaye bugünkü sisteme daha da yabancı. Türkiye fellik fellik para arıyor. IMF ile el altından gizli görüşmelerin yapıldığı ise fısıldanıyor. Bunların hiç biri yetmezmiş gibi yabancı kredi kuruluşlarından gelen kriz ve tabi ki döviz hatırlatması ülkemizin önümüzdeki dönemlerde bir darboğazın içerisine sürükleneceğinin sinyalini veriyor.

Gelelim Brunson’ın hikayesine süreç malum. Türkiye Cumhuriyeti'nin rahiple ilgili bir takım çok ciddi suçlamaları yükselirken, ABD Başkanı serbst bırakılmasını istemişti.

Şimdi ise ABD Senatosu dış kredilerin kesilmesine dönük birde karar alınca işin rengi gerçekten değişmeye başladı. Türkiye'yi hakikaten zor günler bekliyor ve ülkeye yenibir ekonomik kıskaç uygulamak isteniyor. Bu bakımdan ABD Türkiye'ye Brunson'u dikte etmeye çalışıyor. Eh, 24 Haziran sonrası cümle alem tek adam yönetimine geçti memleket derken, Trump ve Türkiye arasında yaşanacak iniş ve çıkışlar ne Hollanda’yı ne Almanya’ya ne de İngiltere’yi aratacak!

Bir sabah dövizin bu gitgellerle beşlere altılara çıkacağı hiç yadsınmaması görüleceği gibi 24 Haziran’da evet diyenlerinde olup bitenlere ses çıkaramayacak olması köprüden sonraki son çıkışın da kapalı olduğuna işaret veriyor.

Şimdi anladınız mı Brunson neden bu kadar önemli?

Sahi, sürekli beka sorunu diyerek hararetle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sitemini savunan MHP Lideri Sayın Bahçeli bu duruma ne diyor acaba? Bakalım 40 küsur vekiliyle doların ateşini düşürebilecek mi?

rahip brunson trump hollanda
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Feyzioğlu'ndan önemli açıklamalar
Feyzioğlu'ndan önemli açıklamalar
Yılmaz’ı yalnız bırakmadılar
Yılmaz’ı yalnız bırakmadılar