Advert

160 öğrenciyle yükselişe geçmeyi hedefliyor

Torul MYO açılacak yeni bölümlerle yükseliyor

160 öğrenciyle yükselişe geçmeyi hedefliyor

Torul Meslek Yüksekokulu 2018 - 2019 eğitim öğretim yılına, bünyesinde YÖK tarafından öğrenci alımına onay verilen Adalet Programı ve Çağrı Hizmetleri Programı’na alınacak 160 öğrenciyle yükselişe geçmeyi hedefliyor.
Kaynakları ve imkânları en üst düzeyde kullanarak, yetiştirdiği örnek insanlar ve ürettiği projelerle ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlayan Torul Meslek Yüksekokulu bünyesinde 1 doçent ve 13 öğretim görevlisi ile çalışmalarını sürdürüyor. Torul Meslek Yüksekokulu’nda 2017 - 2018 eğitim öğretim yılında uluslararası 4 makale ve 11 bildiri yayımlandı. Meslek yüksekokulumuzda kayıtlı 108 kız ve 140 erkek olmak üzere toplamda, 248 öğrenci eğitim görüyor.


Torul ilçesinin Karadeniz’e açılan kapısı olmasından dolayı stratejik bir öneme sahip olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Torul en dinamik ilçelerimizden biri olup, Trabzon için lojistik değere sahip olan, Trabzonlu iş adamlarının gelecekte daha çok ilgi duyacağı önemli bir merkezimizdir. 2018 -2019 eğitim öğretim yılında Adalet Programı’na 60 ve Çağrı Hizmetleri Programı birinci öğretime 60, ikinci öğretime de 40 olmak üzere toplamda 160 yeni öğrenci gelmesi bekleniyor. Bu gelişmenin Torul Meslek Yüksekokulumuzun öğrenci nüfusunun artmasının yanında, ilçemize de ekonomik anlamda önemli katkılar sunacağına inanıyoruz. Kısmet olursa yeni kontenjanlara alınacak öğrencilerle birlikte meslek yüksekokulumuz 300’ün üzerinde bir öğrenciyle eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürecektir. En başından beri söylediğimiz gibi bütün ilçelerimiz için sürdürülebilirliği olan destekleyici programların açılması için hazırlık yapıp, müracaat ediyoruz. Bizim buradaki amacımız, öğrencilerimize eğitim öğretimin en iyisini vermenin yanında mesleki etiğe uygun davranan, mesleki ve teknik alanda ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünü yetiştirmektir. Yeni eğitim öğretim yılının başta öğrencilerimiz ve Torul ilçemiz olmak üzere tüm akademik camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Torul Meslek Yüksekokulumuz için çalışmalarını aralıksız sürdüren Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. Mehmet Merdan ile akademik ve idari personelimize de ayrıca çok teşekkür ediyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

torul MYO
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acil şifalar diliyoruz
Acil şifalar diliyoruz
İkinci yarı bambaşka olacak
İkinci yarı bambaşka olacak