Dur hocam; Suçunuz adam yetiştirmek!

Ertuğrul Sarı ile ilgili tüm bilgileri Gümüşhane’nin çok saygın ismi sayın İbrahim Aydoğdu’dan almıştık

Dur hocam; Suçunuz adam yetiştirmek!

Ertuğrul Sarı ile ilgili tüm bilgileri Gümüşhane’nin çok saygın ismi sayın İbrahim Aydoğdu’dan almıştık.
Gümüşhane gibi bir şehirde kısıtlının da kısıtlısı imkanlarla bir kaşık destekle gencecik çocukları spora, atletizme kazandırabilmek için nasıl çaba sarf ettiğini anlatmıştı.
Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü’nden mezun Ertuğrul Sarı, gerçekten de atletizmi Gümüşhane’ye sevdiren ve haklı olarak İl Atletizm Koordinatörü unvanını alacak derecede başarılı olmuş bir isimdi.
Zor coğrafyanın azimli spor adamı, yine zor spor dallarından bir tanesi olan atletizmi nasıl oldu da bu derece Gümüşhane’de sevdirebilmişti?, her sporcusunu zirveye taşıma başarısı gösterebilmişti?

ÖNCE İNSANDI SONRA ÖĞRETMEN
Ertuğrul Sarı ile her görüştüğümüzde ilk sözü ‘abi şimdi ben falan yere doğru sporcularımla gidiyorum’ şeklinde oluyordu. Kar kış yağmur çamur demeden Anadolu’nun ücra bir köşesinden ve hatta yurtdışı organizasyonlarına kadar bu spor adamı koşturdu da, koşturdu elbette önce insandı ve amacı Gümüşhane için insan yetiştirmekti ve yine çok sevdiği mesleği olan öğretmenlik yapıyordu, öğrencilerini geleceğe hazırlamak adına önemli bir görevi üstlenmişti.

Milli formayı hak ettiği gibi sırtına geçirmiş, milli ve manevi duyguların hepsini tatmış, sporcularına da tattırmış Ertuğrul Sarı öğretmenin elde ettiği başarıların kronolojisini tutsak tabi ki bu sayfalar yetmeyecektir. Ve fakat bizim sormak istediğimiz tek ve net soru ise açıktır. Ertuğrul Sarı öğretmen neden bu derece başarılı iken görevinden alınmıştır?
Gümüşhane’de yaptıkları ortada iken, pek çok çocuğumuzu bir çok kötü alışkanlıklardan kurtarmış iken, cebine harçlığını koyacak kadar, bir tas çorbasını çocuklarıyla, sporcusuyla paylaşacak kadar asil bir duruş sergilemiş iken ve İl Atletizm Koordinatörlüğü görevini kusursuz bir şekilde sürdürüyor iken bu görevden alınışının elbette çok saygı değer yöneticilerimiz tarafından bir açıklaması olacaktır diye düşünüyoruz.
Gümüşhane hakikaten çok zor bir şehir hele çok zor yetiştirdiği değerlerini çabuk kaybetmek, küstürmek gibi hoş olmayan bir de alışkanlığı var. Yaptıkları ortada başarıları takdir edilmiş bir eğitimcinin, spor adamının, ekmeğini taştan çıkartan bir öğretmenin, en önemlisi bir değerin böyle küstürülmeside oldukça düşündürücüdür. Umarız bu haksız görevden alınmanın hatası çabuk kapatılır da Ertuğrul Sarı görevinin başına yeniden döner.

ertuğrul sarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ihsan Dogan     2018-09-16 Sayin Ertugul Sari; Sen Midili Emekli Merhum Ogretmen YasarSari'nin oglu musun?
Ihsan Dogan     2018-09-16 Sayin Ertugul Sari; Sen Midili Emekli Merhum Ogretmen YasarSari'nin oglu musun?
Ihsan Dogan     2018-09-16 Sayin Ertugul Sari; Sen Midili Emekli Merhum Ogretmen YasarSari'nin oglu musun?
Ihsan Dogan     2018-09-16 Sayin Ertugul Sari; Sen Midili Emekli Merhum Ogretmen YasarSari'nin oglu musun?
KMTAK     2018-08-03 İyi olmuş
Sporcusu     2018-08-02 Gümüşhaneye birçok milli sporcu, avrupa ,balkan ve dünya şampiyonu sporcular kazandırmak hiçde kolay birşey degil. Bu hocamız bunları başarmışken daha iyisini de başarabilecekken böyle bi kararla önünün kesilmesi çok üzücü bir durum inşallah bir an önce hocamızı değeri geç olmadan anlasılır ve hak ettigi yerde olur.
Sporcusu     2018-08-02 Bu haksızlıktan bi an önce dönülmeli. ERTUĞRUL SARI hocamız bizleri ve bizim gibi birçok genci köylerden ilçelerden bulup çok güzel yerlere getirdi bizlere üniversiteler kazandırdı, imkansızlıklar içersinde bizlere imkan sağladı sadece bi hocalık değil abilik,babalık yaptı bizlere. Bizleri hayata kazandırdı. Görevi için herşeyi göze alan elinden gelenin fazlasını yapan hocamızın hakkının yenmesini istemiyoruz. Bu hatadan dönülmeli.
Emre Pezük     2018-07-31 Bu şehirde Ertuğrul hoca gibi kaçtane memleket sevdası olan insan var ve görevden alan kişilere sesleniyorum siz Ertuğrul hocanın 10/1 kadar memleket sevdanız varmı bence Yok cunku memleket sevdası olan insan gecesi gündüzüne yazı kışına karışıp da bu memleketin ismini listede belli etmesidir bence o ki bu memlekette Ertuğrul hoca golot yemeyip golot yediremediği için mi yazık çok yazık Gümüşhane yine maça başlamadan 1 0 yeniktir arkadaş ( ekmegi ekmekciye ver bir ekmek daha fazla ver )
Aaa     2018-07-31 Ayıp ettiler
Rana Kardelen Ciğerci     2018-07-31 Sevgili antrenörüm Ertuğrul Sarı görevini en iyi şekilde yerine getirirken bize bazen abi, bazen baba, bazen arkadaş bile olmuştur. Böylesine işini aşkla yapan bir antrenöre sahip olduğum için hem gururlu hem de mutluyum. Gümüşhane de ki tüm gençlere ışık olan antrenörüm bu haksızlığı haketmiyor. Gençlere geleceği için ışık tutan insanlar görevlerinden alınırsa biz karanlıkta kayboluruz. Yaşlı kurt DURDURULMAMALI!
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Feyzioğlu'ndan önemli açıklamalar
Feyzioğlu'ndan önemli açıklamalar
Yılmaz’ı yalnız bırakmadılar
Yılmaz’ı yalnız bırakmadılar