81 ile teşekkür ziyareti

İlk durak Bayburt

81 ile teşekkür ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, teşekkür ziyaretlerine 24 Haziran seçimlerinde yüzde 81 ile en yüksek oyu aldığı Bayburt'la start verdi. 10 Ağustos Cuma günü Bayburt ve Gümüşhane'deki seçmenlere teşekkür edecek olan Erdoğan, cumartesi günü Rize, pazar günü Trabzon'a gidecek.

24 Haziran'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde 59 milyon 354 bin 840 kişi oy kullandı. Erdoğan, 26 milyon 325 bin 188 kişinin oyunu alarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin 'ilk başkanı' oldu.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezindeki balkon konuşmasında vatandaşlara hitap etti.


Yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı Erdoğan
Cumhurbaşkanlığı seçiminde en yüksek oyu Bayburt, Gümüşhane ve Rize'den alan Erdoğan, seçimde yüzde 82.1 ile Bayburt'tan en yüksek desteği gördü.

Ardından ikinci sırada yüzde 77.1 ile Gümüşhane'den en yüksek oyu alan Erdoğan, üçüncü sırada ise yüzde 76.9 ile Rize'den oy aldı. Erdoğan'a yüksek oy veren illerin arasında yüzde 69.4 ile Trabzon geliyor.

AA'nın aktardığı habere göre, Erdoğan, teşekkür ziyaretlerine Bayburt ile start verdi. Bu kapsamda 10 Ağustos Cuma günü Bayburt ve Gümüşhane'deki seçmenlerine teşekkür edecek olan Erdoğan, cumartesi günü Rize, pazar günü ise Trabzon'a gidecek.

Bayburt, 16 Nisan 2017 referandumunda da yüzde 81.70 ile yine Türkiye'de birinci sırada yer alan il olmuştu.

 

sputnik türkiye

cumhurbaşkanı erdoğan gümüşhane bayburt rize teşekkür ziyareti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Feyzioğlu'ndan önemli açıklamalar
Feyzioğlu'ndan önemli açıklamalar
Yılmaz’ı yalnız bırakmadılar
Yılmaz’ı yalnız bırakmadılar