Ekonomik olarak savaş başlatıldığını görüyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gümüşhane ziyareti

Ekonomik olarak savaş başlatıldığını görüyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gümüşhane’ye geldi. Önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan’ın Gümüşhane ziyaretini Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, değerlendirdi:

‘Son 10 Gümüşhane tanınmayacak şekilde değişti. Bir defa yol olarak eksiğimiz kalmadı noktasına gelindi. Şimdi sıra neredeyse yayla yollarına asfalt taş beton döşenmesine geldi. En son Tersun Dağı tünelini istiyorduk, yol yapıldı şimdi de tünel istedik, tünel projesi karayollarının çalışması ile en çok İpekyolu güzergâhına katkı sunacak önemli bir ayrıntıyı kat ediyor. Çalışmalar tamamlandığında 120 kilometrelik duble yol çalışmaları yollarımız bitmiş olacak’.

Akçay, açıklamalarına şöyle devam etti:

‘Bir taraftan barajlar göletler yapılıyor il genelinde  52 baraj ve gölet var bunların hepsi ilimize zenginliktir altyapıdır önemli kazanımların göstergesi projelerdir’.

‘Bahçecik barajı uzun zaman hayal edilen bir barajdı bütün hızıyla devam ediyor. Hava alanı bütün hızıyla devam ediyor. Okul, fiziki mekânlar, derslik noktasında Gümüşhane ülke genelinde ilk ona girer. Şuanda bu noktada en önemli açığımız öğretmen azlığının yani açığının tamamlanması görülmektedir’.

Akçay, sözlerini şöyle tamamladı:

‘Malumunuz Süleymaniye Mahallesi tüm hızıyla devam ediyor. Kurulacak telesiyej 10 milyon TL’lik bir maliyete sahip. Vali bey o noktada çok titiz çalışıyor. Turizm keza yapılan tüm yatırımlar dikkat çeken başlıklarla öne çıkıyor. Karaca, Limni, Tomara, İmera’nın restorasyonu hepsi ciddi çalışmalar’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yükselen döviz kuruna ilişkin sözlerine de değinen Akçay, ‘Ekonomik olarak savaş başlatıldığını görüyoruz. ABD yaptırım gücünü kullanarak dünya da yarattığı kriz bizi önemli öcüde olumsuz etkiliyor. Ama biz de bu dayatmalara asla millet olarak boyun eğmeyeceğiz’ diye konuştu.

Akçay, mitingin sorunsuz olarak tamamlanmasına da sevindiklerini belirterek, yetkililere teşekkür etti.

ismail akçay cumhurbaşkanı erdoğan gümüşhane ziyareti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit Başkan Kabri Başında Anıldı
Şehit Başkan Kabri Başında Anıldı
Şehirde öne çıkan iddialara yanıt verdi
Şehirde öne çıkan iddialara yanıt verdi