Kardeşlik Köprüsü Bayburt buluşmasında âlimler bir araya geldi

Doğu – Güneydoğu – Karadeniz Kardeşlik Köprüsü buluşmalarının ilk durağı Bayburt oldu

Kardeşlik Köprüsü Bayburt buluşmasında âlimler bir araya geldi

Bayburt Belediyesi’nin ev sahipliğinde Medrese Âlimleri Vakfı, Din Görevlileri Birliği Derneği, Trabzon Kur’an Kursları Dernekler Federasyonu ve Anadolu Gençlik Derneği tarafından düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Tamer Kılıç, Belediye Başkan Yardımcısı Nesimuttin Selçuk,  Din Görevlileri Birliği Derneği Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım, Medrese Âlimleri Vakfı Genel Başkanı Tayyip Elçi,  Anadolu Gençlik Derneği Bayburt Şube Başkanı Faris Tütüneken,  Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Nasrullah Hacımüftüoğlu,  din görevlileri ve medrese talebeleri katıldı.
 

Kardeşlik Programlarından 3 Şey Amaçlanıyor
Türkiye'nin gündeminde olan terör haberleri yerine Kardeşlik Haberleri oluşmasını sağlamak. Güneydoğu'dan Karadeniz’e, Karadeniz'den Güneydoğu'ya hafızlık ve Arapça öğrenimi bakımından talebe akışını sağlamak ve Karadenizin tarihi ve turistik yerlerini Güneydoğulu manevi önderlere tanıtmanın amaçlandığı programda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Nesimuttin Selçuk, “Hocalarımız çok güzel konuşmalar yaptılar. Ben ayrıca aslında bir Müslüman olarak çokta sevinçliyim, duygu doluyum. Cenab-ı Hak bir ayet-i kerimesinde bizleri Müslüman olarak isimlendirdiğini ifade ediyor. Bu bize yetiyor. Diğer taraftan çokta heyecanlandım.  Burada gerçekten muhterem âlimlerimiz, hocalarımız var. Onların yetiştirmiş oldukları çok nadide talebeleri var. Çiçek gibi özenle yetiştirmişler.  Onlar bizim memleketimizin gelecekleri biz buna inanıyoruz. “ diye konuştu.

Dünya Kurulalı Beri İki Şey Savaşta Hak ve Batıl
Dünya kurulalı beri hak ve batılın savaşta olduğunu belirten Selçuk, “Biz âlimlerimizi Allah için çok seviyoruz. Ve şunu da buradan ifade etmek istiyorum. Bir söz var derler ki, âlimlerin yanında dilini tut, ariflerin yanında kalbini tut.  İnşallah cenab-ı hak sözlerimize kuvvet versin. Müslümanların birliğe beraberliğe gerçekten çok ihtiyacı var. Dünya kurulalı beri iki şey savaşta hak ve batıl. Biz inanıyoruz ki hak geldi batıl zail oldu. Elhamdülillah hakkı üstün tutma adına gayret gösteren insanlardan olmayı Cenab-ı Allah inşallah bizlere lütfeder.  Şu saatlerde çok dünyanın birçok merkezinde,  çok yerlerinde karanlık şeyler için toplanan insanlar var buna eminiz. Toplanmış hesap yapıyorlar. Ülkemizin milletimizin aleyhine hesap yapanlar var. Her dakika, her saniye Müslümanları yok etmek isteyenler var. Ama bakın biz burada Allah için bir araya geldik. Allah için birbirimizi seviyoruz. Memleketimizin çok değişik yerlerinden Müslüman kardeşlerimiz, hocalarımız buraya teşrif etmişler. Hoş gelmişler sefa getirmişler. Onları burada görmekten, burayı ziyaret etmelerinden dolayı gerçekten çok memnunuz. “ ifadelerini kullandı.

Müslümanların Gözyaşı Duracak
Konuşmasında hadis-i şeriflere de yer veren Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk şöyle devam etti “Bir hadis-i şerifte peygamber efendimiz şöyle buyuruyor: “ İman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olamazsınız. Birbirinizi seveceğiniz bir şey söyleyeyim mi? Sahabe susuyor.  Aranızda selamı yayınız.“ Ben bu toplantıların selamı yayma adına hakikate ulaşacağına inanıyorum. İnşallah Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi ümmete de selamın yayılması, uhuvvetin, kardeşliğin hayat bulmasını arzu ediyoruz. Eğer bu olursa inanıyoruz ki hak o zaman galip gelecek. Müslümanların gözyaşı duracak diye inanıyoruz.“
Program konuşmalardan sonra hediye takdimleri ve hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

 

bayburt kardeşlik köprüsü alimler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SupertotobetBahis SiteleriTipobetSekabet1xbetbets10https://betting2win.net/
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşıyı Reddederek Çocuğunuzu ve Toplumu Riske Atmayın!
Aşıyı Reddederek Çocuğunuzu ve Toplumu Riske Atmayın!
Feyzioğlu: Tehlikeyi gördük, artık kucaklaşmalı, birlik olmalıyız
Feyzioğlu: Tehlikeyi gördük, artık kucaklaşmalı, birlik olmalıyız