Sosyal güvenlik programı açılıyor

İrfan Can Köse Meslek Yüksekokulu’nda sosyal güvenlik programı açılıyor

Sosyal güvenlik programı açılıyor

2010 - 2011 eğitim - öğretim yılında faaliyete geçen İrfan Can Köse Meslek Yüksekokulu, 2018 - 2019 eğitim öğretim yılı itibariyle yeni açılacak ve öğrenci alımı yapılacak olan Sosyal Güvenlik programına öğrencilerini bekliyor. 
İrfan Can Köse Meslek Yüksekokulu, 1 doçent, 7 öğretim görevlisi ve 3 idari personel ve yüzde yüz doluluk oranı ile halen açık bulunan Posta Hizmetleri programıyla eğitim ve öğretime devam ediyor. Mezun olan öğrenciler Posta Telefon Telgraf (PTT) hizmetlerinde yüksek bir başarı oranı ile göreve başlıyor. Adı geçen meslek yüksekokulda 2018 - 2019 eğitim - öğretim yılı itibari ile YÖK tarafından onay verilen Sosyal Güvenlik Programı’na birinci öğretim 60, ikinci öğretim 40 olmak üzere toplam 100 öğrenci alımı yapılacak. 
Sosyal Güvenlik, ülkemizin tümünü yakından ilgilendiren bir durumdur.  Bu derece öneme sahip bir konu ile ilgili uzmanlaşmanın yeterli ve becerili kişilerce sağlanması, ülkeyi sosyal güvenlik açısından doğru bir noktaya taşıyacaktır. Sosyal güvenlik programından mezun olacak öğrenciler, kamu kurum ve kuruluşlarında memur statüsünde işe başlayabilecekleri gibi özel sektörde Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ), büyük ölçekli şirketler ve çok uluslu firmaların sosyal güvenlik bölümlerinde istihdam olanağı bulabilmektedirler. Açılacak olan bu yeni program ile birlikte İrfan Can Köse Meslek Yüksekokulu gerek üniversitemize gerekse de Köse ilçesine önemli derece de katkılar sunacak. 
Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, İrfan Can Köse Meslek Yüksekokulu’nun 2018 - 2019 eğitim öğretim yılında ilk defa öğrenci alımı yapacak Sosyal Güvenlik programının hayırlı olmasını diledi. Rektörü Zeybek  konuyla ilgili olarak “İrfan Can Köse Meslek Yüksekokulumuz, öğrencilerimizi bilginin ve ahlaki değerlerin öncelikli olduğu bir eğitim ile yetiştirerek gerek kamu kurumları ile gerekse de özel sektörün ihtiyaç duyacağı nitelikli personel eksikliğini gidermeyi ve ülke ekonomisine katkıda bulunmayı kendisine görev edinmiştir. Meslek Yüksekokulumuzda açılacak Sosyal Güvenlik programına alınacak öğrencilerle birlikte güzide ilçelerimizden olan Köse’de ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda bir büyüme olacaktır. Gümüşhane Üniversitesi olarak yapmış olduğumuz çalışmalar ile Köse ilçemiz ile bir bütün halinde olacağız. 2018-2019 eğitim öğretim yılında yeni öğrencilerini alacak olan Sosyal Güvenlik programının başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm Köse halkımıza hayırlı olmasını dilerim. Meslek Yüksekokulumuzun gelişmesinde emeği geçen, katkı sağlayan başta İrfan Can Köse Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. İskender Peker olmak üzere tüm akademik ve idari personelimize ve Köse halkımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

köse irfan can meslekyüksek okulu sosyal güvenlik programı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SupertotobetBahis SiteleriTipobetSekabet1xbetbets10https://betting2win.net/
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
36 proje, 12 Danışman öğretmen ve 65 öğrenci
36 proje, 12 Danışman öğretmen ve 65 öğrenci
Gümüşhane İl Temsilcisi Köksal Sevim
Gümüşhane İl Temsilcisi Köksal Sevim