Ağustos ayı büyük zaferlerle doludur

Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek

Ağustos ayı büyük zaferlerle doludur

Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek, Malazgirt ve Başkomutanlık Meydan Savaşları’nın yıldönümünde bir mesaj yayınlayarak, ‘Ağustos ayı zaferlerle doludur. Malazgirt ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi büyük zaferlerdir’. Dedi.

 

Prof. Öztek, mesajında şu bilgilere yer verdi:

‘Binlerce yıl sonra Türkler, 26 Ağustos 1071 sonrası Alpaslan’la birlikte Anadolu’ya yeniden akın akın gelmişler ve Anadolu’yu yeniden yurt edinmişlerdir. 

 

1922 yıllında ise esir aldıklarını sandıkları Türk’ü Anadolu’dan sürmeye çalışan emperyalist güçlere karşı Mareşal GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK; ‘Bir 26 Ağustos sabahı hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı kanla sulanmadıkça kurtuluş yoktur, ya istiklal ya ölüm, ordular ilk hedefiniz akdemizdir, ileri! diyerek yurdumuzu düşmandan temizlemiş ve yeniden sonsuza dek Türk’e vatan kılmıştır.

 

Milletimize nice zaferler kazandırmış ve bize bu güzel vatanı bahşetmiş büyük komutanlarımıza ve kahraman Türk Askerine minnetimiz sonsuzdur. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun’.

prof. dr. ibrahim öztek malazgirt meydan muharebesi büyük taruz ve başkomutanlık meydan muharebesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SupertotobetBahis SiteleriTipobetSekabet1xbetbets10https://betting2win.net/
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşıyı Reddederek Çocuğunuzu ve Toplumu Riske Atmayın!
Aşıyı Reddederek Çocuğunuzu ve Toplumu Riske Atmayın!
Feyzioğlu: Tehlikeyi gördük, artık kucaklaşmalı, birlik olmalıyız
Feyzioğlu: Tehlikeyi gördük, artık kucaklaşmalı, birlik olmalıyız