Geri sayım başladı

Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ilk öğrencilerini ağırlamak için gün sayıyor

Geri sayım başladı

Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ilk öğrencilerini ağırlamak için gün sayıyor.
Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2018 - 2019 Eğitim Öğretim yılında Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü’ne bağlı olarak; İlk ve Acil Yardım programı ile Diyaliz programına ilk öğrencilerini almak için gün sayıyor.
Diyaliz programına 60 ve İlk ve Acil Yardım programına da 40 öğrenci alacak olan meslek yüksekokulunda; 1 öğretim üyesi, 7 öğretim görevlisi ve 2 idari personel görev yapıyor. Meslek yüksekokulunda 4 adet her biri 75 m2 ve 50 öğrenci kapasiteli derslik, 1 adet 100 kişinin kullanabileceği yemekhane, 2 adet her biri 55 m2 ve 50 öğrencilik genel amaçlı kullanılmak üzere hazırlanmış laboratuvar, 1 adet 90 m2 ve 75 kişilik konferans salonu, 1 adet 35 m2 kantin ve kafeterya bulunuyor. 
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı ve Fizyoterapi programlarının ise 2019 - 2020 eğitim öğretim yılında öğrenci alımı yaparak, eğitim öğretim hizmetine başlaması planlanıyor. 
Öğrencilerimizin her türlü barınma imkânları için çalışmaların devam edildiği Şiran ilçemizde, kız öğrenciler için 250 yatak kapasiteli ve erkek öğrenciler için 150 yatak kapasiteli Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait yurt bulunmaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin konaklamalarını sağlayabilecekleri özel apartlar da mevcut. 
Yeni öğrenci alımına başlayacak olan Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun heyecanını paylaştıklarını dile getiren Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuza 2018 - 2019 eğitim öğretim yılı itibariyle YÖK tarafından onay verilen Diyaliz programı ve İlk ve Acil Yardım programına öğrenci alımı için heyecanla gün saymaktayız. İnanıyorum ki açılacak bu yeni meslek yüksekokulumuz, sağlık alanındaki eleman eksikliğinin giderilmesinin yanı sıra, Şiran ilçemizin gelişip büyümesine de büyük katkılar sunacaktır. İlçemiz için büyük bir kazanım oldu. Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Gümüşhane’nin Kelkit ilçesine 30 km, Gümüşhane Merkez kampüsüne 90 km, Erzincan iline 100 km ve Trabzon iline 190 km uzaklıktadır. Günün belirli saatlerinde düzenli olarak otobüs seferleri mevcuttur. Öğrencilerimizin gönül rahatlığıyla eğitim görecekleri güzide ilçemize yeni yüksekokulumuzun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Şiran halkımız, yeni öğrencilerimizi en güzel şekilde ağırlamaya çalışacaktır. Öğrenci ve halk kaynaşmasının başarılı bir örneğinin gösterileceğine inanıyorum. Emeği geçen başta Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Kemal Kurt olmak üzere, akademik ve idari personelimize teşekkür eder, yeni eğitim öğretim yılının başarılı ve övünç dolu bir yıl olmasını temenni ederim” açıklamasında bulundu.

 

Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SupertotobetBahis SiteleriTipobetSekabet1xbetbets10https://betting2win.net/
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tığlı, Rabia Naz olayının peşini bırakmıyor
Tığlı, Rabia Naz olayının peşini bırakmıyor
Renk cümbüşü
Renk cümbüşü