30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muhaberesi'nin 96. yıldönümü. Büyük Zafer kutlu olsun

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları
 
 
 

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ’NİN “30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI” MESAJI


30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıldönümünü muazzez bir heyecan, müteyakkız bir hissiyat, müstahkem bir iradeyle kutluyor, idrak ediyoruz.
Aziz milletimiz 96 yıl evvel Dumlupınar’da muhteşem bir zafere, yankıları hala devam eden göğüs kabartıcı bir başarıya imza atmıştır.
Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları öncülüğünde yapılan Kurtuluş Mücadelesi 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zirveye taşınmış, bu vesileyle söken zafer şafağı son yurdumuzun talihini, kaderini ve geleceğini pırıl pırıl aydınlatmıştır.
Esaret z

mizin tertemiz ve imanlı mücadelesiyle çok şükür püskürtülmüştür.
30 Ağustos, Türk vatanını tahakküm altına almak isteyen müstevlilerin bozguna uğratıldığı kutlu bir gün olarak tarihe geçmiştir.
Türk milleti istiklal ve istikbaline sahip çıkmış, kendi geleceğine bizzat kendisinin yön vereceğini aziz varlığının kefaretiyle göstermiştir.
30 Ağustos zaferiyle; 30 Ekim 1918 tarihinde Mondros Limanı’nda imzalanan teslimiyet antlaşması ve 10 Ağustos 1920’de dayatılan Sevr ihaneti Dumlupınar’da tarihin çöplüğüne atılmıştır.
Bu zaferle aziz milletimiz muhasım odaklara haddini bildirmiş, Anadolu’yu ilelebet bir Türk yurdu olarak belgelemiş ve belleklere yerleştirmiştir.
Türksüz millet, milletsiz vatan, vatansız insan yığını planlayanlar geldikleri gibi def edilmişlerdir.
İstiklalimize kara çalmaya, itibarımıza leke düşürmeye cüret eden iç ve dış karanlık mihraklar hak ettikleri ibretlik dersi almışlardır.
Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti cemre gibi yüreklere düşmüş, yeni bir diriliş müjdesi, yeni bir yükseliş mükâfatı milletimizin azim ve iradesiyle tezahür etmiştir.
30 Ağustos; köşeye sıkışmış, işgale uğramış, bağrı delinmiş, bitkin düşmüş, darda kalmış, şehit olmuş, canı yanmış bir milletin neleri başarabileceğini, hangi müşkülat ve mihnetleri aşabileceğini net olarak göstermiştir.
Bilinmesi gerekir ki; 30 Ağustos ruhu milli vicdanda hala canlıdır.
Bu ruh zulme karşı güvenlik zırhı, hıyanet ve melanete karşı en emin sığınak ve direnç kaynağıdır.
Çevremizde sahnelenen küresel ve bölgesel ayak oyunlarına karşı 30 Ağustos şuuruyla hareket edip beka ve birliğimizi tehdit eden riskli gelişmelere karşı tedbir almamız acil bir zarurettir.
Özellikle İdlip merkezli kaynama ve karışıklığın dikkat ve titizlikle takibi, ülkemizi olumsuz etkileyecek muhtemel göç hareketlerinin ve sıcak çatışma ortamının her türlü ihtimali göz önüne alarak değerlendirilmesi milli güvenlik ihtiyacıdır.
Siyasi ve ekonomik bekamızı üst düzeyde tehlikeye atan zincirleme oluşum ve operasyonları engellemek Türkiye Cumhuriyeti Devleti için var oluş meselesi, hayat ve varlık mevzusudur.
Unutulmasın ki; bu vatan için, bu millet için, bu şanlı bayrak için candan, yardan ve serden vazgeçmeye hazır ve kararlı olan Türk milleti bizzat kendi müstakbelinin güvencesi, yenilmeyecek muazzam gücüdür.
Ecdadımızın kahramanlık ve fedakârlıkları, bizlere emanet ettikleri milli ve manevi kazanımların yaşatılması hem övüncümüz, hem de muhafaza konusunda yeminli olduğumuz tarihi görevler arasındadır.
Türk milleti aleyhine olacak şekilde gittikçe daralan küresel emperyalist çemberi kıracak basiret ve yeterliliktedir.
Hiç kimse ülkemiz ve milletimiz üzerinde yanlış hesaba yeltenmemeli, sabrımızı daha fazla test etmeye kalkışmamalıdır.
Kafkaslar’dan Hicaz çöllerine, Çanakkale’den Yemen’e, Galiçya’dan Dumlupınar’a kadar insanlığa dik duruşu, bağımsızlık onurunu gösterip öğreten milletimiz karşısına çıkacak her külfeti aşacak, her zorluğu alt edecek muktedir vasfa sahiptir.
Türk milleti dün olduğu gibi bugün ve yarın da bekasına sahip çıkacak, aziz vatan üzerinde sinsi plan yapanların tezgâhlarını bozarak başlarına geçirecek cesaret ve dirayettedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kurucu kahramanları; büyük Türk milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnet duygularımla anıyorum.
Cenab-ı Allah hepsinden ayrı ayrı razı olsun diyorum.

 
 
 
VALİ OKAY MEMİŞ'İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, ordu-millet kenetlenmesiyle kazanılan 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 96. yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.
Aziz Milletimizin, her şeyin bittiği sanılan en zor dönemlerde dahi bağımsızlığından, bayrağından ve vatanının bütünlüğünden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya kanıtlayan bu zafer, demokrasisini ve ekonomisini güçlendirerek, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma yolunda emin adımlarla ilerleyen milletimizin, bu yolda kendisini engellemeye çalışan mihrakların kurduğu tuzakları, tarih boyunca olduğu gibi bugün de birbirine kenetlenerek bozacak inanç, kudret ve kararlılığa sahip olduğunun teminatıdır.
Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren büyük zaferin 96. yıldönümünü en içten duygularımla kutluyor; Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanları başta olmak üzere, canları ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyor, Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum.
 
 
REKTÖR PROF. DR. HALİL İBRAHİM ZEYBEK'İN MESAJI
GÜ Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Büyük Zafer’in 96’ıncı yıldönümünü kutlayan bir mesaj yayımladı. Rektörümüz mesajında şunları söyledi:
“30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Türk milletinin şanlı Zafer Bayramı’nın 96’ıncı yıldönümü kutlu olsun. Bugün, mazisi kahramanlıklarla dolu yüce Türk milletinin ve kahraman ordumuzun, kutsal vatan topraklarımızı istilaya ve milletimizi tarih sahnesinden silmeye kalkışan düşmana karşı tüm imkânsızlıklara rağmen Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazandığı Büyük Zafer’in 96’ıncı yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.  Milletimiz bu zaferle birlikte, birlik ve beraberlik anlayışı içinde hiçbir şekilde bağımsızlığından ödün vermeyeceğini, varlığını ilelebet sürdüreceğini göstermiştir. Bugün de ekonomik ve siyasal baskılarla bizleri istilaya hazırlanan düşmanlarımıza karşı birlik ve beraberliğimizi korumalı, devletimizin selameti için bu baskıları bertaraf etmeliyiz. Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nda ‘Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım, Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım.’ dizelerinde söylediği gibi, Türk milleti hiçbir zaman baskılara vesayetlere boyun eğmemiş ve buna teşebbüs edenlere de gereken cevabı vermiştir. Bunun son örneğini, kahraman ordumuzun 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen kalkışmada devletimizin bekasına kastedilemeyeceğini göstermesiyle bir kez daha tüm dünyaya kanıtlamış olduk. Bizim içeride ve dışarıda tüm düşmanlarımıza karşı vereceğimiz tek mesaj, birliğimiz ve beraberliğimizdir. Eğer biz birlik, beraberlik ve bütünlük içerisinde olursak hiçbir güç bizi yıldıramayacak, baskı altına alamayacak ve yıkamayacaktır. 
Tüm bu duygu ve düşüncelerle birlikte, Büyük Zafer’in Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere, verilen mücadelelerde hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ve bu uğurda canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyor, yüce Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”
 
 
 
 
İYİ PARTİ GÜMÜŞHANE İL BAŞKAN YARDIMCISI BEKİR SITKI ACET'İN 30 AĞUSTOS MESAJI
İyi Parti Gümüşhane İl Başkanı Bekir Sıtkı Acet, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebeti ile mesaj yayınladı.
Acet mesajında şunları kaydetti:
"Milletimizin tarihinde bir dönüm noktası olan 30 Ağustos Zaferi Bayramının milletimize kutlu olmasını diliyorum.
Türk milletinin 1. Dünya Savaşının sona ermesiyle birlikte varlığını sürdürme mücadelesi içerisinde adım adım kazanılan büyük başarı ve zaferlerin en son ve birleştirici halkası olan 30 Ağustos Zaferi’nin bizler için pek çok önemli yönü bulunmaktadır. Bununla birlikte, bu büyük zaferin en önemli yanı hiç şüphesiz ki, bu milletin azim ve iradesinin şartlar ne olursa olsun varlığı ve birliği söz konusu olduğunda adeta çelikleştiğini göstermesidir.
Diğer yandan, Ağustos ayı, tarihimiz boyunca milletimiz açısından hep önemli olmuştur. Bu nedenle “zafer ayı” olarak anılmıştır.
Anadolu’yu vatan edişimiz de yine bir Ağustos zaferi ile olmuştur. Malazgirt’te Sultan Alparslan’ın ordusu Bizans ordularına karşı büyük bir zafer kazanmıştır. Bu zaferin ardından akın akın gelen Türkler Anadolu’yu yurt tutmuştur.
Mercidabık’ta kazanılan büyük zaferle ise, bir taraftan Anadolu Türk birliği yeniden tesis edilmiş; diğer yandan Türk cihan hakimiyetinin ve İslam medeniyetinin evrensel boyutlarda yayılmasının kapılarını açmıştır.
Bu nedenlerledir ki, Türk milleti geçmişinde böylesine zaferleri olan bir millettir. Asla baş eğmemiş, pes etmemiş, teslim olmamıştır.
Yine çok iyi bilinmelidir ki, bu millet dünya durdukça varolacak ve varolduğu sürece de asla varlığından, birliğinden ve dirliğinden taviz vermeyecektir.
Kutlu zaferin bu mutlu yıldönümünde, bir kez daha yüce milletimizi ve onun bağrından çıkmış kahraman ordumuzu kutluyor; Başta büyük zaferin büyük kumandanı Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün gazi ve şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum." dedi.
 
 
 
 
AKSAKAL: “TÜRK MİLLETİNİN SEZGİLERİ GÜÇLÜ VE YÜKSEKTİR”
DSP Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL 30 Ağustos zaferinin 96. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı ve halkın Zafer Bayramını kutladı.
AKSAKAL açıklamasında şunları söyledi :
“Türkiye tarihsel bir sınav döneminin tam ortasındadır.
96 yıl öncesi koşulların neredeyse birebir benzerinin yaşandığı bu süreçte toplumun en büyük talihsizliği esasen laik cumhuriyetle açıktan hesabı olduğunu bildiğimiz bir siyasi iradenin devletin başında hüküm sürmesidir.
Bugünkü iktidarı emperyal çıkarları için işbaşına getiren egemen sistem, AKP zihniyetinin kendi siyasi ikbaline yönelik devlet düzeninde gerçekleştirdiği yapısal dejenerasyonuna sessiz kalmakla demokrasi, hukuk, insan hakları, evrensel değerler gibi konulardaki samimiyetsizliğini bir kez daha ispatlamıştır.
Türk milletinin sezgileri güçlü ve yüksektir.
Bin yıl öncesinden kendine vatan yaptığı bu toprakları canından aziz bilerek bu güne kadar korumayı ve yaşatmayı başarmış, bundan sonra da yaşatmaya devam edecektir.
Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtsever halkımıza kutlu olsun.”
 
 
CHP GİRESUN 25. VE 26. DÖNEM MİLLETVEKİLİ BÜLENT YENER BEKTAŞOĞLU'NUN 30 AĞUSTOS MESAJI
 
 
 

30 Ağustos 1922 bir çağın kapandığı dönüm noktasıdır.

 
Asırlardır hep hür ve bağımsız yaşamış olan yüce Türk milleti, bu tarihte; Anadolu’dan bütün dünyaya esaret altında yaşayamayacağını bir kez daha göstermiştir. Olağanüstü bir cesaret, azim ve kararlılıkla emperyalizmi yenerek bütün mazlum milletlere de örnek olmuştur. 
 
Bu zaferin kazanılmasında, Atatürk’ün başkomutanlığındaki kurtuluş ordusuna katılarak, Polatlı’da, Sakarya’da, Afyon’da Dumlupınar’da ve diğer cephelerde ülkemizin bağımsızlığı için can ve kan veren Osman Ağa ve Hüseyin Avni Alparslan’ın kurduğu 42 ve 47 gönüllü alayın, Giresun Uşaklarının büyük katkısı vardır. 
Tarihin her döneminde vatan savunmasında, bütün cephelerde yer alan Giresunlular, Başkomutanlık Meydan Muhaberesinde de en ön saflarda savaşarak kahramanlık destanı yazmışlardır. 
 
Onları ve başta ebedi ve ezeli, ilelebet ve ebed müddet Başkomutanımız olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İsmet İnönü ve diğer kahramanlarımızı anıyor, bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.
Ruhları şadolsun. 
Bıraktıkları miras korunacak, mücadeleleri cumhuriyet, demokrasi ve tam bağımsız Türkiye mücadelemize ışık olacaktır. 
Zafer Bayramımız kutlu olsun. 
 
 
 
MUSA CANLI /  ETİ MADEN İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / ANKARA  30 AĞUSTOS MESAJI
Milli Kurtuluş Savaşı’mızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan 30 Ağustos Zaferi’nin 95’inci yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir gururla kutluyoruz.
 
26 Ağustos 1071’de Malazgirt Zaferi ile kapılarını açtığımız ve vatan yaptığımız bu topraklarda, Türk tarihinin belki de en anlamlı ve en önemli zaferi, 26 Ağustos günü başlayıp 30 Ağustos 1922 tarihinde Dumlupınar’da, Mustafa Kemal Atatürk komutasında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’dir.
 
Kahramanlık destanını adım adım kahramanlaştıran Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını Rahmet, Şükran ve Minnetle anıyoruz.
 
   
 
Şair Hüseyin Nihal ATSIZ’ın dediği gibi
 
Kahramanlık ne yalnız bir yükseliş demektir,
Ne de yıldızlar gibi parlayıp sönmektir.
Ölmezliği düşünmek boşuna bir emektir;
Kahramanlık; saldırıp bir daha dönmemektir.
 
Sızlasa da gönüller düşenlerin yasından
Koşar adım gitmeli onların arkasından.
Kahramanlık; içerek acı ölüm tasından
İleriye atılmak ve sonra dönmemektir.
 
Yırtıcılar az yaşar... Uzun sürmez doğanlık...
Her ışığın ardında gizlidir bir karanlık.
Adsız sansız olsa da, en büyük kahramanlık;
Göz kırpmadan saldırıp bir daha dönmemektir.
 
Kahramanlık ne yalnız bir yükseliş demektir,
Ne de yıldızlar gibi parlayıp sönmektir.
Bunun için ölüme bir atılış gerekir.
Atıldıktan sonra bir daha dönmemektir...
 
 
 
 
BAYBURT BELEDİYE BAŞKANI MUSA CANLI'NIN 30 AĞUSTOS MESAJI
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun! Kahramanlık destanını adım adım kahramanlaştıran Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını Rahmet, Şükran ve Minnetle anıyoruz.Belediye Başkanı Memiş’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı 
Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Zafer Haftası ve 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: 
“Aziz milletimizin milli mücadele sürecindeki en büyük adımı olan Büyük Taarruz Zaferi’nin yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız uğruna canlarını feda etmekten bir an olsun tereddüt etmeyen aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anar, milletimizin Zafer Bayramını içtenlikle kutlarım. 
1071 Malazgirt’le başlayan Anadolu’yu kendimize vatan kılma mücadelemizi asla bitmeyeceğini yedi düvele karşı verdiğimiz Çanakkale Savaşı ile ilan etmiştik. 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi de, Türk Milletinin istiklalini ve istikbalini koruma konusundaki kararlılığının sembollerinden biri olarak tarihteki yerini almıştır. Milli mücadelemizin en zor dönemi olan Büyük Taarruz’da milletimiz, askeri yetenek ve gücünü büyük millet olmanın kabiliyetlerini bir kez daha bütün dünyaya göstermiştir. 
Milletçe elde ettiğimiz başarılar ve ülkemizin geldiği seviye, yolumuzun açık olduğunun en önemli göstergesidir. Büyük hamleler gerçekleştiren ülkemiz geleceğe umutla bakmakta ve güvenle yoluna devam etmektedir. 
Aziz vatanımız ve milletimizin güvenliği için gözünü kırpmadan şehit ve gazi olan kahramanlarımızın emanetlerine kararlılıkla sahip çıkacağız. Onlar yüce milletimizin en değerli varlıklarıdır. Bugün bizler de onların mirasçısı olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni en ileri seviyeye götürmek için tüm gücümüzle çalışmalıyız.
Bu duygu düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyor, yüce rabbimizden aziz şehitlerimize rahmet gazilerimize uzun ve sağlıklı ömürler vermesini niyaz ediyorum.”
 
 
 
 
 
KÖSE’DEN ZAFER MESAJI 
AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Av.Celalettin Köse, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında,“Tarih boyunca birlik ve beraberliğimizi yıkmaya tevessül eden her türlü girişimi, her türlü saldırıyı boşa çıkaran aziz milletimiz, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da elde ettiği büyük zaferle birlikte, ayrılmaz bir bütün olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir” diyen Köse, elde edilen bu destansı zaferle birlikte, hepimizin ortak mirası olan Cumhuriyetimizin temellerinin atılmış olduğunu hatırlattı. Büyük Zafer’in 96. yıldönümünü idrak etmenin mutluluğunu ve onurunu millet olarak hep birlikte yaşadığımızı belirten Başkan Köse, ”Aziz Milletimizin en önemli değerlerinden olan istiklalini ve istikbalini muhafaza uğruna verdiği destansı mücadele sonrasında kazanılan büyük zaferin 96. yıldönümünü idrak etmenin büyük mutluluk ve onurunu hep birlikte yaşamaktayız. 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Başkomutan Gazi Mustafa Kemal komutasındaki kahraman ordumuzun kazandığı zafer, kazanılan bir muharebe olmakla kalmamış topraklarımızdaki işgali resmen sonlandırdığı gibi Cumhuriyetimizin de en sağlam temel taşlarından birisi olmuştur. Bu bakımdan, 30 Ağustos aziz milletimizin Anadolu coğrafyasındaki istikbali için çok özel bir anlam ve öneme sahiptir, hepimizin ortak bayramıdır, hepimiz için bir iftihar vesilesidir. Bugün, bizlere düşen, bütün imkânsızlıklara, bütün yokluklara rağmen türlü zorlukları aşarak kurduğumuz Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhu içinde daha da yüceltmek, daha da güçlendirmek olmalıdır. Barış içinde bir arada yaşama tecrübesini, tarihten tevarüs ettiği adalet ve eşitlik ilkesini Cumhuriyetini demokrasiyle taçlandırarak gösteren Türkiye, bugün bölgesinin üstün bir gücü ve istikrar unsuru olarak, bölgesel ve küresel barışa da değerli katkılar sağlamaktadır. Büyük zaferin 96.yıldönümünde tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını en kalbi duygularla tebrik ederken bu büyük zaferin gururunu bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşımızın isimsiz kahramanları olmak üzere geçmişten günümüze tüm gazi ve şehitlerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyoruz” ifadelerine yer verdi.
 
 
GTSO BAŞKANI İSMAİL AKÇAY 30 AUSTOS MESAJI
BU GÜÇLÜ İRADE İLELEBET DEVAM EDECEKTİR
Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Akçay,   30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 96 yıl önce aziz şehitlerimizin destansı mücadeleleri ve mübarek kanlarıyla tescil edilen bu iradenin daha da güçlü bir şekilde ilelebet bu vatan topraklarında hüküm süreceğine vurgu yapan Başkan Akçay mesajında;
 ‘’30 Ağustos 1922 günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığı ile  kazandığı  bu kutlu zafer ile asla farklı bir millet ve bayrağın altında yaşamayacağını özgürlüğü için canını kanını ve tüm varlığını hiçe sayarak  mücadele edeceğini tüm dünyaya  gösteren yüce Türk halkı, 96 yıl önce destan yazarak  tüm dünyaya gösterdiği bu yüce iradeden bu günde hiçbir şey kaybetmemiş aksine sağlamlaştırmıştır.
15 Temmuz 2016 kanlı darbe girişimi ve halan farklı  dış güçler tarafından ülkemize yapılan maddi ve manevi saldırılara karşı milletimizin ortaya koyduğu bu sağlam irade, 'Büyük Taarruz' ruhunun ne kadar diri olduğunun, milletimizin asla bu tür saldırılar karşısında  diz çökmeyeceğinin ve kimseye  boyun eğmeyeceğinin en açık göstergesidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yılını bir kez daha  tebrik ediyor; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakların ebediyete kadar Türk Milleti’ne ait olacağını tüm dünyaya duyuran İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını, dünden bugüne tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”
 
 
 
PALANDÖKEN, “30 AĞUSTOS BAĞIMSIZLIĞIMIZIN EN GÜÇLÜ DESTANDIR” 
 
-“TARİHİMİZ MİLLETİMİZİN YAZDIĞI ŞANLI DESTANLARLA DOLUDUR”
-“VATANIMIZ DÜN, BUGÜN, YARIN HER ZAMAN VAR OLACAKTIR”
ANKARA- 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın şanlı bir destan olduğunu vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Milletimizin 30 Ağustos 1922’de bağımsızlık yolunda tek yürek olarak yazdığı destan unutulmayacaktır. Çünkü, 30 Ağustos'ta yazılan destan milli birlik ve beraberliğin ispatıdır. Bu onurlu destanı yazmamıza sebep olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimize şükran ve minnet duygularımızı sunuyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. Yıldönümü kutlu olsun” dedi.
 
-“TARİHİMİZ MİLLETİMİZİN YAZDIĞI ŞANLI DESTANLARLA DOLUDUR”
Zafer bayramının milli birlik ve beraberliğimizin en güzel yansıması olduğunu belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken 30 Ağustos mesajında şunları dile getirdi; “1922 yılı Ağustos ayının 26’sında başlayarak 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal Atatürk'ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'ni bir kez daha gururla anıyoruz. Milletimiz tarih boyunca bağımsızlığı uğruna çok canlar feda etmiş, çok acı çekmiş fakat asla bu mücadeleden vazgeçmemiştir. Bu yüzdendir ki tarihimiz milletimizin yazdığı şanlı destanlarla doludur. 30 Ağustos Zaferi ise ulusumuzun yeniden dirilişi ve Türkiye Cumhuriyetinin kurularak uluslararası alanda kabul görmesinin en önemli adımıdır. Bu vatanı korumak söz konusu olduğunda asla tereddüte düşmeyen halkımız, polisimiz, askerimiz olduğu sürece de dün olduğu gibi bugün de yarın da ilelebet vatanımız sağ olacaktır. Esnaf ve Sanatkârlar camiası adına, vatan, millet, bağımsızlık ve bayrak gibi değerlerimiz için canlarını feda eden ve bugün sahip olduğumuz imkânların temellerini atan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimize şükran ve minnet duygularımızı sunuyorum. Tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” şeklinde söyledi.
 
 
 
 
 
 
GENEL SAĞLIK İŞ BAŞKANI ZEKİYE BACAKSIZ'IN 30 AĞUSTOS MESAJI
30 Ağustos, Özgür ve Bağımsız Yaşama İradesidir
Birinci Dünya Savaşı'nın ardından, Mondros Ateşkesi ve Sevr Antlaşması hükümlerince yurdun işgal edilmek istenmesi üzerine, Türk Ulusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı başlatmıştır. Ebedi Önderimiz Atatürk'ün Samsun'a çıkışıyla ilk adımı atılan Kurtuluş Savaşı, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşları sonunda zaferle taçlanmıştır. 
Emperyalist devletlere karşı Türk Ulusunun özgür ve bağımsız yaşama iradesini ortaya koyan 30 Ağustos Zaferi, tarihimizin akışını değiştiren önemli bir dönüm noktasıdır. Kurtuluş Savaşı'nın zaferle sonuçlanması ile birlikte, tam bağımsız, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır. 
30 Ağustos Zaferi, Türk Ulusunun tüm imkânsızlıklara karşı verdiği bağımsızlık mücadelesidir. Emperyalizme karşı verilen bu mücadeleden yıllar sonra bile bugün Türkiye Cumhuriyeti, emperyalist devletler ve işbirlikçileri tarafından kuşatılmaya çalışılmaktadır. Son günlerde yaşanan gelişmeler göstermektedir ki, emperyalizm “ekonomik bağımsızlık olmadan tam bağımsızlıktan söz edilemeyeceği” gerçeğinden hareketle yeni oyununu Türk ekonomisi üzerinde oynamaktadır. 
Ebedi Önder Atatürk, Türkiye’nin güçlü bir devlet olabilmesi için tam bağımsızlığı hedeflemiş ve milli ekonomi üzerinde temellenen bağımsız bir ekonomik yapı oluşturmak için önemli adımlar atmıştır. Atatürk’ün, “Bugünkü mücadelemizin amacı tam bağımsızlıktır. Bağımsızlığın bütünlüğü ise ancak mali bağımsızlık ile mümkündür. Bir devletin maliyesi bağımsızlıktan yoksun olunca o devletin bütün hayati kuruluşlarında bağımsızlık felç olur. Çünkü her devlet organı ancak malî kuvvetle yaşar. Mali bağımsızlığın korunması için ilk şart, bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve denk olmasıdır. Bundan ötürü, devlet bünyesini yaşatmak için dışarıya başvurmaksızın memleketin gelir kaynaklarıyla idareyi sağlama çare ve tedbirlerini bulmak lazımdır ve bu mümkündür… Azami tasarruf milli prensibimiz olmalıdır.” sözleri ülke olarak yaşadığımız bu sıkıntılı günlere de ışık tutar niteliktedir. 
Siyasi iktidar, vakit kaybetmeksizin bağımsız ve milli ekonomi için seferberlik ilan etmeli ve “yerli milli” söyleminde gerçekten samimiyse devletin en kârlı kurumlarını değerinin çok altında fiyatlarla özelleştirmeye son vermelidir. Bir yandan dünyaya kafa tutar gibi görüntü verilmeye çalışılırken, emperyalist devletlerin dayatmaları ile ekonomi dizayn edilmemelidir. Hukuk devleti ilkesi, insan hakları ve demokratikleşmenin Türkiye Cumhuriyeti'nin temel ve vazgeçilmez niteliklerinden biri olduğu gerçeği ile somut ve iyileştirici adımlar atılmalı; parlamenter sisteme geri dönülmeli, güçler ayrılığı ilkesi işler hale getirilmelidir. Böylelikle, siyasi ve ekonomik olarak güçlenecek olan Türkiye Cumhuriyeti, tam bağımsız yapısıyla dünyada hak ettiği saygın yeri bulacak, emperyalizme karşı ulusumuzun gücünü bir kez daha gösterecektir. Ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır. Ben, umudumu hiç bir zaman kaybetmedim."
Tüm ezilen uluslara ilham kaynağı olan Ulusal Kurtuluş Mücadelesini anlamak, aynı acıların tekrar yaşamaması için Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına sahip çıkmak her Cumhuriyet yurttaşının görevidir. 
Genel Sağlık-İş; kurtarıcı ve kurucu iradeye sahip çıkarak, Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek yaşatmak için tüm çabayı gösterecektir. Bu anlayışla; Büyük Zaferi coşkuyla kutluyor, başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz.
                     
 
 
ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIĞA OLAN AŞKIMIZ BUGÜN DE 30 AĞUSTOS 1922 GÜNÜ KADAR CANLIDIR
 
Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 30 Ağustos günü zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, bizi özgürlüğe kavuşturan altın bir sayfadır. 30 Ağustos günü aziz milletimiz 'Ya istiklal ya ölüm' diyerek çıktığı yolda hedefine ulaşmış, bu topraklarda yaşayan insanların asla tutsak yaşamayacağını bütün dünyaya göstermiştir. Bu zafer ile halkımızın yaktığı adalet ışığı daha mazlum milletlerin de tutsaklık zincirlerini kırarak özgürlüğe kavuşmasına ilham vermiştir.
Özgürlük ve bağımsızlığa olan aşkımız bugün de 30 Ağustos 1922 günü kadar canlıdır. Bu ülkenin bütün yurttaşları eşit haklara sahip olarak yaşayacak, adalet hâkim olacak ve iktidar da halka saygı duyarak, halka hesap vererek görevini yerine getirecektir. Bağımsızlığın ve özgürlüğün teminatı adalettir. 'Ya istiklal ya ölüm' diyen ruh, adalet mücadelesinin daimi ateşidir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Kurtuluş Savaşı'nın önderi, Cumhuriyet'in banisi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet diliyor, demokrasi ve özgürlük kahramanlarına şükranlarımı sunuyor, halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı coşkuyla kutluyoruz.
 
GÜZİDE UZUN
CHP TRABZON İL BAŞKANI
 
 

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Büyük Taarruz'un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve dava arkadaşlarını minnetle yâd ediyor, tüm şehitlerimize ve gazilerimize Cenab-ı Allah'tan (c.c.) rahmet diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu yazılı olarak yayımladığı mesajında şunları kaydetti: “Türk milletinin 1919 yılında Samsun'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde başlattığı istiklal mücadelesi, tüm yokluk, yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zafere taşınmıştır. 30 Ağustos Zaferi, milletimizin canından daha aziz bildiği vatan topraklarında bağımsız yaşama iradesinin tüm dünyaya ilanıdır. Bu zafer, siyasi ve sosyal sonuçları itibariyle tarihe yön vermiş, emperyalistlere karşı istiklal savaşı yürüten birçok mazlum halka ilham ve umut kaynağı olmuştur. Türkiye, tıpkı 96 yıl önce olduğu gibi, ekonomik ve siyasi bağımsızlığına yönelik tehditleri, saldırıları ve sabotaj girişimlerini bertaraf etme konusunda aynı kararlılığını muhafaza etmektedir. FETÖ, DEAŞ, PKK, PYD gibi eli kanlı terör örgütlerine karşı hukuk, adalet ve demokrasiden taviz vermeden sürdürdüğümüz amansız mücadele, bu konudaki hassasiyetimizin en bariz örneğidir. Türkiye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğindeki bu mücadelesiyle hem kendi vatandaşlarının can güvenliğini sağlamakta, hem de küresel güvenliğe ciddi katkıda bulunmaktadır.

Ülkemiz, önümüzdeki dönemde de bekasına yönelen tehditleri kaynağında etkisiz hale getirmeye devam edecektir. Şüphesiz bu zorlu süreçte en büyük güç kaynağımız "Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Devlet" ilkeleri etrafında bütünleşen milletimizin birlik ve beraberliği ile dost ülkelerin desteğidir. Aziz milletimiz, 15 Temmuz darbe girişimi karşısında sergilediği destansı direnişle, "Ya İstiklal Ya Ölüm" tercihiyle başbaşa bırakıldığında neleri göze alabileceğini göstermiştir. Türk Milleti, o gece 250 şehit ve 2 bin 193 gazi pahasına sadece darbe teşebbüsünü bertaraf etmemiş, aynı zamanda ülkesine, demokrasisine ve özgürlüğüne sahip çıkma iradesini de ortaya koymuştur. Çanakkale'yi geçilmez kılan, Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan, 15 Temmuz gecesi tüm ülke sathında ayağa kalkan, son olarak da ekonomik darbe girişimine karşın her açıdan dik duran bu iradeyle ülkemiz, her türlü zorluğun üstesinden gelecek güç ve kapasiteye sahiptir. Bu vesileyle bir kez daha Cumhuriyetimizin banisi, Büyük Taarruz'un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarını minnetle yâd ediyor, tüm şehitlerimize ve gazilerimize Cenab-ı Allah'tan (c.c.) rahmet diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun."

30 Ağustos Zafer Bayramı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SupertotobetBahis SiteleriTipobetSekabet1xbetbets10https://betting2win.net/
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Renk cümbüşü
Renk cümbüşü
Psikoloji Sokağı Sergisi Açıldı
Psikoloji Sokağı Sergisi Açıldı