“CHP, Cumhuriyet gibi Atatürk’ün mirasıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi, düşünce köklerini meşrutiyetten ‘Kuvayı Milliye’den, mücadele azim ve kararlılığını ise...

“CHP, Cumhuriyet gibi Atatürk’ün mirasıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi, düşünce köklerini meşrutiyetten ‘Kuvayı Milliye’den, mücadele azim ve kararlılığını ise; Çanakkale’den, emperyalizmin Anadolu’yu işgaline karşı verilen kurtuluş ve bağımsızlık savaşının cephelerinden, Sakarya, Afyon, Dumlupınar’dan, İnönü’den alır. 
Bu partinin kurucusu, çağ açıp çağ kapatarak tarihin akışını değiştiren, bütün mazlum milletlere ışık olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Büyük önder Atatürk “Benim iki eserim var: Birisi Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir” sözleriyle CHP’yi Türk halkına miras bırakmıştır
Bunun için kökleri, temeli sağlamdır.
Bunun için 95 yıldır her türlü badirelere rağmen dimdik ayaktadır ve bundan sonra da adını aldığı Cumhuriyet gibi varlığını ilelebet sürdürecektir.  

“YENİLEŞEREK, DEĞİŞEREK, UMUT OLACAĞIZ”
Bu karanlık, kabus ve kaos dolu günlerden geçerken hepimize  önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Halkımızla bir ve beraber olarak cumhuriyetin kazanımlarını, değer ve erdemlerini  ‘başkanlık’ diye sunulan bir sisteme kurban etmemek için mücadelemizi sürdürmeliyiz. 
Bunun için Cumhuriyetin kuruluş mücadelesinin başlangıcı olan 1919’un 100’üncü yılı 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimleri önemsiyoruz. Öncelikli hedefimiz bu seçimleri kazanmak, CHP’yi yerel yönetimlerde iktidar yapmaktır.
Bunun yolu da partimizin güçlü bir demokratik yapıya kavuşturulmasından, kuruluş değerlerine bağlı kalarak örgütlenme anlayışından başlayarak; yenileşerek, değişerek umut olmasından geçmektedir. Bunu gerçekleştirirsek bir de önseçim yoluyla da adaylarımızı belirlersek, CHP’nin önünde hiçbir güç duramayacaktır. 
Bu inanç, duygu ve düşüncelerle, CHP’nin kuruluşunun 95’inci yıldönümünü kutluyor, bu aziz vatan uğruna, cumhuriyetin varlığı için hayatlarını veren şehitlerimize, başta partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; diğer genel başkanlarımız İsmet İnönü, Bülent Ecevit’e ve ebediyete intikal etmiş, emek vermiş bütün partililerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.
Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi…

                                                                     

Bülent Yener BEKTAŞOĞLU  /  CHP 25. ve 26. Dönem Milletvekili

 

bülent yener bektaşoğlu chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SupertotobetBahis SiteleriTipobetSekabet1xbetbets10https://betting2win.net/
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşıyı Reddederek Çocuğunuzu ve Toplumu Riske Atmayın!
Aşıyı Reddederek Çocuğunuzu ve Toplumu Riske Atmayın!
Feyzioğlu: Tehlikeyi gördük, artık kucaklaşmalı, birlik olmalıyız
Feyzioğlu: Tehlikeyi gördük, artık kucaklaşmalı, birlik olmalıyız