Advert

"Türkiye’nin Kalbi Ankara'dan Azerbaycan'ın kalbi Bakü'ye selam"

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu

FEYZİOĞLU, BAKÜ’NÜN ERMENİ ÇETELERİN İŞGALİNDEN TÜRK ORDUSU TARAFINDAN KURTULUŞUNUN 100. YILI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

“TÜRKİYE'NIN KALBİ ANKARA'DAN AZERBAYCAN'IN KALBİ BAKÜ'YE SELAM”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’nün, Ermeni çetelerin işgalinden Nuri Paşa komutasındaki Türk Ordusu tarafından kurtuluşunun 100. yıl dönümünü kutladı. Türkiye ile Azerbaycan arasındaki dostluk ve dayanışmanın vurgulandığı kutlama mesajında, “15 Eylül, Türkiye ile Azerbaycan avukatlarının müşterek dayanışma ve dostluk günü olarak kabul edilmiştir” denildi.

Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Dost ve kardeş Can Azerbaycan'ın kalbi, Bakü Şehrinin işgalden kurtuluşunun 100.yıl dönümünü şahsım ve Türkiye Barolar Birliği adına en içten duygularla kutluyorum.

Bir Türk atasözü; ‘Gözden ırak olan gönülden de ırak olur’ der. Sizler gözden hiç ırak olmadınız ki gönülden ırak olasınız.

Herkesin malumudur ki, Türkiye ve Azerbaycan iki ülke tek millettir.

15 Eylül 1918’de Anadolu'dan Azerbaycan'a, İstanbul'dan Gence'ye, Baku'ya uzanan el dost elidir, kardeş elidir.

Nuri Paşa Komutasındaki Kafkas İslam Ordusu, Azebaycan Halkına etnik temizlik uygulayan, Baku'ya işgal altında bulunduran Ermeni çetelerine karşı Anadolu'dan uzanan dost elidir.

Bütün dünya bilmelidir ki, o dost eli, o kardeş eli Azerbaycan'ın ihtiyaç duyduğu her an uzatılmak için yine hazırdır.

Azerbaycan Cumhuriyeti Avukatlar Kollegiyası ile TBB arasında düzenlenen protokol ile 15 Eylül, Türkiye ile Azerbaycan avukatlarının müşterek dayanışma ve dostluk günü olarak kabul edilmiştir.

İki ülke ve iki halk arasındaki tarihten gelen ortak paydaların, TBB ve Azerbaycan Cumhuriyeti Avukatlar Kollegiyası tarafından yapılacak ortak çalışmalar sonucu hukuk paydalarıyla daha da zenginleşeceğine inancımız tamdır.

Türkiye'den Azerbaycan'a, Ankara'dan Bakü' ye, kucak dolusu selamlarımızı ve sizinle bir çarpan yüreğimizi gönderiyoruz.”

Feyzioğlu yaptığı açıklama sırasında Azerbaycan Avukatlar Kollegiyası (Azerbaycan Barolar Birliği) cübbesi giyerek dayanışma mesajı verdi. Azerbaycan Avukatlar Kollegiyası Başkanı Anar Baghirov da Bakü’de yaptığı açıklamada Türkiye Barolar Birliği cübbesi giyerek mesaja aynı duygularla karşılık verdiğini gösterdi.

 

av. prof. dr. metin feyzioğlu türkiye azerbaycan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
200'ün üzerinde üniversite ve işletme fakültesinde okutuldu
200'ün üzerinde üniversite ve işletme fakültesinde okutuldu
Kolay değil ama zor da değil
Kolay değil ama zor da değil