Advert

CHP’den ümit yok

Bu sözler Gümüşhane’yi de Türkiye’yi de ayağa kaldırır

CHP’den ümit yok

Kelkit ilçe eski başkanlarından Ali Çetin Özdemir, Deniz Baykal’ın yüzde kırkdokuz’un adayı Abdullah Gül olabilir çıkışıyla alevlenen parti içi tartışmalara değindi. Özdemir, ‘Kim gelirse gelsin bu partinin oyunu yüzde yirmibeşin üstüne çıkaramaz’ dedi.
Referandum sürecinde gösterdiği performansla taraflı tarafsız beğeni toplayan Baykal’ın genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na, tek adam suçlamasının anlamsız olduğunu belirten Özdemir, ‘Biz onun genel başkanlığını da, liderliğini de biliriz’ dedi
Özdemir, ‘Partide tek adam benzetmesi yapacak en son kişi sayın Deniz Baykal’dır. Kendi yöntemlerini Kelkit ilçe başkanlığı yaptığım zamandan bilirim bize göre yersiz zamansız bir çıkış daha yapmıştır. Yüzde kırkdokuz CHP’nin oyu olmadığı halde köşeye sıkışan iktidarın bir kez daha imdadına koştu niye böyle söylüyoruz 7 Haziran’ı hatırlayınız koşa koşa sayın Tayyip Erdoğan’ın ayağına giden de kendisidir’ dedi.
Partide kurultay isteği ve Kemal Kılıçdaroğlu’na bayrak açan isimlere de eleştiri getiren Özdemir, ‘Şimdi sırasımıydı demek geliyor içimden evet Kemal bey iyi bir siyasetçi ancak liderlik özelliğini taşıyor diyemem ne ki herşeye karşın daha henüz her şey netleşmemişken ve sürdürülen bir hukuk mücadelesi devam ederken partiden yapılan bu çıkış iyi olmamıştır’ dedi.
Özdemir, CHP’ye dönük eleştirilerini yinelerken ‘Ben bu saatten sonra CHP’nin başına kim gelirse gelsin yüzde yirmi beşi yukarıya taşıyacak bir aday isim göremiyorum açıkçası CHP’den de bu haliyle pek de umudum yok, belki bilinmeyen yeni bir heyecan getirecek isim partiye kazandırılırsa o zaman bir şeylerden söz edebiliriz’ diye konuştu.

 

ali çetin özdemir kelkit chp deniz baykal yüzde yirmibeş tayyip erdoğan referandum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
300 fidan hibe edildi
300 fidan hibe edildi
TÜMSİAD Başkanı Doğan, kur artışını değerlendirdi
TÜMSİAD Başkanı Doğan, kur artışını değerlendirdi