Kentin ve vatandaşın morale ihtiyacı var

İl İdaresi Kanununun 24.maddesi gereğince İl İdare Şube Başkanları toplantısı gerçekleştirildi

Kentin ve vatandaşın morale ihtiyacı var

İl İdaresi Kanununun 24.maddesi gereğince Gümüşhane’de Valilik Toplantı Salonunda Vali Okay Memiş başkanlığında Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakam ve Belediye Başkanları ile kamu kurumlarının müdürlerinin katılımıyla İl İdare Şube Başkanları toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda yaptığı konuşmada kendisi başta olmak üzere toplantıya katılan bütün çalışma arkadaşlarının vatandaşa hizmetle mükellef olduğunu kaydeden Vali Memiş, “Buradaki hiç kimse vatandaşa tepeden bakma, onları incitme, küstürme lüksüne sahip değildir. Biz tüm vatandaşlarımızın ve bizden haklı talebi olan tüm paydaşlarımızın emrindeyiz. Bize iletilen bütün haklı, yerinde, mevzuat ölçüsünde olan bütün talepleri yerine getirmek bizim görevimiz” dedi.

Şehirde 2,5 yıldır görev yaptığını ve başta kendisi ve tüm çalışma arkadaşlarının büyük bir özveriyle görevlerini yapmaya gayret ettiklerinin şahidi olduğunu vurgulayan  Vali Okay Memiş, “Eksikleri olabilir. İyi iş yapan arkadaşlarımıza teşekkür etmek en azından nezaket sahibi bir insanın olumlu özelliğidir. Sürekli eksiklikten bahsetmek, insanları aşağılamanın, hor görmenin, yöneticileri küçük görmenin başka bir yöntemidir. Bunların farkındayız. Ciddi anlamda eksiklik ve kusur olduğunu düşünmek neticesinde mekanizma harekete geçer ve kusur olduğu düşünülen yöneticiler değiştirilir. Bundan daha doğal bir durum olamaz” diye konuştu

Görev yaptıkları mercilerin devlet kapısı olduğunu, devlet kapısı demenin de bütün vatandaşlara açık kapı demek, bütün vatandaşların rahatlıkla aracısız ulaşabileceği kapı demek olduğunu kaydeden Vali Memiş, “Bizler yöneticiler olarak vatandaşımızın ve haklı talebi olan bütün paydaşlarımızın emrindeyiz. Bununla birlikte hiçbirimiz birtakım arkadaşlarımızın haksız taleplerine maruz kalmak istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kendilerine yönelik sürekli eksiklerden ve negatif şeylerden bahsedilmesinden hoşnut ve memnun olmadıklarını, kentte sürekli eksik şeyler oluyor algısı oluşturulmasından memnun olmadıklarını ve bunun apaçık bir haksızlık olduğunu vurgulayan Vali Memiş, “Herkes görevinin başındadır. Herkes görevini layıkıyla yapmaya çalışmaktadır. Eksiklerimiz bulunmaktadır. Eksiklerin tamamının sorumlusu başta benim, başarı ise tamamıyla paydaşlarımızındır. Ama buradaki kamu görevlilerini hiç yokmuş farz ederek hareket etmeyi de devlet yönetimi anlayışıyla hiç bağdaştırmadığımı ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Kentte iyi ve özverili çalışanların morale ihtiyacı olduğunu ifade eden Vali Memiş, “Ben valileri olarak bunu ifade ediyorum. Bununla birlikte gecesini gündüzünü bu memleket için, bu vatandaş, bu millet için ortaya koyan insanlar için sürekli kusur atfetmek arkadaşlarımızın moralini, motivasyonunu ve çalışma şevkini bozuyor. Bütün kamuoyundan bu duyarlılıkla hareket etmelerini özellikle istirham ediyorum. Biz yanlışla birlikte olmayız. Biz hırsızla, uğursuzla, yankesiciyle, alavericiyle, dolandırıcıyla birlikte olmayız. Buna mukabil işini iyi yapan arkadaşlarımızın yanında olmak devletin önemli bir görevidir” dedi.

Kentin ve vatandaşın da morale ihtiyacı olduğunun altını çizen Vali Okay Memiş, “Hiçkimseye ağalık, paşalık yapmaya değil birşeyler vermeye geldik” diyerek sözlerini şöyle sonlandırdı: “Yoğun bir mücadele içerisindeyiz. Bu ülke ve bu kent 15 Temmuz darbesini atlattık. 15 Temmuz darbesi bitti şimdi ise yabancı menşeili ekonomik darbe ile uğraşıyoruz. Haramdan uzak duran, standart geliri olan insanların bu ekonomik saldırı neticesinde zarar gördüğü açık seçik ortada. Bunun üzerine 2 bin lirayla 5-6 bin lira arasında geliri olan orta direk insanların sürekli moralini bozmanın çok anlamı olmadığını değerlendiriyorum” dedi.

Toplantıda daha sonra kurum müdürleri yaptıkları çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

 

 

 

TC Gümüşhane Valiliği

vali okay memiş il idare şube başkanları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SupertotobetBahis SiteleriTipobetSekabet1xbetbets10https://betting2win.net/
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Organize sanayi bölgesi faaliyetleri değerlendirildi
Organize sanayi bölgesi faaliyetleri değerlendirildi
Vatanı korumak çocukları korumakla başlar!
Vatanı korumak çocukları korumakla başlar!