Advert

Bize bilmediğimiz türküleri sevdirdi

Yine eşsiz bir albüm geliyor

Bize bilmediğimiz türküleri sevdirdi

Bir ozan çıktı ‘Gümüşhane’nin kültür elçisiyim!’ dedi yola koyuldu aşk ile günyüzüne çıkmamış Gümüşhane türkülerini derleyerek iki albüm çıkardı. Beğenildi mi? evet, beğenildi.
Ozan Mahmut Polat yine okumalarını yakın bi zamanda tamamlayacağı Gümüşhane Türküleri - 3 Köse için hazırlıklarını sürdürüyor.

BU TÜRKÜLERİ KİMSE BİLMİYOR
Ozan diyor ki, ‘Bu türkülerin çoğu bilinmiyor. Üçüncü albüm Köse ilçesinden derlendi, kaynağından araştırıldı. Daha çok eser var ama bu dünyadan göçüp gidenler var. Hayatta olsa ortaya daha neler çıkardı. Türkülerimizin çoğunu Kültür Bakanlığı arşivlerine kaydettirdik. 

13 EŞSİZ ESER
Albümde 13 eşsiz eser olacak.  Ozanın yolu bu kez Köse ilçesine düştü. Elden geldiği dilin döndüğü kadar önemli eserler notaya döküldü, Haziran ayına albümün türküseverlerle buluşturulmasına karar verildi.

KÜLTÜR ELÇİSİYİM
Bu sözcüğü bir kaç kez daha önce Ozan Polat ile ilgili yazdığımız habere kaydettik. Hakediyor diyelim. Dağ taş gezip bu kadar önemli eseri ortaya çıkarmak kolay iş değil. Gümüşhane için önemli bir işi başardı. Sözümüz değerli yöneticilere herhalde birgün bu nedir diye sorma zahmetinde bulunurlar, gerçekten bunu hakediyor ozan...

mahmut polat gümüşhane türküleri 3 köse
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
300 fidan hibe edildi
300 fidan hibe edildi
TÜMSİAD Başkanı Doğan, kur artışını değerlendirdi
TÜMSİAD Başkanı Doğan, kur artışını değerlendirdi