Advert

Yol yapım çalışmaları hızlandı…

Tekke köylüleri yakından takip ediyor

Yol yapım çalışmaları hızlandı…

Tekke Köyü’nde devam eden yol çalışmaları artan trafik kazalarının ardından hızlandırıldı.
Haber sayfamızın da sk sık gündeme taşıdığı kazalar sonrası Karayolları Bölge Müdürlüğü’nden gelen yetkililer bölgede yapılan çalışmaları dikkatle takip ediyorlar.
Köy Muhtarı Murat Soydaş, devam eden yol çalışmalarının istedikleri noktada olmaması sebebiyle yaptıkları uyarı ile müdahale ettiklerini halen devam eden arzu edilen genişlikteki yol yapım çalışmalarından memnun olduklarını söyledi.
Köyün trafik kazaları ya da benzer vakalarla anılmak istemediklerini belirten Soydaş, ‘Kahveler mevkiine de bir trafik lambası arzumuz oldu, yetkililer karşılayacakalrını söylediler, yolun bir an önce tamamlanmasını bekliyoruz.’ diye konuştu

UMUTLAR AZALIYOR
Öte yandan köyün yiden belde olması noktasında yapılan girişimler sonucu verilen hukuki mücadele olumsuz sonuçlandı. Muhtar Soydaş son olarak mahkeme kararının belde isteğine dönük talebi redettiğini söyledi.
Kararın ardından köyün il merkezi ile bütünleşip bütünleşmeyeceği konusu ise henüz net bir cevaba kavuşmadı. Soydaş, merkeze bağlanması tartışılan bir başka mevkii Akçakale’de yaşanan bazı hukuki mücadelelerinde aldıkları duyum sonrası devam ettiğini, Tekke Köyünün de bu hukuki ayrıntının çözüme kavuşturulmasını beklediğini ifade etti.

tekke köyü yol yapım çalışmaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşhane'de sağanak
Gümüşhane'de sağanak
İki yavru köpek korumaya alındı
İki yavru köpek korumaya alındı