Cumhuriyetimizin 95 Yılı Kutlu Olsun

Günün anlamına ve önemine ilişkin mesajlar

Cumhuriyetimizin 95 Yılı Kutlu Olsun
Advert

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladıkları mesajı                                                 


95’inci yıldönümünü idrak ettiğimiz Türkiye Cumhuriyeti, kademe kademe büyüyen milli uyanışın müstesna bir neticesi, günden güne yükselen milli diriliş ruhunun hayranlık verici bir mükâfatıdır.
Türk milleti varlığına kast etmek için kuyruğa giren müstevlileri birlik ve dayanışma azmiyle yıkıp geçmiş, egemenlik haklarına, irade ve istikbal gücüne cephe alıp saldıran emperyalist çemberi yarıp dağıtmıştır.
Türkiye Cumhuriyeti, bağımsızlığına düşkün, onurlu yaşamaktan başka seçeneği olmayan aziz milletimizin eseridir.
Aynı zamanda Milli Mücadele’nin taçlanmış halidir.
Cumhuriyetimizin harcı cumhurun ittifak ve irade haysiyetiyle karılmış; muhafaza ve müdafaası da yine bu duruş ve mücadele anlayışıyla sağlanacaktır.
İnancımız budur.
Türkiye’nin düşüşünü, inişini, dağılış ve parçalanışını bekleyen, kaldı ki bu melun ve menhus emele hizmet eden kim varsa hem cumhurun varlığına hazımsızlık duyan, hem de Cumhuriyet’in payidarlığına hücum eden hainlerdir.
Bu hain kadro ve koronun oyunları bir kez daha bozulacak, Türkiye Cumhuriyeti bekasını ve birliğini sonuna kadar koruyacaktır.
Bundan hiç kimsenin şüphe ve endişesi olmamalıdır.
Türk milleti tam 95 yıl önce, tarihinin en parlak stratejik silkinişlerinden birine imza atarak yedi düveli ve piyonlarını önüne kattığı gibi vatan topraklarından sürüp çıkarmış, işgal planlarını, esaret projelerini yırtıp atmıştır.
Her karışında şehit kanı bulunan, her köşesinde isimli isimsiz nice kahramanın kıvrılıp kefensiz yattığı bu cennet vatanın Cumhuriyet’in ilanıyla bahtı açılmış, ufku aydınlanmıştır.
Cumhuriyet, zillete set; fazilete avdet, milletin kendi kaderine yön vermesine açık davettir.
Unutmayalım ki, Türkiye Cumhuriyeti; muhteşem fedakarlıklarla, savaş meydanlarında sergilenen kahramanlıklarla, hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz adanmış ve anıtlaşmış yüreklerle vücut bulmuş ve sonsuza kadar yaşamayı da ziyadesiyle hak etmiştir.
Cumhuriyet’in ilanı; kavrayıcı bir akla, kuşatıcı bir çalışmaya, yıllar içinde olgunlaşan derin bir stratejiye, bunların da üstünde inanmış bir kalbe, istikbale duyulan özlemle birlikte istiklal aşkına sonuna kadar bağlıdır.
Tarihteki sayısız badireyi geçerek, tuzakları bozarak yolunda kararlı adımlarla yürüyen Türk milleti, Cumhuriyetle birlikte ileriye ve müreffeh bir seviyeye erişme hedefini de açıklıkla belli ve teyit etmiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle, büyük Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.
Destansı mücadelelerle fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesini temin eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurucu kahramanları rahmetle, hürmetle, minnetle anıyorum.
Vatan uğruna gözlerini kırpmadan kendilerini feda eden; sıcağa, soğuğa aldırmadan gereğini seve seve yapan aziz ve kahraman şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, hepsini birden tazimle yad ediyorum.
Ruhları şad, mekânları cennet olsun diyorum. 

 
 
 
 
‘Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır’
 
Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıl dönümünü, Cumhuriyet rejimine duyduğumuz sarsılmaz inanç ve bağlılıkla kutluyoruz. 95 yıl önce bugün, Mustafa Kemal Atatürk ve devrim arkadaşları; emperyalist işgale karşı kurtuluş mücadelesi vererek, ilelebet payidar kalacak olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmışlardır. 
Ebedi Önderimiz Atatürk, “Demokrasi ilkesinin en çağdaş ve mantıkî uygulamasını temin eden hükümet şekli, cumhuriyettir” sözleri ile Cumhuriyetin özüne demokrasiyi koymuş, Cumhuriyetin demokratik esaslara dayalı bir yönetim şekli olduğunu belirtmiştir. 
Ancak bugün, parlamenter demokrasi askıya alınmış, Cumhuriyetin temel niteliklerinden olan laik hukuk devleti ilkesi, güçler ayrılığı ilkesi işlevsiz bırakılmıştır. Sık sık "milli iradeyi" temsil ettiğini ifade eden siyasi iktidar, millet adına sahip olduğu güç ve yetkileri kullanarak demokrasinin kural ve kurumlarını işletilemez hale getirmiştir. Tek adam diktası kurulmaya, Cumhuriyetimiz yok edilmeye çalışılmaktadır. 
Yaşanan tüm bu olumsuz gelişmeler göstermektedir ki, Cumhuriyet kazanımlarına her zamankinden daha fazla sahip çıkmamız gerekmektedir. Sahip olduğu tarihi tecrübe ile ulusumuzun; bu karanlık oyunlara, Cumhuriyet rejimi dışındaki yönelimlere karşı aklın ve bilimin ışığında çözüm üreteceğine inancımız tamdır. 
Atatürk’ün “Çağdaş bir cumhuriyet kurmak demek, milletin insanca yaşamasını bilmesi, insanca yaşamanın neye bağlı olduğunu öğrenmesi demektir.” sözleri Cumhuriyet'in temel amacını en iyi şekilde anlatmaktadır. Genel Sağlık-İş olarak kararlılıkla sürdürdüğümüz “insan onuruna yaraşır yaşam ve çalışma koşulları” mücadelemizin temel dayanağı da Cumhuriyet rejiminin ta kendisidir.  
Genel Sağlık-İş; böylesi karanlık bir dönemde Cumhuriyetin temel niteliklerinin ruhunu, felsefesini anlamak, anlatmak ve sonsuza kadar yaşatmak için tüm çabayı gösterecektir.  Bu anlayış ve kararlılıkla, Cumhuriyetimizin kurucusu Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını saygıyla anıyor, Ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.
Yaşasın Halk İradesi
Yaşasın Cumhuriyet
Yaşasın Bağımsız Türkiye!
 
Zekiye Bacaksız
Genel Sağlık-İş Genel Başkanı
 
 
*
 
GÜ Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı
Cumhuriyetimizin 95’inci kuruluş yıldönümü olması nedeniyle üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, bir kutlama mesajı yayımladı. Rektörümüz mesajında şu ifadelere yer verdi: 
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk milletinin kenetlenmesiyle sürdürülen Milli Mücadele’nin zaferle sonuçlanmasıyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması, tarihin ender kaydettiği bir başarıdır. 29 Ekim 1923'te TBMM, Teşkilât-ı Esasiye Kanunu'nda yaptığı değişiklikle, devletin yönetim biçimini Cumhuriyet olarak ilan etmiş, aynı gece bu ilan, atılan 101 pare top ile kutlanmıştır. Bugün gelinen noktada Türkiye Cumhuriyeti Devleti, demokrasisi, güçlü iradesi, çağdaş kurumları ve sağladığı güven ortamıyla bölgesindeki tüm mağdur ve mazlumların umut kaynağı olmuştur. Hem içeriden hem de dışarıdan olmak üzere birliğimize ve beraberliğimize yönelen bu hain ve aciz saldırıların ardında işte bu iradeden, istikrardan ve ilerleyişten duyulan rahatsızlık vardır. Ancak unutulmamalıdır ki, milletimiz 15 Temmuz 2016 gününde her türlü saldırı karşısında bir kez daha ‘Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım’ diyerek, bu bağımsız yaşama iradesini ve arzusunu bütün dünyaya tekrar göstermiştir. Yarınlarımızın güçlü, aydınlık ve huzurlu Türkiye’sini bilginin öncülüğünde elbirliği ile inşa edebilmek için, Gümüşhane Üniversitesi olarak gelebilecek her türlü tehlikelere karşı bilimin ışığında düşünerek, çalışarak, üreterek ve özellikle son günlerde daha fazla ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberlik ruhumuzu koruyarak çalışmaya devam ediyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile birlikte başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün istiklal kahramanlarımızı ve bu toprakları bize vatan kılmak için canlarını feda etmiş tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor, Cumhuriyetimizin temel değerlerine yürekten bağlı milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum.”

 

 

*

 

 

Cumhuriyet gurur tablomuzdur

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Cumhuriyetin ilanının 95'inci yıldönümü münasebetiyle yayımladığı mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ilan edilen Cumhuriyetin, Türk Milletinin gurur tablolarından biri olduğunu söyledi. 

Başkan Gümrükçüoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin adıdır. Cumhuriyet millet iradesini esas alan onun üzerinde hiçbir sınıf, zümre, kurum ve beşeri güç tanımayan, Atatürk'ün ifadesiyle 'fikri hür, vicdanı hür, erdemli, onurlu insanların yaşadığı fazilet rejimidir.' Temelleri 1923 yılında atılan Cumhuriyetimiz, bize umut ışığı olmaya devam etmektedir. Cumhuriyet değerlerine sahip çıkarak, onları yaşatmak ve geleceğe taşımak da her Türk vatandaşının görevi olmalıdır. Milletimizin en büyük eseri ve özgürlük abidesi olan Cumhuriyetimizi millet asli ilkeleriyle yaşatarak gelecek kuşaklara bırakmak hepimizin birinci görevi olmalıdır. Bu vesileyle kanını ve canını, vatanın harcı yapan şehitlerimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve rahmetle yâd ediyor, tüm hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum."

 

 

*

 

APAYDIN, “HER ZAMAN YAŞASIN CUMHURİYET BAYRAMIMIZ”


ANKARA - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Milletin iradesinin hâkim olduğu yönetim biçimi, içinde bulunduğumuz yüzyıla en çok yakışandır. Bize atalarımızdan miras kalan Cumhuriyet, aydınlık yarınlara yürürken çocuklarımız için de en güzel rehber olacaktır” dedi.

Türkiye Şoförler Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetimizin 95’inci yaşını büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz. Büyük Kurtuluş Savaşı’nın ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarınca, imkânsızlıklar içinde, büyük bir inanç ve vizyon eseri olarak kurulan Cumhuriyet’i bizden sonraki nesiller de aynı hassasiyet ve özenle koruyacaktır. Hiçbir hain saldırı girişimi bize Gazi Mustafa Kemal ve Silah arkadaşları tarafından bize emanet edilen bu kutsal değerimizi zedeleyemeyecektir.

Unutmayalım ki; milletin iradesine duyulan saygı, en büyük erdemdir. Türkiye Cumhuriyeti bu topraklarda kader birliği yapmış milyonların en güzel ortaklığıdır. Türk şoför ve nakliyeci esnafı adına, bu anlamlı bayramı can-ı gönülden kutluyorum ve halkımızın duygularına bir kez daha tercüman olmak istiyorum: Yaşasın Cumhuriyet.”

 

 

*

 

BAŞKAN AKÇAY’DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI 
Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 
Başkan Akçay mesajında, ‘Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal, silah arkadaşları, Yüce Türk milletimiz ve  milletimizin istiklali için mücadele eden şehit ve gazilerimizin tarihte eşine az rastlanır bir destanla kurmuş olduğu   Türkiye Cumhuriyeti, kurulduğu ilk günden itibaren  emin adımlarla geleceğe yürümektedir. Üstün bir özveri ve vatan sevgisi ile kurulan Cumhuriyetimizin sağladığı barış ve huzur ortamı sayesinde ülkemiz, eğitimden sağlığa, sanayiden, altyapıya, siyasetten ekonomiye her alanda önemli atılımlar gerçekleştirmiştir.  Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu andan itibaren olduğu gibi bundan sonra da önünde uzanan aydınlık yolda medeniyet değerlerinden aldığı ilham ve benimsediği evrensel ilkelerle uygar dünyanın gelişmiş bir üyesi olmayı sürdürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıl dönümünü kutluyor, ülkemiz için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi ise  şükran ve minnetle  anıyorum.’

 

 

*

 

 

 

 

PALANDÖKEN, “CUMHURİYET ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ DEĞERİDİR”
-“CUMHURİYETİMİZİN 95.YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN”

ANKARA- İçinde nice kahramanlıklar barındıran Cumhuriyet bayramının 95.yıl dönümünü kutlayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Milletimizin sahip olduğu en önemli değerlerden birisi olan Cumhuriyetimizin 95.yıl dönümünü kutluyor, birlik ve beraberliğimizin ilelebet var olmasını diliyorum” dedi.
-“CUMHURİYETE SAHİP ÇIKMAK DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMAKTIR”
Demokrasinin ve Cumhuriyetin ülkemiz için olan önemine vurgu yapan Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yayınladığı mesajında şunları ifade etti; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi, “Türk ulusunun yaradılışına ve yaşantısına en uygun olan yönetim şekli Cumhuriyettir.” Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 95 yıl önce bugün ilan ettiği Cumhuriyet bize en önemli mirastır. Egemenliğin ve söz hakkının millette olduğu cumhuriyetimizin kıymetini bilmemiz lazım. 95 Yıllık bu miras her yıl coşku ile kutlanarak bayrağımızın, milletimizin ve devletimizin bütünlüğünü pekiştirmektedir. Bu tarihi gün ortak değerlerimiz, birlik ve beraberliğimizle daha güçlü daha güzel yarınlara çıkmalıdır. Cumhuriyeti korumak ve yaşatmak her vatandaşın görevidir. Bu görev bilinci ve minnet borcu ile cumhuriyetimizin sonsuza dek yaşamasını diliyor, Cumhuriyet Bayramımızı coşku ile kutluyorum.” 

 

 

*

 

İYİ PARTİLİLR CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI
İYİ Parti Bodrum İlçe Teşkilatı Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. 
Basın açıklamasına İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz ve partililer katıldı. 
İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, “29 Ekim Pazartesi günü Türkiye Cumhuriyeti’nin 95’inci kuruluş yıldönümü coşkuyla kutlanacak. Cumhuriyetin değerini, cumhuriyetin bize kazandırdıklarını çok iyi bilen bir topluluk olarak bayram kutlamalarına katılacağız. Yeri gelmişken Cumhuriyeti içine sindirmiş ve gelecek nesillere taşıyacak İYİ Parti Genel merkezinin ve tüm teşkilatlarının bu anlamdaki coşkusunu da kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Ben Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, onun silah ve mücadele arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Onların kurduğu Cumhuriyetin bugünlere gelmesini sağlayan, canlarını, kanlarını, hayatlarını ortaya koyan herkesi, rahmetli olanları rahmetle, hayatta olanları da şükranla anıyorum. Sonsuza kadar yaşayacak Türkiye Cumhuriyeti’nin nice 29 Ekim’lerini kutlamak dileğiyle.” dedi. 
İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun ise “Bodrum’daki hemşerilerimiz ve Yüce Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’n kutluyorum.” diyerek başladığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:
“Cumhuriyetimizin bu yıl 95’inci yılını kutluyoruz. Cumhuriyet demek, laiklik demek, Atatürk’ün devrimleri demek, medeniyet yolunda atılmış en önemli adım demek. Bugün elimizde var olan bütün değerlerimizi Cumhuriyete, Atatürk’e, onun ilke ve inkılaplarına borçluyuz. Onun gösterdiği bu yolda Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacağız. Biz de İYİ Parti Bodrum İlçe Teşkilatı olarak üyelerimizle birlikte Bodrum’daki törenlere büyük bir coşkuyla katılacağız. Pazar günü çelenk koyma törenimiz, pazartesi Cumhuriyet Bayramı törenleri, pazartesi akşamı da fener alayı ile Cumhuriyet Bayramı kutlamamalarımız devam edecek. Aynı zamanda genel merkezimizde de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları yoğun bir şekilde gerçekleştirilecek. Genel Başkanımız Meral Akşener ve parti yöneticilerimiz Kurucu Meclis’e, Ulus’a gidecekler. Çünkü bu sene hepimizin malumu Cumhuriyet Bayramı kutlamaları iktidar tarafından 3’üncü havalimanının açılış resepsiyonu ile birleştirilmiş durumda. Orada Cumhuriyet resepsiyonunun yapılacağını şu anda biliyoruz. Biz İYİ Parti olarak Cumhuriyet kutlamalarını Cumhuriyetin başkenti Ankara’da yapılmasında yanayız. Genel merkezimizin de bu yönde bir tavrı var. Genel merkezimiz bu doğrultuda Ankara’da kutlamalara devam edecek. Biz de buradaki kutlamalara katılacağız. Ben tekrar başta Bodrum’daki hemşerilerimiz olmak üzere yüce Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Bu günü bize armağan eden Atatürk’ü, onun silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyorum. Sonsuza kadar Cumhuriyeti, onun ilke ve devrimlerini yaşatacağımız inancı ve coşkusuyla da hepinize saygı ve sevgilerimiz sunuyorum.”

 

 

*

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyet, hiç şüphesiz, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir. Eşitlik ve hürriyet temeline dayanan büyük bir millet olma iradesiyle kurulan Cumhuriyetimiz, hepimizin göz bebeği durumundadır. Zira, Cumhuriyetimiz çok ağır bedeller ödenerek kazanılmış bir istiklal mücadelesinin ardından kurulmuştur.

Hiç şüphe yok ki istiklalimizin ve istikbalimizin sembolü Cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak, onu gelecek nesillere aktarmak için milletimizin her bir ferdi, bugün de aynı ruh ve kararlılığa, aynı özveriye sahiptir.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95.  yılı münasebetiyle yaşadığımız gurur ve heyecanın hat safhaya çıktığı bu anlamlı günde tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten duygularla tebrik eder,  yüce rabbimizden bu büyük kazanımın elde edilmesi için canlarını veren şehitlerimize rahmet gazilerimize ise hayırlı ve uzun ömürler vermesini niyaz ediyorum. 

 

 

 

*

 

 

Başkan Çimen'den 29 Ekim mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Çimen, 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet'in ilanı ve milletin bağımsızlık mücadelesinin ruhunun ortaya konulduğunu belirterek, “Türk milleti, 29 Ekim 1923'te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir” dedi.
Aziz ve büyük milletimizin tarihteki en parlak başarılarından biri olan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 95. Yılını kutladığını belirten Başkan Çimen, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Türk milleti, 29 Ekim 1923'te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir. Adını tarihe altın harflerle yazdırmış milletimiz, her buhranın üstesinden gelmeyi başarmış ve her defasında dünya sahnesinde hak ettiği yerini almıştır. İstiklal harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 95 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. 15 Temmuz ihaneti karşısında, milletimizin 250 şehit ve 2 bin 193 gazi pahasına gösterdiği şanlı direniş, işte bu ruhun ifadesidir. O gece kadını erkeği, genci yaşlısıyla milletimizin tüm fertleri, iradelerine, değerlerine, Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkmışlardır. Milletimiz, yeni işgal girişimlerine karşı da, İstiklal Harbi’ndeki gibi kararlılıkla mücadele edeceğini, o gece tüm dünyaya göstermiştir. Önümüzde 2023 Vizyonu gibi büyük bir ideal, yepyeni hedefler var. Cumhuriyetimizin 100. yılında aynı karalılıkla aynı azimle devam ederek ülkemizi çok daha iyi noktalara getireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 95. yılını kutluyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakarlıkla mücadele eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle yad ediyorum."

 

 

*

 

Ak Parti Gümüşhane İl Başkanı Av. Celalettin Köse, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Köse yayınladığı mesajda, “Cumhuriyetimizin 95. yıldönümünü, milletçe büyük bir gurur ile kutluyoruz. Milletimizin canı pahasına, büyük  fedakarlıklarla kurduğu Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmak hepimizin en önemli sorumluluğudur. Çünkü Cumhuriyet, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Bu ülkenin evlatları Türkiye’nin gelişmesi, büyümesi ve dünyada söz sahibi bir ülke olması için en üstün vatanseverlik duygularıyla hareket etmektedirler. 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kutlayacağız. Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki güçlü Türkiye, 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonu için bugünden yarınlara hazırlanmaktadır. Emin olmalıyız ki yarınımız, bugünümüzden çok daha güzel olacaktır. Aziz milletimizden aldığımız destekle, 2023 vizyonunu gerçekleştirebilir, 2053 ve 2071 nesillerine güçlü, sorunlarını çözmüş lider bir ülke bırakabiliriz. Bizim en büyük hayalimiz budur.

Bu duygularla başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi sonsuz şükran duygularıyla anıyor, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

cumhuriyet bayramı 95. yıl
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sayın Cumhurbaşkanımız kimsesizlerin kimsesidir
Sayın Cumhurbaşkanımız kimsesizlerin kimsesidir
Ünal Yılmaz izdihamı
Ünal Yılmaz izdihamı