Advert

İlknur Okçu yazdı

Yok olan imparatorluğun küllerinden doğan Cumhuriyet

İlknur Okçu yazdı

Birkaç gündür Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e bir özel TV kanalında yayımlanan program üzerinden yapılan seviyesiz saldırıların ardından daha düne kadar yüce şahsiyetin ismine burun kıvıran tiplerin birden Atatürkçü kesiliverdiğini gördük.
CHP Lideri Kılıçdaroğlu bile ne yalan söyleyelim şaşırtıcı bir şekilde Atatürk’e olan saldırıyı sert bir şekilde eleştirdi, şaşırtıcı ifadeler kullandı.
‘Daha önce nerelerdeydiniz sayın genel başkan’! dedirtti…
Atatürk’ün manevi şahsiyetine yapılan bir saldırının detayına inmek istemiyoruz zira kem söz sahibine aittir derler.
Biz biliyoruz ki,
Türkiye Cumhuriyeti tarihinden, izlerinden Mustafa Kemal Atatürk’ün silinmeyeceğini yandaşın alelacele kaleme aldığı yazılardan, özürlerden emin oluyoruz.
Atatürk’e saldırmak kolay şüphesiz onun gibi olmak zor. Ne oldu da özellikle bizim mahallenin çocukları Atatürkçü kesiliverdi.
Enteresandır, her taraftan Atatürk savunuculuğuna soyunan kimi kalemleri gördükçe ‘vay anasını sayın seyirciler’! demek geliyor içimizden..
Oysa o gerçek hiçbir zaman silinmemiştir ki. Yoksa siz canınız sıkılınca Atatürk’e hakaret edilsin bizde onu savunalım pozuna girmenize de gerek yoktu.
Atatürk’e her gün yapılan ne ki son dönemde artan seviyesizce saldırılar görülüyor ki toplum karşılığında nefretle şiddetle karşılık buluyor, küçük hesaplar peşinde koşanların sevinçleri kursaklarında kalıyor.
Sözümüz birden Atatürkçü kesilen savunuculara gelsin.
Açınız renkli camın arkasını kimseye kaptırmayanlar dahil herkes sıkı Atatürkçü oldu kimi ‘ama, yani, fakat, tabikiyi de’ araya sıkıştırıp ayar vermeye çalışarak Atatürk savunuculuğu yapıyormuş gibi görünmelerine de kıs kıs gülüyoruz inanmadan.
Çünkü Mustafa Kemal Atatürk isminin bu tip eylem ve söylemlere ihtiyacı yok bunu da not ediyoruz.
Sevgi içten inanarak olur, varmıdır ötesi..?
Diyeceğimiz odur ki, Atatürk ismi meydanlardan sökülürken, heykelleri indirilirken, sözleri koparılıp atılırken, kurduğu cumhuriyetin içi boşaltılırken, devrimler yok edilmeye çalışılırken, keşke sadece bir Tv programı sonrası Atatürk savunulmaya kalkışılmasaydı.
Zira sistematik olarak yapılan saldırıyı hakareti zaten yaşamıyormuyduk!
Atatürk’ün ne büyük bir komutan ve asker olduğunu bugün anlamış olmasalardı..
Bölgesinde laik, demokratik ve sahip olduğu çağdaş Cumhuriyet değerleriyle İslam ve birbiri ardında farklı inançlara mensup insan coğrafyasına  ve hatta içlerini kemire kemire Avrupa ülkelerinin bile gıpta ile bıraktığı Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk’ü yok etmeye görüldüğü üzere kimsenin gücü yetmiyor. 
Birileri canı sıkıldıkça bi şeyleri kurguluyor, Atatürk sevgisinin boşaltılacağını sanıyor ne ki Türkiye Cumhuriyetinin her ferdi Atatürk’e yapılan her türlü eyleme kayıtsız kalmayarak gereken cevabı hak ettiği gibi veriyor.

 

ilknur okçu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Yaşanan selde o anları anlattı
Yaşanan selde o anları anlattı