“Valilik yükselme meselesi değil, yüklenme meselesidir”

Vali Kamuran Taşbilek, göreve başladı

 “Valilik yükselme meselesi değil, yüklenme meselesidir”

Vali Kamuran Taşbilek, göreve başladı.

Vali Taşbilek’i, Hükümet Konağı önünde Vali Yardımcıları Ali Arıkan, Aytaç Akgül, Belediye Başkanı Ercan Çimen, İlçe Kaymakamları ve diğer protokol üyeleri karşıladı.

Kendisini karşılamaya gelenlerle tek tek tokalaştıktan sonra binaya girişte tören mangasını selamlayan Vali Taşbilek daha sonra toplantı salonunda kendisini karşılayanlara ve gazetecilere açıklamalarda bulundu.

İpek Yolu’nun kadim şehri, Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi’nin yurdu, temiz yürekli, yiğit ve fedakâr insanların memleketi Gümüşhane’ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiriyle Gümüşhane Valisi olarak atandığını kaydeden Vali Kamuran Taşbilek, “Gümüşhanevi hazretlerinin manevi iklimi olan güzel Gümüşhane’mizin hadimi, hizmetkarı olmak, buranın güzel insanlarına hizmet etmek benim için çok özel bir anlam ifade etmektedir. Bizler Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin ilk valileri olarak buradayız. Bunun ne demek olduğunu başta bize güvenen Cumhurbaşkanımız olmak üzere diğer büyüklerimizin bizlerden memlekete hizmet noktasında neler beklediklerinin farkında olarak ayrı bir sorumlulukla görev yapacağımızın bilinmesini istirham ederim” dedi.

“Valilik yükselme meselesi değil, yüklenme meselesidir” ifadelerini kullanan Vali Taşbilek, “Bu husus bizim için de inşallah bir yükselme meselesi değil; yüklenme meselesi olarak değerlendirilecek ve hizmetlerimiz bu doğrultuda sizlerle el birliği içerisinde gerçekleşecektir. Görev yaptığımız süre içerisinde başta değerli milletvekillerimiz olmak üzere mülki idare amirlerimizle, bütün kamu kurum ve kuruluşlarımızla, il, ilçe ve bütün belde belediye başkanlarımızla, kıymetli muhtarlarımızla, siyasi partilerimizin değerli temsilcileriyle, üniversitemizle, sanayi odamızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, Gümüşhane’mizin yetiştirdiği çok değerli evlatlarıyla ve bütün Gümüşhaneli dostlarımızla, ortak akılla, el ele, gönül gönüle, birimizin düşünemediğini diğerimizin tamamlamasıyla, birbirimizin bilgisi ve imkanlarını birleştirerek Gümüşhane’mize en nitelikli hizmetleri sunma noktasında birlik ve beraberlik içerisinde olacağız” şeklinde konuştu.

Kendisinden önceki Gümüşhane Valisi Sayın Okay Memiş’i de yad eden Vali Taşbilek, “Yürütmüş olduğu projelerin devamı da bizim için önemli ve özellikli olacaktır. Bunun da bilinmesini özellikle istirham ederim. Gümüşhane’mize hizmet yolunda çaba göstermiş bütün kamu görevlilerimize, siyasetçilerimize ve sivil toplum temsilcilerimize de ayrıca teşekkürü bir borç biliyorum. Geçtiğimiz 15 yıllık süre içerinde Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetlerimizin takdirleriyle Gümüşhane’mize çok büyük hizmetler yapılmış ve yapılmaktadır. Bu hizmetler sayesinde Gümüşhane’miz büyük bir gelişim ve değişim içerisindedir. Bizler de biraz önce saydığımız paydaşlarımızla birlikte el birliği içerisinde Gümüşhane’mizin kazanımlarına katkı sağlamak için devamlı birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız” diye konuştu.

Kendisi ve ailesinin Gümüşhanelilerin gönül kapılarını çalmaya, dertleriyle dertlenmeye ve mümkün olduğunca çare olmaya geldiğini dile getiren Vali Kamuran Taşbilek, “Yetimlerimizin, öksüzlerimizin başlarını okşamaya geldik. Sesimize kulak vereceğinizden, gönül kapılarınızı sonuna kadar açacağınızdan asla şüphemiz yoktur. Sevgi, merhamet ve adalet rehberimiz olsun. Hizmetlerimizi yürütürken kahraman şehitlerimizin emanetleri, gazilerimiz, çocuklarımız ve yaşlılarımız bizim önceliğimiz olacaktır. Elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince onların yanlarında olacağımızın bilinmesini isterim. Beraber görev yapacağımız bütün arkadaşlarımızın da buna uygun davranacağından asla şüphem yoktur. Rabbim inşallah bizleri utandırmasın” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra beraberindekilerle birlikte Valilik makamına geçen Vali Taşbilek, kendisinin göreve başlama yazısını imzaladı. Bu sırada Belediye Başkanı Ercan Çimen Vali Taşbilek Kur’an-ı Kerim hediye etti.

 

TC Gümüşhane Valiliği
 

kamuran taşbilek gümüşhane valisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SupertotobetBahis SiteleriTipobetSekabet1xbetbets10https://betting2win.net/
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşıyı Reddederek Çocuğunuzu ve Toplumu Riske Atmayın!
Aşıyı Reddederek Çocuğunuzu ve Toplumu Riske Atmayın!
Feyzioğlu: Tehlikeyi gördük, artık kucaklaşmalı, birlik olmalıyız
Feyzioğlu: Tehlikeyi gördük, artık kucaklaşmalı, birlik olmalıyız