Bambaşka bir Uğur Mumcu Mahallesi için

İstanbul, Kartal ilçesi Uğur Mumcu Mahallesi Muhtar Adayı Uğur Çiğdem...

Bambaşka bir Uğur Mumcu Mahallesi için
Advert

İstanbul, Kartal ilçesi Uğur Mumcu Mahallesi Muhtar Adayı Uğur Çiğdem, bambaşka bir Uğur Mumcu Mahallesi için kolları sıvadı.

 

31 Mart’ta muhtar olmak için gerekli startı veren ve çalışmalara başlayan Çiğdem, 1993’den 1996’ya kadar mahalle de muhtarlık görevinde bulunan ve iz bırakan babası Şevket Çiğdem’in izinden yürümek istiyor.

 

50 bin nüfuslu Uğur Mumcu Mahallesinde 2014 yerel seçimlerinde 31257 seçmenin oy kullandığını belirten Uğur Çiğdem, aydın ve bilgin bir topluluğa sahip Uğur Mumcu Mahallesinde farkındalık yaratmak istediğini de ifade etti.

 

Muhtar Adayı Uğur Çiğdem, GÜNDOĞUMU’na 31 Mart için çıktığı yolun amacını anlattı:

‘Aydın ve bilgili bir toplum Uğur Mumcu isminden de anlaşılacağı üzere çok farklı bir yapıya sahip. Babam rahmetli Şevket Çiğdem 1993 – 1996 yılları arasında burada muhtarlık yaptı. 50 bin nüfuslu mahalle bir hastane ve karakola sahip olsa neredeyse ilçe olabilecek konumda ve Anadolu’daki bir il nüfusuna sahip bu gerçekten yola çıkarak Uğur Mumcu’da farkındalık göstermek istiyoruz’

 

‘Hedefimiz mahalle gençliğidir. Bu kadar seçkin bir potansiyel Uğur Mumcu’dan ne yazık ki habersiz. Düşününüz ki, 1990 yılından beri mahallede nalburculuk yapan esnafı Uğur Mumculular tanımıyor bu olmaz, olmamalı bu ayrıntıyı pozitif bir havaya dönüştürmeliyiz.  mutlaka değiştirmeliyiz’

 

‘Bir kütüphane kurma hedefimiz var. KM’nde bulunan yaşam merkezimizin bir bölümünde bu işi başarmak istiyoruz. Gönüllü öğretmenlerimizle kütüphanemizi taçlandıracağız.

 

‘Uğur Mumcu’nun bir ayağı Aydost ormanı bir ayağı Kartal. Oysa mahalleli biraz bölgesinden uzak başka bölgelere kaçıyor. Uğur Mumcuya sahip çıkacak bu bölgeyi yeniden canlı tutacak bir eylem başlatacağız’

 

‘Oluşturacağımız sosyal eylemlerle halkımızın yanında olacağımızı göstereceğiz. Öreğin muhtaç yardım bekleyen insanımıza çalışmalarımızla el uzatacağız’.

uğur çiğdem uğur mumcu mahallesi muhtar adayı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray
Zayıflamak İçin Yapılan 11 Hata
Zayıflamak İçin Yapılan 11 Hata