En rekabetçi, en çekişmeli seçime doğru

Adalet ve Kalkınma Partisi malum 16 yıldır iktidar

En rekabetçi, en çekişmeli seçime doğru
Advert

Adalet ve Kalkınma Partisi malum 16 yıldır iktidar. GÜNDOĞUMU, 31 Mart öncesi güçlü iktidar adayının karşısına çıkacak adaylar konusunda nabız yoklamaya devam ediyor.
Her olağan seçim de iktidar kendi olanaklarını kullanırken muhalefet iktidar koltuğuna oturmak için olağan çaba sarfediyor.
Seçimlerin değişmez olgusu bu durum bu kez 2014’ten sonra Gümüşhane’de belediye başkanlığını alan iktidar için değişkenlik gösterebilir mi?
Yani Adalet ve Kalkınma Partisi Gümüşhane’de beş yıl aradan sonra ki (15 yıl aradan sonra yerel yönetimlerde iktidar oldu) koltuğu muhalefete kaptırır mı?
Açık sorunun cevabını yine AKP kulislerine yakın isimle konuşmaya devam ediyoruz.
Bundan birkaç gün önce Gümüşhane ölçeğinde olup bitenlerden söz ederken, mevcut yatırımlardan söz etmiş, duraksamaları anımsatmış, halkın ekonomik koşulları bir koz olarak kullanabileceğini ifade etmişti.
Peki muhalefet?
Güçlü adaylar meydana çıktı. Bu kez söylemler daha güçlü.
Belki klasik bir sözcük olacak ancak ciddi ve özverili çalışma beş aradan sonra bayrak değişimini yaşatabilir.
Muhalefet cephesinden gelen rüzgârlar bu yönde esiyor.
Hiç kuşkusuz Gümüşhane son yılların en çekişmeli, en rekabetçi, en hararetli yerel seçimlerine hazırlanıyor. Başta ekonomik kriz ve tabi ki muhalefet tarafından dillendirilen belediye başkanlığının mevcut borcu elbette muhalefet için önemli bir propaganda aracı.
AKP kulislerine yakın isim önemli bir hatırlatmayı yapmadan sözlerini tamamlamadı..
Nedir dedik?
‘Gümüşhane AKP’nin kalesi. MHP’de öyle. Sayın Cumhurbaşkanının karizması, bugünkü konumu seçmeni yine parti mi, lider mi arasında bırakacak! Yani ben partiye değil lidere oy veririm diyenlerin sözü de azımsanmayacak kadar fazla.
Muhalefete bu gerçeği de unutmamalı.
Eskiler hep söylerdi. Gümüşhane Türkiye; Türkiye Gümüşhane demekti. Gümüşhane’de olası değişim Türkiye geneline de yansıyabilirdi. Sözün kısası
31 Mart daha çok kulislere gebe.

 

gümüşhane 31 mart yerel seçim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray
Zayıflamak İçin Yapılan 11 Hata
Zayıflamak İçin Yapılan 11 Hata