Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde neler oluyor?

Gümüşhane Engelliler Derneğinden Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne Tepki

Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde neler oluyor?
Advert

Dernek Başkanı Mürsel Eryılmaz, konuya ilişkin yatığı açıklama da;

ÇÖZÜM ÜRETEN STK’YIZ
‘Bizler engelli vatandaşların yardımlaşma ve dayanışması için, herhangi bir engelli kardeşimiz bir sorun yaşadığında o soruna çözüm üretmek maksadıyla bir araya gelmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz’ dedi. 

KURUM BİNASI UZAK
KEYFİ DAVRANIŞLAR

Eryılmaz, SHİLM’nün uygulamalarına tepki göstererek, ‘İlimizde engelli vatandaşların sorunlarına çözüm üretmekle mükellef olan Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün çözüm yerine sorun üretmesinden ikrah etmiş haldeyiz. Kurum hizmet binasının adeta engelli kardeşlerimizin ulaşımının engellenmesi için seçildiği bölgeden tutun da, kurumu idare edenlerin keyfi davranışlarına kadar bir dizi sorunla karşı karşıyayız. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü binasını engelli vatandaşların ulaşımına imkânsız bir bölgeye inşa ettikleri yetmezmiş gibi, üstüne bir de kurum yetkililerinin kendilerine ulaşılmaz halde olmaları artık sabrımızı taşırmıştır’. açıklamasında bulundu.

YÖNETİCİLERİ ELEŞTİRDİ
Eryılmaz, engellilerin sorunları ve İl müdürlüğünün bu konudaki tutumuna yönelik tepkisini şöyle dile getirdi:
‘Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne gitmekte zorluk çeken bazı kardeşlerimiz sorunlarına çözüm üretmek için derneğimize gelmekte, bizler de onlara yardımcı olmak amacıyla bazı girişimlerde bulunma çabasına girmekteyiz. Geçtiğimiz günlerde bir engelli kardeşimizin karşı karşıya kaldığı bir sorunu gidermek maksadıyla Sosyal Hizmetler İl Müdürü ile görüşmek istedim. Ne yazık ki, kurum müdürü adeta kibir sarıya kurulmuşçasına telefonlarımıza çıkmamış, bizi ötelemek için elinden geleni yapmıştır. Kurum müdürü sanki sorunlara çözüm üretmek için mükellef değil de, adeta engelli kardeşlerimizin amiri, bu kardeşlerimiz de onun kölesi gibi davranmaktadır. Bu ne fütursuzluk, bu ne vurdumduymazlıktır. Orası hizmet makamıdır, kimsenin babasının çiftliği değil. Öyle sırtınızı bir yerlere yaslayarak bu insanların ahını alamazsınız. Her şeyden kurtulsanız da, bunun vebalinden kurtulamazsınız.

İL MÜDÜRÜNE SESLENİYORUM
Buradan Sosyal Hizmetler İl Müdürüne sesleniyorum;
Hizmet binasını bizlerin ulaşımının zor olduğu bir bölgeye inşa etmişler. Engelli vatandaşlar oraya gelemiyorsa, gerekirse siz kalkıp bu kardeşlerimizin evine gidecek, sorunları varsa çözüm arayacaksınız. Sizlere ulaşmak istendiğinde keyfi davranarak telefonları reddetmek yerine, vatandaşlara ilgili olacaksınız. Bunu sizlerden rica etmiyoruz, çünkü sizler bununla mükellefsiniz. Şayet bu görevi yapmak size ağır geliyorsa görevden çekilirsiniz, sorumluk taşıyan birisi o göreve getirilir. Devletin makamı milletin emanetidir. Buralar şahsi makamlar değildir. Sizler vatandaşa kibir satmak için değil, hizmet etmek için varsınız. Bunu bizim illa da basın yoluyla mı hatırlatmamız gerekiyor?

SAYIN VALİMİZE SESLENİYORUM

Buradan başta Sayın valimiz olmak üzere yetkilileri kurum müdürünü sorumsuz, ferdi ve fevri davranışları terk etmesi için uyarmaya, kurumun daha işlevsel hale getirilmesini sağlamaya ve engelli kardeşlerimizin sorunlarına daha hızlı cevap üretilmesine imkân oluşturmaya davet ediyorum. İnanıyorum ki, Sayın valimiz bu konuda gerekeni yapacaktır’. 

mürsel eryılmaz Gümüşhane Engelliler Derneği Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buyrun eğitim şölenine
Buyrun eğitim şölenine
CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı’dan, Rabia Naz Vatan Çıkışı
CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı’dan, Rabia Naz Vatan Çıkışı