Advert

CHP'li kadınlardan Atatürk vurgusu

CHP Kadın Kolları İl Başkanları İzmir'de toplandı

CHP'li kadınlardan Atatürk vurgusu

Yapılan eşgüdüm toplantısının ardından kadın kolları il başkanları bir sonuç bildirgesi yayınladılar.
Toplantıya katılan CHP Gümüşhane İl Kadın Kolları Başkanı Belgin Tungul Çakır, toplantıda Türkiye'de yaşanan gelişmeleri değerlendirdiklerini  toplantı sonucunda bir sonuç bildirgesi yayınkladığını belirtti.

CHP İl Kadın Kolları Başkanlarının İzmir’de düzenledikleri toplantı sonrasında yayınlanan sonuç bildirgesinde şu ifadeler yer aldı...
 

"Ülkemizi, iki kutuplu hale getiren, Cumhuriyet rejimi ile tek adam rejimi arasında bir seçim yapmak mecburiyetinde bırakan, Anayasa değişikliği referandum sürecinde; kadın duyarlılığı ile birçok zorluğa göğüs gererek, yurdun her köşesinde canla başla mücadele eden, ev ev, sokak sokak dolaşarak HAYIR’ı anlatan, kadın örgütü olarak;

1- Hukuk çiğnenerek, vatandaşın iradesine ipotek konularak çıkarılan EVET sonucunu asla kabul etmiyoruz. 

2-Başkanlık sistemi adı altında dayatılan Cumhuriyeti yok etme niyetiyle başlatılan rejim değiştirme girişimi ve getirilmek istenen başkanlık sisteminin, Atatürk Cumhuriyeti’ni yıkmasına, cumhuriyetin kırmızı çizgilerine dokunmasına asla müsaade etmeyeceğiz.  

3-Demokratik parlamenter sistemin savunuculuğunu her platformda yapmaya devam edeceğiz. 

4-Cumhuriyet devrimlerinin kadınlara kazandırdığı hakların, tek adam rejimi kararnamesi adı altında düzenlenmeler ile yok edilmesine izin vermeyeceğiz. 

5-Demokratik rejimi sekteye uğratacak her türlü niyet ve girişimin karşısındayız. Her zaman da demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz.

6- Ülkemiz için, demokrasinin yılmaz savunucusu olan Cumhuriyet Halk Partisi, kadını, genci ve ana kademesi ile birlikte, birbirine güvenerek, çoğalarak, sağlam adımlarla yola devam edecek ve kesinlikle bir ayrışmayı değil, partimiz için uzlaşmayı ve birlikte daha güçlü olmayı hedefleyerek her zaman halkın sesine kulak verecektir. 
Bizler, Atatürk devrim ve ilkelerine yürekten bağlı, Cumhuriyetin aydın kadınları olarak, buradan tüm hayır bileşenlerine sesleniyoruz:

‘Şimdi, birlik, beraberlik, dayanışma ve tek yürek olma zamanıdır.’
Aydınlık geleceği örgütleme sorumluluğu ile haykırıyoruz: "Hayır! Daha bitmedi, yeni başlıyoryuz !" "

chp il kadın kolları izmir belgin tungul çakır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu: Ortadoğu'ya barış getireceğiz, Türkiye'ye dolar yağacak
Kılıçdaroğlu: Ortadoğu'ya barış getireceğiz, Türkiye'ye dolar yağacak
Karpuzu Sevmemizin 6 Nedeni
Karpuzu Sevmemizin 6 Nedeni