Empati ve Mutluluk

Empati, ‘ilişkilerde ve ürün geliştirmede daha iyi olabilmek için önemli bir faktördür’

Empati ve Mutluluk
Advert

EMPATİ

Daniel Goleman, Annie McKee, Adam Waytz üç bilge empatiyi, ‘ilişkilerde ve ürün geliştirmede daha iyi olabilmek için önemli bir faktördür’ sözleriyle tanımlıyor.

Bir bakıma söylemesi kolay olsa da kendini başkasının yerine koymak, onun duygularını ve motivasyonunu anlamak genellikle o kadar kolay olmaz.

Bu kitap empatiyi ve neden bu kadar önemli olduğunu kavramanıza, empati kuramamanıza neden olan engelleri aşabilmenize ve empatinin ne zaman aşırıya kaçtığını anlamanıza yardım ediyor.

Optimist yayın grubu insan yaşamına ilişkin önemli eserleri okuyucularıyla buluşturmaya devam ediyor. 

Emek ve Mutluluk adlı eserlerde her zaman olduğu gibi kendinize dair önemli kesitleri bulabileceksiniz.

Herkesin çok da uzun sayılmayan yaşamında elde etdebilmek için uğraştığı mutluluk; herkesin ulaşmak istediği, yakalaması bazen çok kolay bazense dünyanın en yüksek zirvesine çıkmak kadar zor…

Başarı ne kadar önemliyse mutlu bir iş yaşamı da en az onun kadar önemli… Hatta belki de başarının yolu ondan geçiyor.

HBR Duygusal Zekâ serisinin Mutluluk kitabı işyerinde mutluluğu yakalamanın yollarını farklı yaklaşımları derleyerek gösteriyor.

* Daniel Gilbert

* André Spicer

* Christine Porath

 

KİTAPTA NELER BULABİLECEKSİNİZ?

İŞ YAŞAMININ İNSANİ YANI

BİR: HBR Duygusal Zekâ Serisi, Harward Business Review sayfalarından iş yaşamının insani yanı üzerine bir okuma seçkisi sunuyor.

İKİ: Dizideki her kitap, duygularımızın iş hayatımızı nasıl etkilediğine, zor durumlarla ve zor insanlarla nasıl başa çıkabileceğimize, işyerindeki mutluluğa yönelmenin ne anlama geldiğine dair ilham veren denemelere ve araştırmalara yer veriyor.

ÜÇ: Yapay zekânın ve robotların her alanda gelişmesi ve bir tehdit olarak algılanmasına karşın, bizi biz yapan insani özelliklerimizin gücünden faydalanmayı öğretiyor.

DÖRT: Hem keyifli ve hem de pratik olan bu kitaplar, profesyonellere ustalaşmak için kritik olan sosyal becerilerin neler olduğunu anlatıyor.

Keyifli okumalar...

empati ve mutluluk optimist yayınları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haziran'a moralli gideceğiz
Haziran'a moralli gideceğiz
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray