Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu

Feyzioğlu, “Bir Modernite Sorunu Olarak Ermenicilik” Konferansına Katıldı

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu
Advert

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Prof. Dr. Aygün Attar’ın konuşmacı olduğu “Bir Modernite Sorunu Olarak Ermenicilik” başlıklı konferansı izledi.

TBB’de gerçekleştirilen konferansa eski Bakan Sadi Somuncuoğlu, Azerbaycan Büyükelçiliği Müsteşarı Pamil Gurbanov, sivil toplum örgütü temsilcileri, Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Av. Sabri Erdal Güngör, TBB Genel Sekreteri Av. Sabiha Tekin, Ankara Barosu eski Başkanı Av. Sema Aksoy, avukatlar ve çok sayıda izleyici de katıldı.

 

Konferansın açılışında konuşan Başkan Feyzioğlu, Prof. Dr. Attar’ın dünyada bu konunun öğrenilebileceği ilk isim olduğunu söyledi. Feyzioğlu, “Ermeni diasporasının, kendilerinin çok büyük bir haksızlığa uğradığını tüm dünyada anlatarak tarihi çarpıttığını ve aslında çarpıtılmış, olmayan bir tarihe inandırıldığımızı” söyledi. Türkiye Cumhuriyeti’nin insan haklarına dayanan bir hukuk devleti olduğunu belirten Feyzioğlu, “Türkiye Cumhuriyeti eksiğini elbette gidermekle mükelleftir ama bu olmayan, yaşanmamış bir tarihi bir takım emperyal güçlerin bastırmasıyla kabullenmek anlamına da gelmemelidir” diye konuştu. Türkiye’de gerçek aydınlara ihtiyaç bulunduğunun altını çizen Feyzioğlu, “Öğrendiğimiz bilgiyi paylaşacağız ki Türkiye’de hiç kimse mütareke döneminde İstanbul işgal altındayken İngiliz’e, Yunan’a, Fransız’a, Amerikan’a yaranmayı marifet sayan o aydın müsveddelerinin izinden gitmesin” dedi.

“Bir Modernite Sorunu Olarak Ermenicilik” Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray
Zayıflamak İçin Yapılan 11 Hata
Zayıflamak İçin Yapılan 11 Hata