Bayram değil seyran değil ABD neden çekiliyoruz dedi acaba?

Trump, Erdoğan'a ne dedi?

Bayram değil seyran değil ABD neden çekiliyoruz dedi acaba?

Çekilmenin perde arkası! Trump’tan Erdoğan’a: Suriye senin olsun…

 

2011 yılından bu tarafa adeta bir vahşet ortamına dönüşen Suriye iç savaşı ABD Başkanı Trump’ın ani asker çekeceğiz açıklamasıyla bambaşka bir seyir aldı.
Kimi kaynaklara göre, çekilme kararının arkasında Türkiye’nin bir başka tehlike ile karşı karşıya bırakılarak, çok bilinmeyenli terörist gruplarla bir mücadelenin içerisinde sürüklenmesi olarak yorumlanıyor
Fransa’nın Le Monde Gazetesi, her ne kadar ABD askerlerinin çekilme kararını ‘Erdoğan’ın Zaferi’ olarak yorumlasa da TELE 1’de konuya ilişkin haber görülmeye değerdi.
Birlikte okuyalım..
ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye’deki askerleri geri çekme kararı aldığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Bak ne diyeceğim, senin olsun; ben çıkıyorum” dediği iddia edildi.

Washington Post’ta Karen DeYoung, Missy Ryan, John Dawsey ve Greg Jaffe imzasıyla yayınlanan haberde, bir hafta önce telefonda görüşen Erdoğan ile Trump’ın Suriye’deki durumu ele aldığı ve ABD Başkanı’nın Cumhurbaşkanı’na aşağı-yukarı bu kelimeleri söylediğinin birkaç kıdemli yetkili tarafından teyit edildiği belirtildi.

Trump ile Erdoğan arasındaki telefon görüşmesiyle başlayan ve ABD’nin Suriye’deki askerleri geri çekme kararı almasıyla sonuçlanan hafta Washington Post haberinde ‘çalkantılı’ olarak nitelendirilirken; birçok yetkilinin ‘ortalık yatışana kadar’ isimlerinin yayınlanmaması kaydıyla konuştuğu ifade edildi.

ABD Başkanı Trump’ın Suriye’deki yaklaşık 2 bin Amerikan askerini çekme kararını, Erdoğan ile 14 Aralık’ta yaptığı telefon görüşmesinde aldığı yönündeki iddialar Associated Press’e konuşan ABD’li ve Türk yetkililerce doğrulanmıştı.
 

trump abd asker suriye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zayıf Notları Düzeltmek İçin Çocuğunuzla Birlikte Plan Yapın
Zayıf Notları Düzeltmek İçin Çocuğunuzla Birlikte Plan Yapın
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli