Allah Allah! Trump dönüyor demişti

Oradan kontrol edecek

Allah Allah! Trump dönüyor demişti
Advert

ABD’nin çılgın Başkanı Trump, ‘Suriye’den çekiliyoruz’ dedi. Fransa karşı çıktı Macron müttefik güvenilir olmalı eleştirisini sıkıtırdı. Trump’ın Dışişleri Bakanı Mattes istifa etti, bizim basın zafer çığlıkları attı.

Horoz ölür gözü çöplükte kalır sözünü anımsatan Iraklı bir askeri stratejist ise ABD’nin askerini Irak’a nakledeceğini söyledi.
Konuya ilişkin TELE 1’de yer alan ‘ABD, Suriye’deki askerlerini Irak’a nakledecek’ başlıklı haber de, Iraklı askeri strateji uzmanı Ahmed Şarifi, ABD’nin Suriye’den askerlerini çekmesinin bir taktik olduğunu ve askerlerin Irak’taki üslere nakledileceğini belirtti.

Spurnik’in haberine göre, Şarifi, “Elimizdeki bilgiye göre, Amerikalılar Erbil’deki üssü genişletmeye başladı bile. Askerlerin bir kısmı, Bağdat ile Irak-Suriye sınırı arasında yer alan Ayn el-Esad üssüne yollanacak. Böylelikle Amerikalılar, Suriye’deki durumu yakından takip edebilecek. Bu operasyonun yasal temelini, Bağdat ile Washington arasındaki işbirliği anlaşması oluşturuyor. Ayrıca Washington’un Birleşmiş Milletler’den IŞİD’e karşı operasyon için aldığı yetki var” dedi.

Diğer yandan Iraklı general Abdülkerim Halaf, henüz Amerikalı askerlerin Irak’a nakledileceği yönünde resmi bir bilgi almadıklarını söyledi.

Ahmed Şarifi trump ABD askeri ırak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Duygusal Zekâ Etkileme ve İkna"
Yargılama da, suçsuzluk karinesi esastır
Yargılama da, suçsuzluk karinesi esastır