Advert

MHP’li Erdoğan

Anne Bir Şefkat Abidesi

 MHP’li Erdoğan

MHP'li Erdoğan: Anne Bir Şefkat Abidesi, Sevgi Kaynağı, Sabır Nişanesi Sonsuz Saygının Yegâne Adresidir

MHP MYK Üyesi ve Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan Anneler Günü sebebiyle yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

Açıklamasında annelerin karşılıksız sevginin kaynağı olduğunu söyleyen Erdoğan “Anne bir şefkat abidesi olduğu kadar, sevgi kaynağı, sabır nişanesi sonsuz saygının yegâne adresidir.” dedi.

Erdoğan’ın açıklaması şu şekilde:

Aklımızdan hiçbir zaman çıkmayan, üzerimizdeki emeklerini hiçbir zaman unutamayacağımız, borçlarını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz annelerimizi Mayıs ayının ikinci Pazar günü her yıl olduğu gibi bu yıl da kutladığımız Anneler Gününde saygıyla ve minnetle anıyoruz.

           

Bizleri aylarca karnında taşıyan, türlü fedakârlıklarla yetiştiren, yemeyip yediren, içmeyip içiren ve karşılıksız sevginin kaynağı annelerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimizin bilincinde olmamız hepimizin asli görevidir.

           

Anne bir şefkat abidesi olduğu kadar, sevgi kaynağı, sabır nişanesi sonsuz saygının yegâne adresidir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in bir Hadis-i Şeriflerinde “ Cennet annelerin ayaklarının altındadır.” buyurması bunun en açık göstergelerinden birisidir. Bu sebeple; onlara hayatımız boyunca karşılıksız sevgiyi ve en büyük hürmeti göstermek de her evladın manevi sorumluluğudur.

Toplumsal kokuşmuşluk, aile kurumunun yıpratılması, gündelik sorunlar ve telaşeler onlara karşı olan manevi sorumluluğumuzun yerine getirilmemesinin hiçbir zaman gerekçesi olamaz, olmamalıdır.

Bu vesileyle;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yetiştiren Zübeyde Hanımın manevi şahsının, büyük Türk milletinin şanlı tarihine sayısız kahramanlar kazandıran annelerimizin, aziz vatan toprağını canları pahasına koruyan şehitlerimizin, hakkı hiçbir zaman ödenemeyecek, kıymetli annelerinin ve tüm annelerimizin huzurunda saygıyla hürmetle eğiliyorum. Ebediyete intikal etmiş olan annelerimizi hayırla ve dua ile yâd ederken hayatta olan annelerimize hayırlı ve mutlu bir hayat diliyorum.
 

mehmet erdoğan anneler günü yazılı açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yetiştirdiği öğrenci Mars'a roket gönderen ekiple çalışıyor
Yetiştirdiği öğrenci Mars'a roket gönderen ekiple çalışıyor
Tolga Zengin: Ölmüş anneme küfüre dayanamadım!
Tolga Zengin: Ölmüş anneme küfüre dayanamadım!