Bu yarış başka yarış...!

Sizlerle paylaşıyoruz

Bu yarış başka yarış...!
Advert

Sizlerle paylaşıyoruz. Bu sayfalardan siz değerli okurlara; Gümüşhane’de ısınan yerel seçim atmosferini kamuoyundan yükselen seslerden ifade etmeye çaba gösteriyoruz.

Başa dönecek olursak yarış gerçekten zorlu geçecek. Eski partili yeni partisinde sahaya inerken, mevcut yönetim de kaybetmemek için çalışmalarını sürdürüyor. Yine ilk kez ‘Gümüşhane’de sürpriz olabilir!’ diyenlerin sesi de azımsanmayacak kadar yüksek çıkıyor.

Duayen siyasetçiler ise isim vermeden muhalefetin yapığı stratejik hatayı orataya koyarak ‘Daha önceden bir birliktelik gösterilseydi başarı elde edilebilinirdi ve fakat bu şansı şimdilik kaybettiler’ görüşünü dillendiriyorlar.

Son gelişmeler ışığında şehir bir gerginlikte yaşamıyor değil. Durun, bu defa bu dalga bu tablo yerel seçimle ilgili olsa da muhtarlık görevinde istekli olan adayların fazlalığında..

Neden sorusuna yanıt ise enteresan..?!

‘Cumhurbaşkanlığı Sarayındaki toplantılar, muhtar maaşları ve silah taşıma avantajı getirmesi Gümüşhane’de yerel seçim kadar muhtarlık yarışını da kızıştırdı. Yani, yerel seçimde partilerin belediye başkanlığını kazanması kadar verilen mücadele kadar, köy ilçe ve beldelerdeki muhtarlık seçimi de azımsanmayacak kadar çekişmeli geçiyor. Yanıtı veren gözlemcinin bir başka iddiası bu gerçeği doğrulayacak cinsten..’Şehir merkezleri boşalmaya başladı. Herkes eş, dost akraba köye çağırıyor. Üç beş bir elin parmaklarını geçmeye köydeki nüfusu taşıma ile azımsanmayacak kadar seçmen sayısına ulaştı’.

gümüşhane yerel seçim muhtarlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Duygusal Zekâ Etkileme ve İkna"
Yargılama da, suçsuzluk karinesi esastır
Yargılama da, suçsuzluk karinesi esastır