DSP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel

“Gazedici” Ardıç Görevine Devam Ediyor

DSP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel
Advert

Basın, Yayın ve İletişim’den sorumlu DSP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel, Sabah Gazetesi köşe yazarı Engin Ardıç’ın iddiaları açıklama yaptı. Gürel’in açıklaması şöyle:

10 Ocak 2019 tarihli Sabah gazetesindeki köşe yazısında Engin Ardıç:

“Ecevit cahil bir adam olduğu için solculuğu sloganlara indirgemişti: Akgünlere!… Ak saygılar… Toprak işleyenin su kullananın…” gibi ifadelerle Onursal Genel Başkanımızı cahillikle ve slogan solculuğu ile itham buyurmuşlar. (!)
DSP’nin kurucusu ve kuramcısı Bülent Ecevit’in kültür seviyesini anlayabilmesi mümkün olmayan Ardıç’ın cehaletinden dem vuracak değiliz. Ama geçmişte Ecevit’in Bakanlık ve Başbakanlık yaptığı dönemlerde emekçi yoksul halk ve çalışanlara kazandırdıklarını hatırlatmakta yarar görmekteyiz.
Ecevit’in Çalışma Bakanlığı döneminde işçi haklarına yapılan kazanımlar, Kıbrıs Barış Harekatı, Memurların sendikal hak mücadelesinin yasallığa kavuşması, İş Güvencesi Yasası, Türk Medeni Yasası ve daha niceleri gibi birçok alanda yaşama geçirilen çalışmaları görmemezlikten gelen bir Ardıç’a anlatmak kolay değildir elbette.
12 Eylül yönetiminin Türkiye’de egemen kılmaya çalıştığı yasakçı rejim anlayışına “Atatürkçülük ve demokrasi ekseninde” verdiği mücadelelerin bedelini Adliye koridorlarında, Cezaevlerinin soğuk odalarında ödeyen Bülent Ecevit’in Demokratik Sol Parti’yi neden kurduğunu anlayabilmesini Ardıç’tan beklemek safdillik olur kanısındayız.
Tüm yaşamında faşist, gerici kesimin borazanı olan Ardıç’ı soran olursa; “O hâlâ efendisinin bahçesinde yaşamaya devam ediyor. “ dersiniz.

 

uğur gürel DSP sabah gazetesi bülent ecevit 12 eylül
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Reşat ünlü     2019-01-12 Ardıç ağacından yapılmış yalak bu buadam kılıklı soytarı eceviti ağzına alma ağzıa başka birşey al ama eceviti asla yalaklar anlamaz
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Duygusal Zekâ Etkileme ve İkna"
Yargılama da, suçsuzluk karinesi esastır
Yargılama da, suçsuzluk karinesi esastır