Kabul edilemez

Trump'ın küstah açıklamalarına bir tepki de AP'den

Kabul edilemez
Advert


ABD Başkanı Trump'ın, "Kürtlere saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz. 20 millik güvenli bölge kuracağız. Aynı şekilde Kürtlerin de Türkiye'yi provoke etmesini istemiyoruz" sözleri Ankara’yı karıştırdı.
İktidar kanadından çok, muhalefet kanadından sert karşılık verilen açıklamalara Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Karahan’da katıldı
Karahan, hükümetin zikzaklarla dolu politikalarına işaret ederken, ‘Bu hükümet ekonomiyi de, dış politikayı da bir tweet’e kadar düşürdü’ dedi.
Karahan, şunları söyledi:
‘Türkiye 16 yılın sonunda artık bu hükümetten kurtulmalıdır. Hani 24 Haziran sonrası uçuşa geçen Türkiye nerede?Brunson’u vermeyeceğini açıklayan hükümet, onu serbest bıraktı. S – 400, Patrıot derken süreç buraya geldi. Bir Kuveyt, bir Katar bir Rusya derken istikameti belli olmayan dış politika ile akıbeti belli olmayan ekonomi ile yola çıkarsanız  geleceği yer burasıdır. AKP, ülke yönetimini bir tweet’e kadar düşürdü. Trump'ın bbu açıklaması kabul edilemez, müstemleke memleket değiliz, Bu ülke bu karşılığa mutlaka gereken yanıtı vermelidir’ dedi.
 

yaşar karahan trump ABD brunson S - 400 patrıot
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buyrun eğitim şölenine
Buyrun eğitim şölenine
CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı’dan, Rabia Naz Vatan Çıkışı
CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı’dan, Rabia Naz Vatan Çıkışı