Advert

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajları

Bayramımız kutlu olsun

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajları

Gümüşhane Valisi Okay Memiş’in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yayımladıkları mesaj
 
“98 yıl önce bugün, ‘Sizin gibi gençlere malik oldukça, bu vatan ve milletin, şimdiye kadar elde etmeyi başardığı zaferlerin üstüne çok daha büyük zaferler koyabileceğine şüphe etmiyorum.’ diyerek gençliğe olan inancını ortaya koyan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ı Gençlik ve Spor Bayramı olarak gençlerimize armağan etmiştir.
 
Böylesine değerli bir övgü ve iltifata mazhar olan gençliğimizin,  ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma yolunda kendisine düşen sorumluluğun bilincinde olacağına ve Aziz Milletimizin kanını ve canını feda ederek inşa ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde ilelebet payidar kalmasının teminatı olacağına inancım tamdır. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Kurtuluş Savaşımızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

 

 

 

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Tam Bağımsız Türkiye idealiyle başlattığı Kurtuluş Savaşı mücadelesinin il adımı ve Samsun’a çıktığı gün olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Aksakal’ın mesajı şöyle;
Bugün Türk milleti 98 yıl öncesinin koşullarını yeniden yaşamaktadır.

Bağımsızlığımıza ve Cumhuriyetimize kasteden düşmanlar, bütün dünyada benzeri olmayan bir gücün temsilcileridirler.

Ülkede son onbeş yıldır iktidara sahip olanlar yanlış politikalarıyla gaflet ve dalâlet ve hattâ bir kesimi de hıyanet içindedirler.

Bunlar kişisel çıkarlarını emperyal güçlerin siyasi hevesleriyle birleştirmiş bölgemizdeki barış ortamı tamamen yok edilmiştir.

Halk yoksulluk ve açlık düzeyinde bir yaşama mahkûm edilmiş, geleceğinden umutsuz, perişan vaziyettedir.

İşte tüm bu şartlar altında yaşanan yeni Anayasa değişikliği ile de 98 yıl öncesinin yönetim tarzına, sözde Padişahlık hevesiyle yanıp tutuşanlar vardır.

94 yıllık Cumhuriyet’in kazanımlarıyla büyüyüp yetişmiş Türk halkı asla geriye dönüşe izin vermeyecektir!

Devleti bir kanser gibi sarmış olan terör yapılanmalarını tek tek çökerten irade ve bu milletin asil gücü elbette yeniden dirilişin meşalesini yakacaktır.

Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı “Tam Bağımsız Türkiye” mücadelesi sonrası Gençliğe Hitabesi ile vücut bulan görev anlayışı, Bülent Ecevit’in ışığında Demokratik Solcuların öncülüğünde güçlenerek sürecek ve mutlaka hedefine ulaşacaktır.

Bu toprakları yeniden “Vatan” yapan asil milletimizin ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyorum.

 

Başkan Çimen'den "19 Mayıs" mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Başkan Çimen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışıyla başlayıp, Cumhuriyetin ilanıyla neticelenen bağımsızlık mücadelesiyle, milletin birlik ve beraberliğinden aldığı güçle hiçbir engel tanımayacağını tüm dünyaya ilan ettiğini kaydetti.
Kurtuluş Savaşının istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz son büyük mücadele olduğunu anımsatan Başkan Çimen, "Aziz milletimiz, vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir. Bu aziz vatanın ecdadımızdan bizlere emanet olduğunun idraki içinde, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi daha huzurlu günlere hep birlikte taşımanın gayreti içinde olacağız. 19 Mayıs 1919 tarihi Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra bağımsızlık ve özgürlük savaşını fiilen başlatan Türk milletinin uyanışının sembolüdür. Atatürk'ün liderliğindeki Kurtuluş Savaşı'nın kazanılması, bayrağımızın özgürce dalgalandığı Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasının yolunu açmıştır. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla hayat bulan Vatanımızın her karışına sahip çıkıp, korumayı kendimize bir borç olarak görüyoruz" dedi. 
Başkan Çimen, Atatürk'ün milli mücadelenin başlangıcı olan bu günü, gençlere armağan etmesinin de son derece anlamlı olduğunu belirterek, mesajında şunları kaydetti:
"Gençlerine önem veren milletler geleceğe umutla ve güvenle bakabilirler. İstiklal mücadelemizin sembol günü olan bu günün, geleceğimiz olan gençlere armağan edilmesi son derece anlamlıdır. İnanıyorum ki gençlerimiz, tarihimizden aldıkları ilhamla bu güzel ülkeyi daha da ileri taşıyarak kendilerinden sonraki nesillere daha güçlü, daha müreffeh şekilde emanet edecektir. Gençlerimizin umutla parıldayan gözlerinde, coşkuyla çarpan kalplerinde, Kurtuluş Savaşımızı zaferle taçlandıran iradenin, kararlılık ve inancı görüyoruz. Türkiye’nin müreffeh yarınları için umudumuz, en büyük gücümüz gençlerimizdir. Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, tüm gençlerimizi ve vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum."

 

 

Belediye Başkanı Mete Memiş'in 19 Mayıs Mesajı
Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, “19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

19 Mayıs, tarih boyunca esareti değil özgürlüğü benimsemiş olan milletimizin ne kadar büyük düşünen, cesur, inançlı ve kararlı olduğunun dünyaya yeniden hatırlatıldığı gün olmakla birlikte, bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inançla mayalandığı ve tüm zihinlere yayılmaya başladığı andır.

Vatanı işgal edilen ve zulme uğrayan bütün toplumlara örnek olmuş bir mücadelenin kahramanı olan aziz milletimiz, şanlı tarihimizde defalarca olduğu gibi sıkıntılarla dolu o dönemden de başarıyla çıkmıştır. Bizlerde ecdadımıza layık olabilmek adına birlik ve beraberlik içinde, onlardan emanet aldığımız bu güzel vatanı gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde bırakmak adına, bütün gayretimizle çaba göstermeliyiz.

Bu vesile ile gençliğimize bayram olarak armağan edilen bu anlamlı günde, ülkemizin bağımsızlığının elden gitmemesi için büyük mücadele veren ecdadımızı ve Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor, aziz milletimizin ve gençlerimizin bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.”

 

 

 


         

 

" ... Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesi; yine Atatürk'ün önderliğinde, Türk ulusunun azim ve kararlılığı ile zafere ulaşmıştır. 
       

Ne yazık ki bugün; küresel planların uygulayıcılığı, emperyalizmin tetikçiliğini yapan ahlak yoksunu kimi çevrelerin Atatürk’ü sistematik bir şekilde itibarsızlaştırma gayreti içinde oldukları görülmektedir. Siyasal ortamdan yararlanarak laik Cumhuriyetimizi kuran Atatürk'e ve Cumhuriyet’in kurucu değerlerine saldıranlar, bulundukları makamları, bu ülkenin kurucusuna ve Cumhuriyet’e borçlu olduklarını unutmamalıdır. 
       

“Doğum günüm” dediği bugün Mustafa Kemal Atatürk’ü, bir kez daha şükran ve minnetle anıyoruz. Atatürk’e yönelik her saldırı, toplumun hafızasını tazeleyerek bizleri Cumhuriyet’in kurucu değerleri etrafında kenetlenmektedir. Atatürk sevgisi Türk ulusunun yüreğine işlemiştir, onu tarihten silmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.
       

Kurucu ve kurtarıcı liderimiz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşımızın başlangıcı sayılan 19 Mayıs’ı bayram ilan ederek, Cumhuriyeti emanet ettiği Türk gençliğine armağan etmiştir. Ulusumuzun gençleri geçmişinden aldığı güçle; Cumhuriyetin kuruluş felsefesini yeniden şahlandıracaktır. ..."

Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesaj ekte yer almaktadır. 

Saygılarımızla...

Genel Sağlık-İş Basın Bürosu

 

 

 

 

Başkan Vergili: “Tüm Gençlerimizin Bayramını Kutluyorum”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanı Rafet Vergili mesajında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bu anlamlı günde tüm gençlerimizin bayramını kutluyorum. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesi dalga dalga yurdumuza yayılmış ve milletimizin azmi ve inancı ile birleşerek bu kutlu mücadelenin sonunda Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurarak, Türk milleti için tarihi dönüm noktası olan bu tarihi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı olarak Türk gençliğine armağan etmiştir. 19 Mayıs’ta başlayan mücadelenin ışığında çağdaş, demokratik, laik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, Türk gençliğinin üstün gayret ve çalışmaları sayesinde güçlü bir ülke olarak sonsuza dek yaşayacaktır.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98. yıldönümünü kutladığımız bu kutlu günde, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşları ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin bayramını tebrik ediyorum” dedi.

 

 

PALANDÖKEN: “MİLLETLERİN VE DEVLETLERİN EN BÜYÜK GÜCÜ GENÇLERDİR”
-“19 MAYIS 1919 TARİHİN GİDİŞATINA YÖN VEREN BİR GÜNDÜR”
-“YARINLARIMIZIN MİMARLARI GENÇLERİMİZDİR”

ANKARA- Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle bir mesaj yayınladı.
Palandöken mesajında gençlerin ecdadımızın bıraktığı mirasa sahip çıkmaları gerektiğine değinerek şunları söyledi: “Vatanımızın ve milletimizin düşman işgalinden kurtuluşunun ilk adımı olan 19 Mayıs 1919, var olduğu günden beri tutsaklığı bünyesinde asla barındırmamış olan Türk milleti için bir kader günüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesinin ilk adımı olan bu anlamlı günü 1938 yılından beri Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramı olarak kutlamaktayız. Milletlerin ve devletlerin en önemli güç kaynakları olan gençlerimiz, ecdadımızın verdiği mücadeleleri unutmadan, sağlam karakterleri ile vatan ve millet sevgisini her şeyin üstünde tutarak bu mirasa sahip çıkmalıdır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ey Türk Çocuğu çok zekisin! Bu belli. Fakat zekânı unut! Daima çalışkan ol’ diye seslendiği, ülkemizin geleceği, yarınlarımızın mimarları gençlerimiz de kendilerinden sonraki nesillere daha gelişmiş, müreffeh bir ülke bırakmak için çok çalışmalıdır.
Tarihin gidişatına yön veren bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadele kahramanlarımızı rahmet, şükran ve minnetle anıyor, vatan için, her zaman tek yürek, tek yumruk olabilen gençlerimizin, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor bayramını kutluyorum.”

19 mayıs mesajları okay memiş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Yaşanan selde o anları anlattı
Yaşanan selde o anları anlattı