Advert

Çağdaş Gençlik'ten Coşkulu 19 Mayıs

ÇYDD Gaziosmanpaşa Çağdaş Gençlik'ten Coşkulu 19 Mayıs Etkinliği

Çağdaş Gençlik'ten Coşkulu 19 Mayıs

19 Mayıs. ..


ÇYDD Gaziosmanpaşa Şubesi ve Çağdaş Gençliği Atatürk anıtına çelenk sundu, saygı duruşunda bulundu. 
GOP Çağdaş Gençliğin açtığı ve üzerinde "Cumhuriyeti Koruma Yetkisini Atamızdan Aldık" yazılı pankart büyük alkış aldı. Daha sonra, ÇYDD Gaziosmanpaşa Şubesi ve GOP Çağdaş Gençlik Birimi, Gaziosmanpaşa Meydanında Atatürkü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği düzenledi. 

Etkinlikte Çağdaş Gençlik korosu çeşitli türküler seslendirdi. 
GOP Çağdaş Gençlik 19 Mayıs etkinliğinde "Karanlıktan aydınlığa " temalı gösterisinde Atatürk Posterinin üzerindeki kara çarşafı yırtarak, dev Atatürk Posterini açtı Gösteri büyük beğeni topladı. 
ÇYDD Gaziosmanpaşa Şubesi Başkanı Özge Çamcı ve Çağdaş Gençlik Kolaylaştırıcısı Selin Küçük yaptıkları konuşmalarda Atatürk'e ve 19 Mayıs ruhuna vurgu yaparak meydanda toplanan yüzlerce vatandaştan büyük alkış aldılar. 

Şenlik havasında geçen etkinliğe Gaziosmanpaşa halkı yoğun ilgi gösterdi. 
Başkan Özge Çamcı, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: 
"Bugün, ulusumuzu  bulanık, karanlık dönemlerden  aydınlığa çıkaran, olanaksız görüneni olabilir kılan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olma yolunda bizi ilerletenleri saygıyla, sevgiyle anıyoruz.

Mustafa Kemal’in Samsun’a çıktığı 19 Mayıs 1919’dan, Cumhuriyet’in ilan edildiği 29 Ekim 1923 tarih aralığı, batının “Hasta Adam”ından dipdiri bir yaratan,  bu milletin hücrelerine işlemiş Kuvay-ı milliye ruhunun ortaya çıktığı en kutsal zaman dilimidir. Bunun bilincindeki ulusumuz, kazanımlarını korumayı elbette bilecektir.
Bugün gençler eğitimin, çok yönlülüğün, insan haklarının, fırsat eşitliğinin, laikliğin, hukukun üstünlüğünün bilinciyle kendini yetiştirmek ve böyle var olmak istediklerini; uğradıkları haksızlıklara boyun eğmeyeceklerini gösteren bir kararlılık içindedir.


Bugün gençler işsizliğe, sınav adaletsizliklerine, örgütlenme ve düşüncelerini özgürce açıklama haklarına el uzatmaya niyet edenleri her ortamda korkusuzca dile getirmektedir.


Bugün gençler, kendilerine emanet edilen Cumhuriyet’in sahibi, Mustafa Kemal’e yaraşır evlatlar olduklarını, bütün engellemelere karşın, Atatürk’ten aldıkları güçle göstermektedir. 


Bugün gençler, Cumhuriyet düşmanı gerici anlayışla ve uluslararası küresel politikalarıyla bölgemizde yeni planlar yapan emperyalist güçlerle mücadelede de en ön saflarda yerini almıştır.


Bugün gençlik,  ülkenin zenginliklerini çıkar odaklarına peşkeş çekme politikalarına karşı "kamuculuk", tek adamlık heveslerine karşı "Cumhuriyet erdemdir” diye haykırmaktadır.


Türk Gençliği, 19 Mayıs 1919’da elde ettiği kazanımları yok etmek isteyen zihniyetleri reddetmektedir.
Bu topraklarda saltanat ve tek adamlık Vahdettin İngiliz zırhlısıyla kaçtığında bir daha geri gelmemek üzere bitmiştir.


Türk Gençliği, tek adam ve saltanat tarzı yönetim heveslilerinin, 19 Mayıs ruhuyla kanının son damlasına kadar karşısındadır.


Türk Gençliği, laik ve tam bilimsel bir eğitim sistemi istemektedir. Bunu yok etmek isteyen her türlü zihniyetle 19 Mayıs ruhuyla sonuna kadar mücadele edecektir.


Bugün gençlik, çağdaş Türkiye'yi kurmak konusundaki kararlılığını her alanda gösterecektir.. 
Korkuları bundandır.


Korkular, bu ulusun Atatürk’e bağlılığını hazmedemeyen ve bu bağlılığı yıkamayacağını anlayan çevrelerce çaresizce ortaya çıkmaktadır.


TV NET isimli televizyon kanalında,  6 Mayıs'ta Süleyman Yeşilyurt ve Yavuz Bahadıroğlu'nun konuk olduğu ve Mustafa Armağan'ın sunduğu "Derin Tarih" isimli programda; Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve manevi kızı Afet İnan’a, tarihi gerçeklerden ve bilimsellikten tamamen uzak bir şekilde yapılan yorumlarla açık bir şekilde iftiralar atılıp hakaretler edilmiştir. Bu tür akıl dışı, terbiyesiz ve psikolojik tedaviye mecbur gördüğümüz davranışların, 15 Yıllık mevcut iktidar zamanında yoğunlaşıp cesaret aldığı, kamuoyunun gözünden kaçmayan ve Türkiye Cumhuriyetine gönül ve vatandaşlık bağıyla bağlı tüm kesimlerin vicdanını yaralayan bir gerçektir. Bu tür "meczupvari" davranışlara ve ortak değerlerimize alenen saldırılmasına zemin hazırlanmasına artık tahammülümüz kalmamıştır! Hala hukukun üstünlüğü ilkesine sahip olduğuna inanmak istediğimiz devletimizin yetkili kurumlarının ve savcılarının, bir daha bu tarz davranışlara cesaret edilemeyecek şekilde bu terbiyesizliğe müdahale etmesini ve gerekli yasal tedbirleri almasını ivedilikle talep eder, bu terbiyesizliklere tepki olarak yasal çerçevede "Kamuoyu vicdanının sesini" her türlü platformda ve en sert biçimde yansıtacağımızı kamuoyuna bildiririz. Hepimiz Mustafa Kemaliz, Mustafa Kemaller ölmez, Mustafa Kemaller tükenmez!" Daha sonra söz alan ÇYDD Gaziosmanpaşa Şubesi Çağdaş Gençlik Kolaylaştırıcısı Selin Küçük ise önemli mesajlar verdi: "Yüce Atatürk’ün doğum günü kabul ettiği 19 Mayıs, laik, demokratik, çağdaş, aydınlık Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına uzanan sürecin ilk adımı olmuştur 19 Mayıs bu yönüyle, Atatürk’ün ve Ulusumuzun yazgısının kesiştiği bir dönüm noktasıdır.


19 Mayıs’ta “Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” diyen ruh vardır.
19 Mayıs’ta “Milli sınırlar içinde vatan bir bütündür bölünemez” diyen inanç vardır.
19 Mayıs’ta “Egemenlik Kayıtsız şartsız milletindir” diyen güç vardır. Cumhuriyet vardır.

 

19 Mayısın ruhunda, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine ve onunda üzerine çıkarmayı, Atasına söz vermiş Türk Gençliği ! vardır. İşte bu sebeple Atatürk, Türkiye Cumhuriyetinin istikbalini, bu güzel vatanı, ay yıldızlı bayrağı ve bu büyük bayramı hiç tereddütsüz biz gençlere emanet etmiştir.

Değerli Gaziosmanpaşalılar…

Bir televizyon programında Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve ömrünü Türk uygarlık tarihini araştırarak, Türk kadınlarının haklarını savunarak geçirmiş; bu konularda ülkemizi UNESCO’da temsil etmiş değerli bilim insanı Prof. Dr. Afet İnan’a yönelik hakaret ve iftiralarda bulunuldu.


Atatürk’ü karalamaya niyet ederek onun Türk ulusunun yüreğindeki ve kafasındaki yerini sarsacağını sananlar yanılıyorlar. Atatürk, annesi ve manevi kızı Prof. Dr. Afet İnan tarihteki onurlu yerlerini çoktan almıştır.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak Atatürk ilke ve devrimlerinin savunucusu, sahibi ve bekçisiyiz. Atatürk’e ve onun düşüncelerini savunanlara dil uzatmak anlamına gelen bu olayı, bu olayın gerçekleşmesine ortam yaratanları şiddetle kınıyor; işledikleri suçun karşılığı olan cezayı çekmeleri için sorumluların gerekeni yapmasını istiyoruz.


Atatürk, annesi ve Afet İnan kendini bilmez kişilerin alçakça ve dayanaksız iftiralarıyla değerlerinden hiçbir şey yitirmeyecek ama bu kişiler halkın vicdanında sonsuza kadar mahkûm olacaktır."

çydd 19 mayıs özge çamcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
300 fidan hibe edildi
300 fidan hibe edildi
TÜMSİAD Başkanı Doğan, kur artışını değerlendirdi
TÜMSİAD Başkanı Doğan, kur artışını değerlendirdi