Advert

Prof. Dr. İbrahim Öztek spor tesisi açtı

Öztek, spor tesisinin açılışını antrenörlerle birlikte yaptı

Prof. Dr. İbrahim Öztek spor tesisi açtı

Türkiye Olimpian Derneği Başkanı Prof.Dr. İbrahim Öztek, 21 Mayıs Pazar günü öğrencisi Erdal Karadağ’ın kuruluşunu yaptığı dördüncü spor tesisinin açılışını yaptı. Efor Spor Okulları adı altında Maltepe, Kartal, Darıca ve Gebze’de açılan spor okullarının ana amacı çocukları ve gençleri kotü alışkanlıklardan ve sokağın kötü etkilerinden korumak, sportif bilinç ve kültür doğrultusunda onlara spor nosyonu kazandırarak, aynı zamanda yarışmacı şampiyonlar olarak yetişmelerini sağlamak olduğu ifade edildi. 


Daha çok Mücadele sporları kapsamında hizmet vermekte olan Efor Spor Okulları antrenörleri gençlere amatör bir ruhla eğitim veriyor. Bunlardan boks antrenörü Halil İbrahim Gör, Aikido antrenörü Cevdet Ciner, Kik Boks antrenörü Cengiz Pank-Erkan Şahin, Mai Tai antrenörü Cengiz Gök, Güreş antrenörü Yusuf Koçak, Karate antrenörü Remzi Yanaz, Judo antrenörü Zafer Kentli ve Folklör antrenörü Halil Boran hizmet için büyük bir zevkle bu günü bekledi. 


Efor Spor Okulları kurucusu Erdal Karadağ Vu Şu, Mai Tai, Kik Boks ve Sumo antrenörü olup, İşletme ve Çalışma ekonomisi eğitimleri görmüş, şimdi de İstanbul Üniversitesi tarih bölümünde eğitimine devam etmektedir. Japon Sumo sporunu da federe etme çalışmalarını sürdürüyor.
Prof. Dr. İbrahim Öztek açış konuşmasında;  ‘Sigara alkol ve uyuşturucunun insan üzerindeki kötü etkilerini, bunlardan bazılarının özellikle bonzai adı verilen zehirin uyuşturucu ile ilgisi olmadığını, bunun bir cinayet aracı olduğunu, bonzaiyi kullananın akciğer ve kalbinde dehşetli kimyasal reaksiyonların meydana geldiğini, daha sonra da beyinde şuuru ortadan kaldıran reaksiyonların geliştiğini, buna bağlı olarak da bir veya iki kez kullananın intihar teşebbüsünde bulunduğunu söyledi. Anne ve babaların, öğretmenlerin, antrenörlerin çocuklarını kötü alışkanlıklar konusunda sürekli uyarmalarını, kontrolü elden bırakmamalarını, benim çocuğum yapmaz dememelerini belirtti. Çocukların iyi bir eğitim almalarının okul ve spor birlikteliği ile olacağını, her türlü kötü alışkanlıklara karşı en önemli kalkanın spor olduğunu ifade etti. Böylece gençlerin beden, ruh ve akıllarının birlikte gelişmesi ile mükemmel insanlar olarak yetişebileceğini söyledi. Sporcu gençlik, güçlü kuvvetli akıl, ruh ve beden sağlığı ile devleti için, milli savunma ve sağlık harcamaları konusunda tasarruf sağlamaktadır’ dedi. 


Öztek, spor tesisinin açılışını antrenörlerle birlikte yaptı. Açılışta Türkiye-Azerbaycan Dev Kardeşlik ve Candaşlık Projesi yürütücülerinden Azerbaycan İrevan Devlet tiyatrosu direktörü Dr. İftihar Piriyev de bulundu ve Türk sporunun gelişimi hakkında bir konuşma yaptı.

 

prof. dr. ibrahim öztek spor tesisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada